Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ingiliz mezalimi (1 Kullanıcı)

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com
Birinci Dünya Savaşı'nda İngilizlere, 150 bin askerimiz esir düştü. Bu askerlerden bir kısmı da Mısır'ın İskenderiye şehri yakınlarında bulunan Seydibeşir Usare Kampı'na hapsedildi. Bu kampta, 1918'de Filistin cephesinde esir düşen 16. Tümen'in 48. Alayı'na bağlı Osmanlı askerleri tutuluyordu. 12 Haziran 1920'ye kadar iki yıl boyunca her türlü işkence, eziyet, ağır hakaret ve aşağılamaya maruz kaldılar. Bu insanlık dışı muamelenin sebebi ise Ermeniler idi. Kamptaki, Türkçe bilen Ermeni tercümanların yalan, yanlış çevirileri ve kış-kırtmaları sebebiyle, kampların İngiliz komutanları, azılı Türk düşmanı kesilmişlerdi.

Savaş bitmişti. Ancak, kamptaki ağır şartlar sebebiyle ölenler dışındaki askerleri teslim etmek, İngilizlerin işine gelmiyordu. Çünkü, yeni bir savaşta, bu askerlerin yeniden karşılarına çıkabilecekleri, Er-meniler tarafından, İngilizlerin beyinlerine işlenmişti. Çözüm toplu katliamdı. Askerlerimiz, mikrop kırma bahane-siyle, süngü zoruyla dezenfekte havuzlarına sokuldu. Ancak suya normalin çok üzerinde krizol maddesi katılmıştı. Mehmetçik, daha ayağını soktuğunda, aşırı krizol maddesi sebebiyle haşlanıyorlardı. İngiliz askerleri dipçik darbe-leri ile askerlerimizin havuzdan çıkmalarına izin vermiyorlardı. Mehmetçikler, bele kadar gelen suya başlarını sok-mak istemedi. Bu defa İngilizler havaya ateş etmeye başladı. Askerlerimiz, ölmemek için çömelerek başlarını suya soktular. Fakat başını sudan kaldıran artık göremiyordu. Çünkü gözler yanmıştı. Dışarı çıkanların hâlini gören sıra-daki askerlerimizin direnişleri de fayda etmedi ve 15 bin askerimiz kör oldu.
Türkiye gazetesi takviminden alıntıdır.

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
ya MUNTAKİM ALLAH-İNTİKAM ALICI ALLAH...BİZLERİ İNTİKAMINA MEMUR ET...

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com
ya MUNTAKİM ALLAH-İNTİKAM ALICI ALLAH...BİZLERİ İNTİKAMINA MEMUR ET...

Allahü teala bizim ve Tüm dünyadaki müslüman kardeşlerimizin yardımcısı olsun.Kafirlerin,masonların,mürtedlerin,fasıkların,facirlerin ve şeytanın dostlarının ve nefsinin kölesi olanların şerlerinden muhafaza buyursun İnşallahü teala.Selametle kalın kardeşim
..

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Birinci Dünya Savaşı'nda İngilizlere, 150 bin askerimiz esir düştü. Bu askerlerden bir kısmı da Mısır'ın İskenderiye şehri yakınlarında bulunan Seydibeşir Usare Kampı'na hapsedildi. Bu kampta, 1918'de Filistin cephesinde esir düşen 16. Tümen'in 48. Alayı'na bağlı Osmanlı askerleri tutuluyordu. 12 Haziran 1920'ye kadar iki yıl boyunca her türlü işkence, eziyet, ağır hakaret ve aşağılamaya maruz kaldılar. Bu insanlık dışı muamelenin sebebi ise Ermeniler idi. Kamptaki, Türkçe bilen Ermeni tercümanların yalan, yanlış çevirileri ve kış-kırtmaları sebebiyle, kampların İngiliz komutanları, azılı Türk düşmanı kesilmişlerdi.

Savaş bitmişti. Ancak, kamptaki ağır şartlar sebebiyle ölenler dışındaki askerleri teslim etmek, İngilizlerin işine gelmiyordu. Çünkü, yeni bir savaşta, bu askerlerin yeniden karşılarına çıkabilecekleri, Er-meniler tarafından, İngilizlerin beyinlerine işlenmişti. Çözüm toplu katliamdı. Askerlerimiz, mikrop kırma bahane-siyle, süngü zoruyla dezenfekte havuzlarına sokuldu. Ancak suya normalin çok üzerinde krizol maddesi katılmıştı. Mehmetçik, daha ayağını soktuğunda, aşırı krizol maddesi sebebiyle haşlanıyorlardı. İngiliz askerleri dipçik darbe-leri ile askerlerimizin havuzdan çıkmalarına izin vermiyorlardı. Mehmetçikler, bele kadar gelen suya başlarını sok-mak istemedi. Bu defa İngilizler havaya ateş etmeye başladı. Askerlerimiz, ölmemek için çömelerek başlarını suya soktular. Fakat başını sudan kaldıran artık göremiyordu. Çünkü gözler yanmıştı. Dışarı çıkanların hâlini gören sıra-daki askerlerimizin direnişleri de fayda etmedi ve 15 bin askerimiz kör oldu.
Türkiye gazetesi takviminden alıntıdır.

Esselamu aleykum,

Mektubat kardeşim bir yerde bir hayvan ölse tüm dünya ayağa kalkıyor hayvan hakları diye,(elbette hayvanlar ölsün demiyorum kıyas için söylüyorum),ancak müslüman halka yapılan işkencelere,katledilmelere,nedense yine bu insanlar normal bir şeymiş gibi bakıyorlar,hatta olması gerekmiş gibi lanse ediliyor,ben Erzurumluyum büyüdüğüm mahallenin dibindeki köyde çıkarılan toplu mezarları ve oradan erzurum müzesine götürülen Ermeni mezalimi nin kanıtlarını şehir içindeki eski tarihi binaların üzerindeki O günlerden kalma katliam izlerine ait kan izlerini gelsin görsün bütün dünya ,ancak bu söz sadece inanan insanda tesir eder,bıraktım artık dünyadaki kafirlerin ne düşündüklerini onlar için Allah Teala açıkca dostunuz değildir demiştir,peki ülkemizde yerel kafirlere ne demeli hemde utanmadan ben Türküm hatta müslümanım diyorlar,ama bir utanç abidesi olarakta İMZA KAMPANYASI başlatıyorlar,neymiş gerçek katliamı bizler yapmışız,yahu ben tarihçi değilim fakat tarihin yaşandığı yerde doğdum büyüdüm nasıl bilmem olanları,işde gerçek ahmaklar vatanına milletine saygı duymayan,dini ve din kardeşliğini bilmeyen bu cahillerdir,soruyorum bu safsataları çıkaranlara,hiç iki satır bu mezalimlerin olduğu tarih kitaplarını/kaynaklarını/olayların yaşandığı illeri görmüşmüler yoksa o kafirlik onların içine mi işlemiş?
Hak Teala sana bana cümlemize yardım etsin kardeşim,uyanık olmak gerek,dua edelimde hep uyanık kalalım...

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com
Esselamu aleykum,

Mektubat kardeşim bir yerde bir hayvan ölse tüm dünya ayağa kalkıyor hayvan hakları diye,(elbette hayvanlar ölsün demiyorum kıyas için söylüyorum),ancak müslüman halka yapılan işkencelere,katledilmelere,nedense yine bu insanlar normal bir şeymiş gibi bakıyorlar,hatta olması gerekmiş gibi lanse ediliyor,ben Erzurumluyum büyüdüğüm mahallenin dibindeki köyde çıkarılan toplu mezarları ve oradan erzurum müzesine götürülen Ermeni mezalimi nin kanıtlarını şehir içindeki eski tarihi binaların üzerindeki O günlerden kalma katliam izlerine ait kan izlerini gelsin görsün bütün dünya ,ancak bu söz sadece inanan insanda tesir eder,bıraktım artık dünyadaki kafirlerin ne düşündüklerini onlar için Allah Teala açıkca dostunuz değildir demiştir,peki ülkemizde yerel kafirlere ne demeli hemde utanmadan ben Türküm hatta müslümanım diyorlar,ama bir utanç abidesi olarakta İMZA KAMPANYASI başlatıyorlar,neymiş gerçek katliamı bizler yapmışız,yahu ben tarihçi değilim fakat tarihin yaşandığı yerde doğdum büyüdüm nasıl bilmem olanları,işde gerçek ahmaklar vatanına milletine saygı duymayan,dini ve din kardeşliğini bilmeyen bu cahillerdir,soruyorum bu safsataları çıkaranlara,hiç iki satır bu mezalimlerin olduğu tarih kitaplarını/kaynaklarını/olayların yaşandığı illeri görmüşmüler yoksa o kafirlik onların içine mi işlemiş?
Hak Teala sana bana cümlemize yardım etsin kardeşim,uyanık olmak gerek,dua edelimde hep uyanık kalalım...

Aleyküm Selam ve Rahmetullah kardeşim.
Tam İlmihal'de diyor ki;
İslâm düşmanlığı, zulm, istibdât, hîle ve hıyânet üzerine kurulmuş olan İngiliz İmperatorluğu, Kanada ve Avustralya ile Asyada ve Afrikada kırk memleketi kültür emperyalizmi ve kuvvet yolu ile işgâl ederek, ingiliz sömürgesi yapdı. İğrenç ingiliz politikası gereği olarak önce bu ülkelerin dilleri, dinleri, örf ve âdetleri tahrib edildi. Sonra da yeraltı ve yerüstü zenginlikleri sömürüldü. Her dürlü direnme kanlı bir şeklde basdırıldı. İslâm dînini öğreten bütün medrese ve mektebleri de kapatdılar. Halka doğru yolu gösterebilecek bütün âlimleri ve din adamlarını, hattâ talebeleri bile öldürdüler. Yalnız Çanakkale harbinde ingilizlerin 274 bin müslimânı şehîd etdiği, 18.3.2000 târîhli gazetelerde yazılıdır. Yeni nesillerin dinsiz yetişmesi için de İslâm dînini öğreten kitâbları imhâ etdiler.

1877 de Osmânlı-Rus harbi esnâsında, İngiltere, Hindistanın ilhâkını îlân ederken, Midhat Pâşanın desteğini dahâ önceden garantilemişdi. Çünki, Midhat Pâşa, meşhûr İskoç locasına kayıdlı olması sebebi ile ingiliz hükûmeti tarafından ingiliz ajanı gibi kullanılarak, Osmânlı Devletini harbe sokmuş ve Sultân Abdül’azîz Hânı da şehîd etdirmişdi.

Batıya şartlandırılan devlet adamları ile Batılı uzman olarak görevlendirilen ajanların işbirliği sâyesinde; “Fen bilgisi din adamına lâzım olmaz!” iftirâsında bulunarak, medreselerden fen dersleri kaldırıldı. Ondan sonra da, fen bilgilerinden mahrûm edilen din adamlarını, “Fen bilgilerinden anlamadıkları” gerekçesi ile, câhillik ile suçlayıp, horlamak sûretiyle gençleri dinden soğutdular.

Sorma gitsin.Ancak kafirler birbirinin dostudur buyurulmuş.Bunlar cahilliklerinden değil soysuzluklarından böyle yapıyorlar.Akılları başlarına gelir yakında inşallahü teala.Lafa gelince biz vatanımızı seviyoruz,işe gelince hemen kampanyalar başlıyor bunlar Resulullah(Aleyhisselatü Vesselam)efendimizin zamanındaki münafıklar gibi. Bunların çoğu Müslümanı,müslümanlığı aşağılayan alçaklardandır dikkat edersen.Allahü teala müslüman kardeşlerimize atalarımıza zulm eden hala bu zulmü devam ettiren kafirlere aman vermesin.İnşallahü teala yaptıkları oyunlara kendilerini düşürsün.Yardımcısız bıraksın,birbirlerini yesinler,bitirsinler.Neyse kardeşim çok doluyum çeşmeyi fazla açmayalım:)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt