Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

“inşâallah De!” (1 Kullanıcı)

@ebruli

Kayıtlı Kullanıcı
“İNŞÂALLAH DE!”

Adamın biri bir merkep satın almak için çarşıya çıkar. Yolda arkadaşıyla karşılaşır. Arkadaşı nereye gittiğini sorunca,

— Merkep almak için çarşıya gidiyorum, der.

Arkadaşı,
— İnşâallah de, deyince,

— Canım, şimdi inşâallah'ın yeri değil; dirhemler cebimde, merkepse çarşıda, diye cevap verir.

Çarşıda, satın almak için merkep ararken, paraları çalınır. Eli boş dönerken de aynı arkadaşıyla tekrar karşılaşır. Arkadaşı,

— Ne yaptın? diye sorunca,

— Paralar çalındı inşâallah! karşılığını verir.

Bunun üzerine arkadaşı, onun dediğini tekrar eder ve;

— Şimdi İnşâallah'ın yeri değil, cevabını der.

Kardelen..

Kayıtlı Kullanıcı
s.a kardeşim konuyu okuyunca aklıma bir fıkra geldi paylaşmakm istedim.
nasrettin hoca bir gün hanımıyla oturuyormuş demişki hanım yarın hava güzel olursa tarlaya gidicem kötü olursa evde durup onarma yapıcam demiş. hanımda hocam demiş inşAllah deyin demiş..hoca da demişki hanım inşAllahın maşAllahı yok güzel olursa tyarladayım kötü olursa evdeyim demiş..yarın olmuş hava güzelmiş ve tarlaya gitmiş..tarlada biraz çalıştıktan sonra iki jandarma almış götrmüş hocayı hakkında bir şikayet varmış birgün boyunca evine gidememiş sonra jandarmalar bırakacaklarını söylemiş çünkü suçsuz olduğu kanıtlanmış..hoca bitkin yorulmuş ve uykusuz evine gider kapıyı çalar hanımı kim o der?
nasrettin hoca cevap verir..
-Benim inşAllah..

paylaştığın için sağol kardeşim inşAllah denilen tüm işler tez zamanda gerçkleşir inşAllah..

@ebruli

Kayıtlı Kullanıcı
s.a kardeşim konuyu okuyunca aklıma bir fıkra geldi paylaşmakm istedim.
nasrettin hoca bir gün hanımıyla oturuyormuş demişki hanım yarın hava güzel olursa tarlaya gidicem kötü olursa evde durup onarma yapıcam demiş. hanımda hocam demiş inşAllah deyin demiş..hoca da demişki hanım inşAllahın maşAllahı yok güzel olursa tyarladayım kötü olursa evdeyim demiş..yarın olmuş hava güzelmiş ve tarlaya gitmiş..tarlada biraz çalıştıktan sonra iki jandarma almış götrmüş hocayı hakkında bir şikayet varmış birgün boyunca evine gidememiş sonra jandarmalar bırakacaklarını söylemiş çünkü suçsuz olduğu kanıtlanmış..hoca bitkin yorulmuş ve uykusuz evine gider kapıyı çalar hanımı kim o der?
nasrettin hoca cevap verir..
-Benim inşAllah..

paylaştığın için sağol kardeşim inşAllah denilen tüm işler tez zamanda gerçkleşir inşAllah..

ALLAH razi olsun.cok guzel bir fikraydi,konumuzlada alakali.ALLAH rahmet eylesin 'NASREDDIN''hocamizi..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt