Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Irmik Helvasi (1 Kullanıcı)

Sweet-S

Kayıtlı Kullanıcı
2.5 su bardagi irmik
3.5 su bardagi seker
3 bardak su
2 yemek kasigi sivi yag
2 yemek kasigi tereyagi
3 su bardagi süt

Hazirlanisi :
2 yemek kasigi sivi yag ile irmigi kizartiyoruz süt , su ve sekeri sadece 1.5 bardak seker koyuyuroz baska bir tencerede kaynatiyoruz bu arada 15dk irmigi kizartiyoruz ve icine 2 yemek kasigi tereyagi ve findik ilave ediyoruz findikmi cevizmi sizlerin karari simdi kayniyor olan sütü irmigini icine ilave ediyoruz ve karistiriyoruz sonradan hep iki dk dinletirin sonra yine karistirin katilasana kadar böyle yapiniz son olarak ocagin altini kapatiyoruz ve kalan iki bardak sekeri icine ilave ediyoruz iyicede karistiriyoruz 5dk öylece dinletikden sonra servise hazir sekile geliyor ..

Ben bugün yaptim herkez begendi bende yedim ama fena grip olmusum hicbir tad alamadim :)

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
seweet ben irmik helvasını cokkk severım ama kac defa yapmaya kalktım hep lastik gibi oluyor birtürlü tutturamıyorum.

Sweet-S

Kayıtlı Kullanıcı
Inanki canim eger ben yapa biliyorsam herkez yapar pek hamaratligim yok cünkü denemelisin ama sakin dolaba koyma sonradan ozaman iste gercekten sakiz gibi oluyor :)

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum
emeğıne sağlık kardeşım
cok severım ırmık helvasını
ben pek yapıyorum ama ablam harıka yapar
allaha emanet ol
selam ve dua ıle

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
inşallah birde senın tarifi denerim inşallah tutar.buarada sana cok gecmiş olsun.

sefilkull

Kayıtlı Kullanıcı
Ben de bu aralar yapmayı düşünüyodum ve tarifini arıyordum sağolasın kardeşim,emeğine sağlık. Herkese hayırlı ramazanlar..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt