Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İncittiğiniz insanın bedduasından korkun! (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Efendimiz (sas) Hazretleri redde uğramayacak üç duadan söz eder. Bu üç duayı da şöyle sıralar:
1 Ana babanın çocukları hakkındaki duaları.

2 Misafirin ev sahibi hakkındaki duası.

3 Mazlumun zalim hakkındaki duası.

İşte bu üç duaya ehemmiyet vermeli, bu duaların bedduaya dönüşmemesine dikkat etmelidir. Aksi halde redde uğramayan bu üç dua, eninde sonunda bir sebeple kabul olur. Hem de kitapların tarifine göre namludan çıkan kurşun gibi hedefini bulur, muhatabını vurur.

Özellikle yapılan zulmün, haksızlığın, kırıcı ve incitici baskı ve dayatmaların sonunda kırık gönülle mazlumun yaptığı bedduasından korkulmalıdır.

Çünkü kırık gönüllü mazlumun duasının arşa kadar yükselip Rabbimizin manevi huzuruna engelsiz ulaştığı hadislerle de hatırlatılmıştır.

İrşat kitapları mazlumun kırık gönülle yaptığı beddualardan örnekler verir, ibret almamız için ikazlarda bulunur. İsterseniz böyle ibret alınacak bir kırık gönüllü mazlum duasından örnek vereyim sizlere.

Horasanın meşhur valisi Abdullah bin Tahir, muhterem ve mübarek bir idarecidir. Ancak yönetime geçince ister istemez hatalar da yapar, zulüm de işler. Nitekim bir gece mahallede rahatsızlık verip şikâyetlere sebep olan bazı başıboş kimseleri toparlayıp valinin huzuruna çıkarmak üzere önlerine katarak götüren bekçiler, bir ara bir suçlunun sokaklardan birine dalarak kaçtığını görürler. Peşine düşen bekçiler sokakta önlerinde yürüyen Heratlı masum bir demirciyi, kaçan sendin, diyerek yakalayıp suçlular arasında valinin huzuruna çıkarırlar. Geceleri halkı rahatsız eden bu suçlulara olan kızgınlığı sebebiyle ayırım yapmadan, soruşturma gereği duymadan emir veren Abdullah bin Tahir:

Bunların hepsini de atın zindana. Akılları başlarına gelinceye kadar kalsınlar orada!. Geceleri halkı rahatsız edip de şikâyetlere sebep olmak neymiş anlasınlar, der.

Böylece akşam geç vakte kadar çoluk çocuk rızkı için çalışmaktan yorularak evine dönmekte olan Heratlı demirci de suçlular arasında zindanı boylamaktan kurtulamaz. Üzerine kapatılan zindan kapısının arkasından kırık gönülle yaptığı bedduası ise şundan ibaret olur:

Rabbim, der. Beni evimde uyutmayanları sen de evlerinde uyutma. Sabahlara kadar onlar da uyuyamasınlar yataklarında!.

O sıralarda evinde yatağına uzanan vali ise, daha gözlerine uyku girer girmez müthiş bir sarsıntı ile uyanır. Hemen fırlar yatağından, bakar ki deprem filan yok. Şükürler olsun rüyaymış, diyerek tekrar uzanır yatağına. Ne var ki yine gözünü kapar kapamaz aynı sarsıntı başlar. Yine fırlayıp sağa sola bakar.. Derken sabahlara kadar mazlum demirci zindanda nasıl uyumazsa zalim vali de evindeki yumuşak yatağında öyle uyuyamaz...

İnsaflı vali, sabah olunca, Bunda bir hikmet olabilir, birine bir zulüm mü yaptım acaba?!diyerek hapishane müdürünü çağırtıp sorar.

Bu gece sabaha kadar uyuyamadım. Bir mazlumun bedduasını mı aldım acaba, der. Müdür Bey kendisinin de işittiği bir mahpusun duasını anlatır.

Rabbim beni evimde uyutmayanları sen de evlerinde yumuşak yataklarında uyutma, diye dua eden bir demirci vardı hapishanede..

Hemen o demirciyi getirin buraya, der. Vali, huzuruna getirttiği demircinin suçsuzluğunu öğrenince özür dileyerek serbest bırakırken tembihini de şöyle yapar:

Başına böyle bir iş gelirse hemen beni ara!.

Demirci cevabını beklemeden verir:

Seni neden arayayım? Bana zulmeden sen değil misin? Ben seni değil, beni senin zulmünden kurtaranı arar, müracaatımı yine Ona yaparım. Zira O (cc), senin evini sabahlara kadar başına yıkacak halde sallamasaydı sen yine beni aramayacak, zulmünü sürdürmekten geri kalmayacaktın.

Mazlum demirci çıkıp giderken, insaflı valinin gözyaşlarını tutamadığı görülür.
AHMET ŞAHİN

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
RE: İncittiğiniz insanın bedduasından korkun!

SELAMUN ALEYKÜM ELİNİZE SAĞLIK..GERÇEKTEN İBRET ALMAMIZ GEREKEN BİR HADİSE İDİ..BEDDUA ALMAK ÇOK KÖTÜ BİRŞEY HELE DE ANNE VE BABADAN..ALLAHIM MUHAFAZA ET BİZLERİ BU GİBİ DURUMLARDAN.AMİN AMİN AMİN..

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

RECEB BOZKUS yazdı:
SELAMUN ALEYKÜM ELİNİZE SAĞLIK..GERÇEKTEN İBRET ALMAMIZ GEREKEN BİR HADİSE İDİ..BEDDUA ALMAK ÇOK KÖTÜ BİRŞEY HELE DE ANNE VE BABADAN..ALLAHIM MUHAFAZA ET BİZLERİ BU GİBİ DURUMLARDAN.AMİN AMİN AMİN..
A.S.Kardeşim tşk ediyorum.Bende severek okudum ve sizlerle paylaştım.Beddua almaktan Rabbim muhafaza buyursun inş SELAM VE DUA İLE

bilgideposu1982

Kayıtlı Kullanıcı

sevgili arkadaşaım cok güzel bir yazı yazmışsım ben ALLAHIN taktirine ve adaletine sıgınırım. benim eşim asker yaşadıgım iftiranın ve zülmün hatti hesabı yok Allaha şükür eşim sag ya. Ama her akşam dua ader BENİ BU YOKLUGUMDA ÇARESİZ BIRAKANI ZÜLMEDENİ SANA HAVALE EDİYORUM SEN YÜREGİME DÜŞEN YANGININ GÖZÜMDEN EKSİLMAYEN YAŞIN HESABINI ONLARA SOR YARABBİM. ALLAHA İNANC VE ONA SIGINMANIN AYRI BİR GÜZELLİGİ VAR ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN ALLAHA EMANET OLUN

KERAY

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAHINDAN BULSUN DEMEKDEMİ BİR BEDDUADIR AYDINLATIRMISINIZ

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

--------------------------------------------------------------------------------

Gözlerim görmüyor, açık olsada
Derman olmuyorki yaşlar dolsada
Gelip geçen, sille tokat vursada
Bana bundan beter, acı veremez

Sorsan anlatması, o kadar zorki
Çaresi olmalı, kalbim diyorki
Bu dert birincisi, daha sonraki

Gezip dolaşırım, hep aynı yerde
Her yer kapkaranlık, sanki alemde
İşkence yapsalar, tüm bedenimde

Çalsın dertli ud’um, söylesin dilim
İş’e yaramıyor, ama gözlerim
Dünya zehir olsa, inan arkadaşım sevdiğim dostum
Bana bundan beter, acı veremez :( kırdığım için Yok Kayboldu :(

bende bu şiirle katılmak istedim incitmek kadar kırmak kadar hiç bir şey acı veremez

fa_tih

Kayıtlı Kullanıcı

Eline emeğine sağlık kardeş. Allah razı olsun....B)B)B)

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH (C.C) razı olsun ablacım.

selamünaleyküm

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKUM

RAHMAN RAZI OLSUN ABLACIM SELAMETLE..

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

S.A.ALLAH RAZI OLSUN.KİMSESİZLERİN KİMSESİ,ÇARESİZLERİN ÇARESİ ZAT-I ZÜLECELAL E HAMDOLSUN.A.E.O.

Kaan Erdem

Yönetici
mevlam razı olsun abla.yerinde ve çok faydalı bir paylaşımdı.selam ve dua ile kalın selametle.

yurtlu

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim rabbim senden razı olsun emeğine sağlık
günümüzde o kadar çok yaşanıyor ki artık böyle haksızlıklar rabbim kimsenin ahını kimsede bırakmasın ama inşallah şu fani 3 günlük dünyada yinede elimizden geldiğince kalp kırmamaya çalışalım rabbim bizi şeytanın vesvesinden korusun rabbime emanet olun selam ve dua ile
hayırlı geceler...

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razi olsun..gercekten bunu ögrenmeye ihtiyacim vardi.Allaha emanet olun.

semos

Kayıtlı Kullanıcı
çok saolasın ablacım.emeğine sağlık.sizi sitede göremiyorum uzun zamandır hayırdır inş.( yoksa sadece benmi göremiyorum ) iyisinizdir inşallah. selam ve dua ile

elem_elem

Kayıtlı Kullanıcı
beddua edildiği zaman bedduayı alan kişi hangi duayı okumalı onunla ilgili bir seyler öğrenmek istiyorum?
ben de bu konuyla fazla bilgim yok ama duyduyum bir şeyi anlatmak istiyorum.Beddua ettiğin zaman beddua nız göklere yükselir ve gök yüzü beddua yı kabul etmediği zaman yere inermiş beddua yerde kabul etmezse beddua edilen kişye gidermiş eğer oda beddua edilecek bir sey yapmadıysa beddua sahibine geri dönermiş.
bu olayı duyduktan sonra çok korkmaya başladım insallah bana beddua edenlerin beddua sı kabul olmaz.Kabul olanucak bir şey yapmam.alalha emanet olun.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
hassas bi konuya değinmişsiniz emeğinize sağlık
malesef öyle insanlar çok
ne yapalım biz de Rabbime havale ediyoruz:(

azizislam

Kayıtlı Kullanıcı
Çok mükkemmel bir yazıydı allah razı olsun.

azizislam

Kayıtlı Kullanıcı
beddua edildiği zaman bedduayı alan kişi hangi duayı okumalı onunla ilgili bir seyler öğrenmek istiyorum?
ben de bu konuyla fazla bilgim yok ama duyduyum bir şeyi anlatmak istiyorum.Beddua ettiğin zaman beddua nız göklere yükselir ve gök yüzü beddua yı kabul etmediği zaman yere inermiş beddua yerde kabul etmezse beddua edilen kişye gidermiş eğer oda beddua edilecek bir sey yapmadıysa beddua sahibine geri dönermiş.
bu olayı duyduktan sonra çok korkmaya başladım insallah bana beddua edenlerin beddua sı kabul olmaz.Kabul olanucak bir şey yapmam.alalha emanet olun.

İncittiğin kişinin üzerinde kul hakkı vardır kul hakkınıda ancak hallalikle effetirebilirsin üzerinde kul hakkı olan kişinde bedduası ne okursan oku engel olamazsın.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt