Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İnsan neden Müslüman olmalı ? (2 Kullanıcı)

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
selamün aleyküm
birer satır yazın ve bu soruya cevab/ nasihat yazın lütfen..

fidanras

Kayıtlı Kullanıcı
Allahtan başka ilah olmadığı ve Hz. Muhammed Allahın kulu ve elçisi oldugu için...

fidanras

Kayıtlı Kullanıcı
Yazdığım kelime-i şehadet,

Soru : Neden müslüman olmalı ?

Cevap : "eşhedu en lailahe illallah ve eşhedü enne muhammeden abdühu ve resulühu"

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Yazdığım kelime-i şehadet,

Soru : Neden müslüman olmalı ?

Cevap : "eşhedu en lailahe illallah ve eşhedü enne muhammeden abdühu ve resulühu"

son zamanlarda bazılar yahudi ve hristiynlara da cennetten arsa satıyor, mini "sırat" köprüsünü kurup güya o sembolik sırattan geçiriyo papazları hahamları vs....müslüman kadını hrisityan erkekle evlendirip dinleri birleştiriyo, kilisede müslüman kanları ağızlarından sıza sısza iftarlar yapıyorlar...
müslümanları bunlarla hayırlarda "yarışmaya" çağırıyo, kelimeyi şehadeti paramparça ediyor...anlamını bile bilmedikleri kelimeleri kullanıyorlar..

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
İnsan neden müslüman olmalı...

Kainatı görüpte bunun YÜCE bir YARATICInın (ALLAHuZülCelal Hz.) kudretiyle yapılmış olduğunu kabullenmemek Akıl karı değil. Aklımızın gösterdiği yol Yüce Yaratıcıya teslim olmayı gerektirir.

ALLAHa emanet olunuz...
selam ve dua ile...

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
çocukluğumdan beri hilal aşkı vardı gönlümde.. babam müslümandı ama dindar değildi, annem hrsitiyan, o da sözde ,annemin annesi beni bir gün kiliseye götürdü o zaman daha küçüktüm, papazlar orda birşeyler söylüyordu, bana baktı ve şöyle dedi "sen bişeyler sormak ister misin cici kız ? " bende sordum merak ettiğimi " papaz amca, dedim, İsanın annesi ve babası varda , ninesi ve dedesi yokmu ,benim gibi?"
papaz cevab veremed, sadece çok kızıp nineme beni daha "dikkatli" terbiye etmesini söyledi....

daha sonra biraz kendi adıma karar vermeye başladığımda Kuran Mealini bulup okudum
içim bir tuhaf oldu, gözlerimden seller boşaldı, kalbim diyordu "evet aradğımı buydu, her zaman aradığım ama bulamadığım buydu" o anda İslamı kabul ettim..

sonra dünya biraz üzerime geldi tabi , önce karşılıksız aşktır deyip biraz rahat bıraktılar, sonra aklımdan şüphe etmeye başladılar, sonrada tamam Müslüman oldun ama namazını kılma, sonrada tamam namazını kıl ama başını örtme..vs..

çok şükür hepsi geride kaldı..

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
İnsan neden müslüman olmalı...

Kainatı görüpte bunun YÜCE bir YARATICInın (ALLAHuZülCelal Hz.) kudretiyle yapılmış olduğunu kabullenmemek Akıl karı değil. Aklımızın gösterdiği yol Yüce Yaratıcıya teslim olmayı gerektirir.

ALLAHa emanet olunuz...
selam ve dua ile...

insanın kendi kalbi "Allah Allah" diye atarken, Sahibini insanı yoktan Varedeni inkar etmek akıl işi değildir, emrine karşı gelmek de akıl işi değildir...Allah bizleri Hz. Muhammed (sav) yolundan ayırmasın

fidanras

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;679461' Alıntı:
çocukluğumdan beri hilal aşkı vardı gönlümde.. babam müslümandı ama dindar değildi, annem hrsitiyan, o da sözde ,annemin annesi beni bir gün kiliseye götürdü o zaman daha küçüktüm, papazlar orda birşeyler söylüyordu, bana baktı ve şöyle dedi "sen bişeyler sormak ister misin cici kız ? " bende sordum merak ettiğimi " papaz amca, dedim, İsanın annesi ve babası varda , ninesi ve dedesi yokmu ,benim gibi?"
papaz cevab veremed, sadece çok kızıp nineme beni daha "dikkatli" terbiye etmesini söyledi....

daha sonra biraz kendi adıma karar vermeye başladığımda Kuran Mealini bulup okudum
içim bir tuhaf oldu, gözlerimden seller boşaldı, kalbim diyordu "evet aradğımı buydu, her zaman aradığım ama bulamadığım buydu" o anda İslamı kabul ettim..

sonra dünya biraz üzerime geldi tabi , önce karşılıksız aşktır deyip biraz rahat bıraktılar, sonra aklımdan şüphe etmeye başladılar, sonrada tamam Müslüman oldun ama namazını kılma, sonrada tamam namazını kıl ama başını örtme..vs..

Aaa.
Cok sasirdim.Sizin de bir hikayeniz varmış.

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü kardeşim.

Öncelikle bilgiye dayanan ve varlığından sonsuz şükran duyduğumuz, Allah'ın bu en büyük hediyesine (Müslüman Olmak) sahip ya da ondan yoksun olmak onu anlayışımıza bağlıdır. Bilgisiz kalırsak bu hediyeyi tam anlamıyla anlayamayız.
İnsanın bilgisi bunu anlamaya yetmiyorsa, gözünü açıp cehalete karşı savaşmadıkça bu muhteşem hediyeyi kaybetme tehlikesi ile sürekli karşı karşıya demektir.
Cahillik içinde müslüman olunamayacağı ve müslüman kalınamayacağı açıktır.

İslam nedir? Kendinizi tamamen Allah'a vermektir, Müslüman olmaktır.

"Siz insanlar (ın iyiliği) için meydana çıkarılmış en hayırlı ümmetsiniz. İyiliği ister, fenalığı reddedersiniz ve Allah'a iman edersiniz." (Ali İmran, 3/110)

"Allah için tek gerçek Din insanın kendisini O'na teslim etmesidir" (Ali İmran 3/19)

Baş vuracağımız tek kaynak var; İhtiyacımız olan ışığı en yüce varlıktan almak. Bu ışıktan faydalanabilmek için ise iki şey gereklidir. İlk önce Allah'a ve ışığını insanlara onun aracılığı ile gönderdiği Elçisine Hz.Muhammed'e (sav) yürekten inanmaktır.

Allah herşeyi bilen ve görendir. O herşeyin derinindeki gerçeği bilir.

Selam ve baki dua ile kalın.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü kardeşim.

Öncelikle bilgiye dayanan ve varlığından sonsuz şükran duyduğumuz, Allah'ın bu en büyük hediyesine (Müslüman Olmak) sahip ya da ondan yoksun olmak onu anlayışımıza bağlıdır. Bilgisiz kalırsak bu hediyeyi tam anlamıyla anlayamayız.
İnsanın bilgisi bunu anlamaya yetmiyorsa, gözünü açıp cehalete karşı savaşmadıkça bu muhteşem hediyeyi kaybetme tehlikesi ile sürekli karşı karşıya demektir.
Cahillik içinde müslüman olunamayacağı ve müslüman kalınamayacağı açıktır.

İslam nedir? Kendinizi tamamen Allah'a vermektir, Müslüman olmaktır.

"Siz insanlar (ın iyiliği) için meydana çıkarılmış en hayırlı ümmetsiniz. İyiliği ister, fenalığı reddedersiniz ve Allah'a iman edersiniz." (Ali İmran, 3/110)

"Allah için tek gerçek Din insanın kendisini O'na teslim etmesidir" (Ali İmran 3/19)

Baş vuracağımız tek kaynak var; İhtiyacımız olan ışığı en yüce varlıktan almak. Bu ışıktan faydalanabilmek için ise iki şey gereklidir. İlk önce Allah'a ve ışığını insanlara onun aracılığı ile gönderdiği Elçisine Hz.Muhammed'e (sav) yürekten inanmaktır.

Allah herşeyi bilen ve görendir. O herşeyin derinindeki gerçeği bilir.

Selam ve baki dua ile kalın.

ve aleyküm selam ve rahmetullahi ve bereketuhu
Allah razı olsun
bu kainatta her şey bir ayettir
bu kainat da insan gibi başı boş yaratılmamıştır
herşey Allahı hamdü tesbih ediyor
herşey Yaradanını arıyor
ne tarafa , hangi açıdan bakarsak bakalım ,hep bu gerçek ile yüz yüze kalırız..
gerçeği görmeyenler / görmek istemeyenler başındaki gözleri kör olduğu için değil, kableri kör olduğu için inkar ediyorlar...
oysa herşey apaçık meydanda..
Biz Allaha aidiz ve Ona dönüyoruz..

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Eserden Müessire

Eserden Müessire

İnsanoğlu ister kabul ister inkâr etsin, kendisini kuşatan fıtrî ortamın dışına çıkamaz; ilâhî kanunların hükmünden sıyrılamaz.
Hiçbir şeyin, Yaratıcı'nın izin ve iradesi dışında varlık ve hayat sahibi olması mümkün değildir.

Bu yüzden 'insanlık tarihi' boyunca, 'inkârcılar'ın yaptık*ları sadece boşa kürek çekmek olmuştur. O kadar ki, gün ışığından kaçan yarasalar gibi, onlar hakikat güneşinden kaç*tıkça, kaçtıkları kuvvetin hükümranlığın ispatına malzeme olmuşlardır.
İnkârlarını ispatlamak için sarıldıkları her sebep, kullandıkları her malzeme Allah'ı haykırmıştır.

İnkarcıların, inkârları çeşitli şekillerde ortaya çıksa bile, temelde bir tek noktada birleşirler: yaratılmışları, Yaratan'dan ayrı düşünmek...

Bu düşünce, Cenab-ı Hakk'ın kâinata koyduğu eşsiz ve şaşmaz düzen karşısında gözlerin kamaşmasından, akılların durmasından kaynaklanmaktadır. Olayların, sebeplerin arka*sındaki asıl müessir güç olan Cenab-ı Hakk'ın gücü farkedilmemektedir. Aslında, sıhhatli düşünen bir kafa ve pürüzsüz bir mantık sahibi için, en basit bir varlığa ibret nazarıyla bir defa bakmak yeterlidir. Hâl böyle iken, hücreden insana, atom içindeki mikro âlemden dünyaya, güneş sistemine, galaksi*lere, hasılı feza boşluğunda korkunç bir hızla ilerleyen bütün sistemlere kadar her şeyde tecellî eden ilâhî gücü görememek ne büyük nasipsizlik!..

Üstelik, prensipleri "tartışılmaz doğru" kabul edilen ilimle*rin ancak bugün tespit edebildiği gerçekleri asırlar önce tespit eden ilâhî kitaba, Kur'ân'a rağmen!..

Makalat, Pr. Dr. Haydar Baş

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Insan Neden Müslüman Olmalı Sorunuza Cevap :

HERŞEY AMA HERŞEY ALENEN VE AÇIKÇA MEYDANDA..

Bİ SORUM VAR LÜTFEN CEVAP...:

İNSAN NEDEN MÜSLÜMAN OLMAMALI.........?

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Cevap Verecek Delikanlı çikmadı Galiba..

Ben Söyleyim..;

Müslüman Olmak Için Trilyonlarca Sebep Sayılabilir
Müslüman Olmamak Için Tek Bir Neden Bile Sayılamaz..

m.akif

Kayıtlı Kullanıcı
Müslüman olmak için bir çok sebeb var.bunlar saymakla bitmez.En kısasından doğaya ,tabiata bakın.

selamlar

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
İnsan Müslüman olmalı çünkü Allah alemlerin Rabbidir. Tek ilahtır. Vacibul Vücüdtür. Kadiri Mutlaktır. Hz. Muhammed de Onun kulu ve Resuludur. Allah insanı kulluk için yarattı.

İslam tek kurtuluş yoludur . Müslümanlardan başka herkes cehenneme gidecektir. Bir başka şansımız olmayacaktır.
Bunun için insan tepeden tırnağa Müslüman olmalı! Müslüman olarak yaşamalı, Müslüman kalmalı , dinini, imanını muhafaza etmeli !

zamannamaz

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;679461' Alıntı:

Rabbim kabul buyursun inşallah.Cümlemizi hayırlı kullarından nasip eylesin.
Neden müslüman olunmalı: Yüreğimiz var olduğu için...
Selam ve dua ile..

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Rabbim kabul buyursun inşallah.Cümlemizi hayırlı kullarından nasip eylesin.
Neden müslüman olunmalı: Yüreğimiz var olduğu için...
Selam ve dua ile..

amin, teşekkürler
Allaha hayırlı kul, Hz. Muhammede (sav) hayırlı ümmet, birbirimize hayırlı kardeş
olmayı nasib eylesin
Canımızdan yakınlarımızdan malımızdan varımızdan çok Allah Resulunu (sav) sevmeyi ve Ona uymayı nasib eylesin.
çünkü

"Peygamber, müminlere kendi nefislerinden önce gelir."
(Ahzab, 6)

"Sizden biri, beni, babasından, evladından ve bütün insanlardan daha çok sevmedikçe iman etmiş sayılmaz"

Buhârî, İman 8; Müslim, İman 70, (44); Nesâî, İman 19,(8,114, 115)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt