Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İsa (a.s.) ın müjdesi mutlaka okuuu... (1 Kullanıcı)

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı
yatsı namazına bikaç dakika vardı.Camiiye gitmek üzere son hazırlıklaımı yapıyordum.O sırada kapının zili çaldı.Kapıyı açtım.
Karşımda uzun süredir görmedğim bir dostum.Beni ziyarete gelmiş.Selamlaşıp kucaklaştık.Buyur ettim.

çay eşliğinde uzun süreceği belli sohbet için salona geçtik.Muhabbet gerçekten koyu idi.Nasıl geçtiğini anlayamadığımız 3 saatin ardından misafirim ''geç oldubana müsaade...'' diyerek son noktayı koydu ve kalktı.Sokağın başına kadar eşlik etme isteğime ''memnun olurum'' cevabını verdi.

Birlikte çıktık.Sokağın başına vardığmızda :
-Şimdi ayrılık vakti.BeN GiDiYoRuMTa Ki BeNDeN HaYıRLıSı GeLSiN iNş. diyerek elini uzattı.

Kucaklaşırken dostumun duasına alışkanlıkla amin dedm.Ve arkadaşım sokağın köşesine döndü gitti.

Ewe dönerken arkadşımın veda sözleri takıldı aklıma.

Düşündüm düşündükçe ürperdim.Bu ilk kez duyduğum yaman bir dua iidi.Birşey tarafından kuşatılmıstımbütün benliğmi dolduran güzel bir şey...

Ertesi gün arkadaşımı aradım'' nedir bu dua nerden duydun'' diye sordum. Dostum:
''Hz. İsa (a.s.)'ın peygamber efendimizin geleceğini müjdelediği duaymış bu dedi .
''Tuttum bu duuayı dedim.
'' öyleyse hiç bırakma Ayrıca vesile ol başkalrıda vesile ol tuttsun dedi ve bana bir hayır kapısı açarak telefonu kapattı.

ninelerimiz dedelerimiz her işte ' hayırlısı olsun inş' der üstesinden nasıl gelirlerdi. şimdi hayra sarılıp hayır dileyenler ne kadar az!!!

daha hayırlısı bunun için mi gelmiyor ne ???

arkadaşlar Sadık Şanlı'nın hikaye kitabından bir alıntı bilmek isteyenlere ' sabahın altısında bir kalp kırıldı'

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
Ya rabbi sana şükürler olsun biz müslümanlara böyle büyük kelimelere sığmayan bi hz.peygamber gönderdiğin için.paylaşım için sağol kardeşim ALLAH C.C razı olsun selam ve dua ile.

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı
cümlemizden inş .. arkadaşlar bunlar alıntıdır Allahım bu bilgileri paylaşşanlardan razı olsun bende sizle paylaşıyorum.. inş günahı yokdur ...
selam ve dua ile..

Enes_Bilal

Kayıtlı Kullanıcı
BeN GiDiYoRuMTa Ki BeNDeN HaYıRLıSı GeLSiN iNş.

ALLAH cc. razı olsun ilk defa duydum ve bida unutmam asla bu Dua yı..paylaşımlarından dolayı teşekkürler..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt