Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İnancın eylemi (1 Kullanıcı)

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Aankebut Suresi 2. ayet

2 İnsanlar sadece, inandık demeleriyle bırakılacakları-nı ve imtihana çekilmeyeceklerini mi sandılar?

İnandım deyip te inadım sözünün arkasında duruyoruz inşallah.
inandım :Namaz kılıyorum
inandım :salih amellerde bulunuyorum
inandım :tüm Müslümanlara iyiylik yapmayı tavsiye ediyorum
inandım :tüm müslümanları kötülüklerden sakındırmaya çalışıyorum

İNANCIMIZI YAŞAMAK İÇİN GAYRET GÖSTERELİM ARKADAŞLAR..
Bakara 271.ayet;

271. Yardımları açıktan yapmanız güzeldir. Ama muhtaç kimseye gizlice vermeniz, sizin için daha hayırlı olup, günahları-nızın bir kısmının bağışlanmasına sebep olur. Allah yapmakta olduklarınızdan haberi olandır.

ALİ İMRAN SURESİ 195.
195 .Nitekim Rableri onların dualarını kabul ederek cevap verdi; İster erkek, ister kadın olsun, benim yolumda çaba gösterenlerden hiç kimse-nin çabasını boşa çıkarmayacağım. Çünkü, hepiniz birbirinizin soyundan gelir-siniz. Allah’ın yasaklarını bırakıp, O’nun istediği gibi bir hayat yaşamak için hicret edenlere, eğer bulundukları yer zulüm ve kötülük yurdu haline gelmişse orayı terkedenlere, zorla yurtlarından çıkarılıp başka diyarlara sürülenlere, benim yolumda eziyet çekenlere ve bu yolda savaşıp öldürülenlere gelince: Onların kötülüklerini mutlaka sileceğim ve onları Allah’tan bir mükafat olarak, içinden ırmaklar akan cennetlere sokacağım. Zira, mükafatların en güzeli Allah katında olandır.

MAİDE 12.AYET

12. Gerçek şu ki, Allah İsrailoğulları denilen Yahudilerden kesin söz almıştı. Onlardan on iki kişiyi görevlendirip göndermiştik. Allah onlara “Ben sizinle beraberim” eğer, namazlarınızda dikkatli ve daim olur, karşılıksız yar-dım olan zekâtı verirseniz, benim peygamberlerime inanır ve onlara yardım ederseniz ve Allah’a güzel bir borç verirseniz, kusur ve günahlarınızı elbette silerim ve sizi içinden ırmakların aktığı cennetlere koyarım. Ama bundan sonra kim Allah’tan gelen gerçekleri örtbas ederse, doğru yoldan kesinlikle sapmış olacaktır.

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı
ANKEBUT SURESİ 7. AYET VE 9.AYET

7 İman edip doğru ve yararlı işler yapanlara gelince, biz onların kö-tülüklerini mutlaka sileriz ve onları yaptıklarının en güzeline göre mükafatlandı-rırız

9.İman edip doğru ve yararlı işler yapmış olanlara gelince, onları cen-nete ve salih kişiler arasına yerleştireceğiz.

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm Allah c.c. razı olsun emeğinize sağlık ... çok faydalı bir paylaşımdı ...
hz.Ali'nin br sözüyle devam etmek istiyorum
"İnandıkları gibi yaşamayanlar yaşadıkları gibi inanırlar."

Allah'a emanet olun selam ve dua ile ..

“Ey Müslümanlar ! İmanınızı kontrol ediniz. ‘Allah’a inandım’ diyor, ama O’na itaat etmiyorsanız, ‘Peygambere inandım’ diyor, ama onun yolundan gitmiyorsanız, ‘KURAN’a inandım’ diyor, ama Kitaba göre yaşamıyorsanız, gelin imanınızı kontrol edin. Belki tam inanmadınız, inandığınızı sandınız. Zira Allah’a iman, O’na itaati gerektirir. Peygambere iman, O’nu rehber kabul etmeyi icap ettirir. Kitaba iman, Kitaba göre bir hayatı netice vermelidir.

Ne mutlu Peygamber'ini örnek alan, O'nu, önder ve sünnetine uygun hayat yasamayi düstûr edinenlere

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt