Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

>>> İncittiğiniz insanın bedduasından korkun... (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
>>> İncittiğiniz insanın bedduasından korkun...
Bugünkü ailemdergisinde yayınlanan bir yazı.. Ahmet Şahin abimizin sitesinden de ulaşabilirsiniz..

Efendimiz (sas) Hazretleri redde uğramayacak üç duadan söz eder. Bu üç duayı da şöyle sıralar:

1- Ana babanın çocukları hakkındaki duaları.
2- Misafirin ev sahibi hakkındaki duası.
3- Mazlumun zalim hakkındaki duası.
İşte bu üç duaya ehemmiyet vermeli, bu duaların bedduaya dönüşmemesine dikkat etmelidir. Aksi halde redde uğramayan bu üç dua, eninde sonunda bir sebeple kabul olur. Hem de kitapların tarifine göre namludan çıkan kurşun gibi hedefini bulur, muhatabını vurur.
Özellikle yapılan zulmün, haksızlığın, kırıcı ve incitici baskı ve dayatmaların sonunda kırık gönülle mazlumun yaptığı bedduasından korkulmalıdır. Çünkü kırık gönüllü mazlumun duasının arşa kadar yükselip Rabb’imizin manevi huzuruna engelsiz ulaştığı hadislerle de hatırlatılmıştır.

128fs2065175qq0.gif

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum hafıze anne
emeğıne sağlık
ben bu sıteyle haksızlığa uğradığımı düşündüğüm bır anda üzüntuyle gırmıştım
ummadığım bır anda üzüntü yaşamıştım
beddua değıl ama her sferınde her adımımda her nefesımde allah a havale ettım
allah bılıyor ve goruyor dedım
her daım şükrederım cunku buradakı arkadaşlarımın yaşadıkları cok daha kötü durumlar
allah dertlere derman versın amın

şımdı bunları nıye mı yazıyorum
allah a hamd olsun kı bu gunlerıme
allah tan şunu dıledım
allah ım bende gormek ıstıyorum dedım
ve sabredıyorum
eğer kı allah ıma havale ettığımın karşılığını buraya yazarım inşaallah
burdakı maksadım kımselere beddua veya hayatını karartmak değıl
sadece senınde yazdığı gıbı mazlumun ahı mısalıdır
allaha emanet ol
selam ve dua ıle

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm Hafize Hanımefendiciğim...
ALLAH razı olsun. Hani kampanyamız varya İnşaAllah kimseyi incitmeyeceğiz, kırmayacağız...
ALLAHım bizleri bir kalp kırmaktan uzak tutsun İnşaAllah...

ALLAHa emanet olunuz Hanımefendiciğim
selam ve dua ile...

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm Hafize Hanımefendiciğim...
ALLAH razı olsun. Hani kampanyamız varya İnşaAllah kimseyi incitmeyeceğiz, kırmayacağız...
ALLAHım bizleri bir kalp kırmaktan uzak tutsun İnşaAllah...

ALLAHa emanet olunuz Hanımefendiciğim
selam ve dua ile...

Aleykümselam Im,muslim dediğin doğru kimseyi inciltmeyelim ama ne yazıkki gülnisaya katılıyorum hiç kimseyi kıracak mizaca sahip değilim herşeye sevgi gözü ile bakarım üzülsemde çabuk affeden bir kimseyim ama ama hayatımda iki kişiyi asla affetmem hele biri varki senelerdir yaptıkları haksızlıkları sineye çektik kardeşimle birlikte anneciğimi kaybettikten sonra hakkımızı arayınca akraba düşmanı ilan edildik ölüm hak miras helal küçük kardeşim bizi yok sayarak evi üstlerine geçirmişler tabi bizde şimdi hak talep edemiyoruz hele eşi kardeşimden fazla sahiplenmiş ne zaman bir araya gelsek gözümüze baka baka lafla evin her tarafına birşeyler yapıyor artık ipler koptu bu dünya malı bu kadarmı tatlı kardeşliği silecek kadar ben bunları affedemiyorum alamadığımdan değil kardeşimlede görüştürmüyor onu Allahıma havale ediyorum o kadar doluyum ki kusura bakma senide meşkul ettiysem hakkını helal et :A

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
emeğıne sağlık
ben bu sıteyle haksızlığa uğradığımı düşündüğüm bır anda üzüntuyle gırmıştım
ummadığım bır anda üzüntü yaşamıştım
beddua değıl ama her sferınde her adımımda her nefesımde allah a havale ettım
allah bılıyor ve goruyor dedım
her daım şükrederım cunku buradakı arkadaşlarımın yaşadıkları cok daha kötü durumlar
allah dertlere derman versın amın

şımdı bunları nıye mı yazıyorum
allah a hamd olsun kı bu gunlerıme
allah tan şunu dıledım
allah ım bende gormek ıstıyorum dedım
ve sabredıyorum
eğer kı allah ıma havale ettığımın karşılığını buraya yazarım inşaallah
burdakı maksadım kımselere beddua veya hayatını karartmak değıl
sadece senınde yazdığı gıbı mazlumun ahı mısalıdır
allaha emanet ol
selam ve dua ıle

Aleykümselam gülnisacım benimde hazmedemediğim şeyler oluyor bazen aman boş ver diyorum kendi kendime bazı haklar mahşere kalsın orada daha çok lazım ama Rabbi teala burada da gösteriyor anlayana boş ver Allah sağlığımızı elimizden almasın kendimede öyle teselli ediyorum Rabbim mutlaka her şeyin en iyisini bilir A.E.O

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykümselam Im,muslim dediğin doğru kimseyi inciltmeyelim ama ne yazıkki gülnisaya katılıyorum hiç kimseyi kıracak mizaca sahip değilim herşeye sevgi gözü ile bakarım üzülsemde çabuk affeden bir kimseyim ama ama hayatımda iki kişiyi asla affetmem hele biri varki senelerdir yaptıkları haksızlıkları sineye çektik kardeşimle birlikte anneciğimi kaybettikten sonra hakkımızı arayınca akraba düşmanı ilan edildik ölüm hak miras helal küçük kardeşim bizi yok sayarak evi üstlerine geçirmişler tabi bizde şimdi hak talep edemiyoruz hele eşi kardeşimden fazla sahiplenmiş ne zaman bir araya gelsek gözümüze baka baka lafla evin her tarafına birşeyler yapıyor artık ipler koptu bu dünya malı bu kadarmı tatlı kardeşliği silecek kadar ben bunları affedemiyorum alamadığımdan değil kardeşimlede görüştürmüyor onu Allahıma havale ediyorum o kadar doluyum ki kusura bakma senide meşkul ettiysem hakkını helal et :A

Esteğfirullah Hanımefendiciğim, O nasıl söz ne demek meşgul etmek Başım üstüne...
Ben sizi birazcık tanıyorsam kimseyi kıramayacak, kimseye kırılamayacak kadar güzel bir mizaca sahipsiniz...
Ama anlattığınız durum konusunda size bir şeyler yazmak haddime düşmez. En doğrusunu siz daha iyi bilirsiniz. Ama kardeşinizin yaptığı doğru değil.
Üzmeyin hanımefendiciğim kendinizi lütfen İnşaallah iyi olacaktır...
ALLAH herşeyi bilendir, görendir...

ALLAHa emanet olunuz hanımefendiciğim
selam ve dua ile...

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykümselam gülnisacım benimde hazmedemediğim şeyler oluyor bazen aman boş ver diyorum kendi kendime bazı haklar mahşere kalsın orada daha çok lazım ama Rabbi teala burada da gösteriyor anlayana boş ver Allah sağlığımızı elimizden almasın kendimede öyle teselli ediyorum Rabbim mutlaka her şeyin en iyisini bilir A.E.O

evet bazen hazmedemıyorsun ve canın yanıyor
zamanla bu canının yanması bıraz gecıyor ama aklına geldığı zaman uzuluyorsun
öğretmenıme yazdıklarını okudum evet cok acı
allah ıslah etsın dıyorum
ama ınan kı benımkı daha trajedı komık
:)
hanı yazmaya kalksan yazamassın anlamında
allah ınşaallah bana gosterecek dıyorum
çünkü hani bır kusur ışler karşısındakını kırarsın allah korusun o da senı ıncıtır
ama ınan kı ben karıncayı bıle kırmamaya ozen gosterırırım
kendımı savunacak değılım
onemlı olan ınanmak ben allah ın adaletıne cok ınanıyorum
dedığım gıbı sabredıyorum
canımın yandığında yıne allah a havale deıyorum
gercı allah aşükür eskısı gıbı değıl
fakat bana ınan kı kı yınılıyorum eğer kı allah benım bazı şeylerı gormemı nasıp ederse buraya yazacağım ömrüm yeterse tabbıı
yazacağım çünkü ınsanlar bırazda olsun ıbret alsınlar dıye
neyse
hayat yıne de guzel
ben güzel goruyorum
ve hamd olsun şükürler olsun
sende kendını cok üzme olurmu
her daım yuzun gulsun
allaha emanet ol
selam ve dua ıle

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
emeğine sağlık hafize anne..
çok doğru, özellikle ana baba duası, kulak ardı edilmemeli gerçekten
Rabbim bu 3 duanın hayırlısını almayı nasip etsin inşaallah bize, amin..
selam ve dua ile :a03:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt