Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

inanç (1 Kullanıcı)

elaaa

Kayıtlı Kullanıcı
çalıştığım yerde islama çok karşılar 20 yaşındayım ve tesettürlüyüm eve gelir getiren tek kişiyim bir sürü oda var ama birini bile kullandırtmaz namaz kılmak için ne yapmalıyım çok daraldım dinimiz öksüz geldi öksüz mü gidicek ??lütfen mail atın .. yardımınıza ihtiyacım var

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Rahman ve Rahiym olan ALLAH'ın adıyla,
Gönlünü ferak tut kardeşim. Sende bilirsin ki eğer ibadetini yapmana izin verilmiyorsa (ibadetin engelleniyorsa) bu senin değil, sana zorluğu çıkaranların sorunudur. Sende evine geldiğince namazlarını kaza eder ve yardımcı olması ve affetmesi için Yüce ALLAHUTEALA cc'ne duanı edersin.

Selam ve dua ile...

elaaa

Kayıtlı Kullanıcı
çok teşekkür ederim peki işten çıkmalı mıyım ben hergün ağlıyorum dayanımıyorum artık siyah giyiniyorum bazen bana hemen hacımı olucaksın sen diyorlar keşke olabilsem keşke diyorum içimden ...allaha sığınıyorum..

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
çalıştığım yerde islama çok karşılar 20 yaşındayım ve tesettürlüyüm eve gelir getiren tek kişiyim bir sürü oda var ama birini bile kullandırtmaz namaz kılmak için ne yapmalıyım çok daraldım dinimiz öksüz geldi öksüz mü gidicek ??lütfen mail atın .. yardımınıza ihtiyacım var

buyrun size laik özgürlük..yemeyin ve yanında yatın....EVET KARDEŞİM DİNİMİZ GARİP GELDİ ....GARİP GİDECEK...SELAM GARİP DİNİN YOLUNA REVAN OLANLARA...SELAM DAVASINI CANINDAN AZİZ TUTANLARA...SELAM ALLAHCCÜ ANANLARA...SELAM ALLAHCC VE RESULÜ YOLUNDA SAF TUTANLARA...

elaaa

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeşlerim hepinizden

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
çok teşekkür ederim peki işten çıkmalı mıyım ben hergün ağlıyorum dayanımıyorum artık siyah giyiniyorum bazen bana hemen hacımı olucaksın sen diyorlar keşke olabilsem keşke diyorum içimden ...allaha sığınıyorum..

Şuna ki kriz ortamında eğer başka bir işe geçme olanağınız varsa işinizi değiştirmeniz yararınıza olacaktır. Ama böyle bir şansınız yoksa bence işinize devam etmelisiniz. Gerçi bunu burada benden daha iyi açıklayacak abilerim, ablalarım ve kardeşlerimde burada var. İnşallah onlar size daha ayrıntılı cevap verecektir.

buyrun size laik özgürlük..yemeyin ve yanında yatın....EVET KARDEŞİM DİNİMİZ GARİP GELDİ ....GARİP GİDECEK...SELAM GARİP DİNİN YOLUNA REVAN OLANLARA...SELAM DAVASINI CANINDAN AZİZ TUTANLARA...SELAM ALLAHCCÜ ANANLARA...SELAM ALLAHCC VE RESULÜ YOLUNDA SAF TUTANLARA...

Kardeşim bu gariplik konusunda daha önce forumda bir yazı yayınlamıştım onu okursan aslında kastettiğin hadisin gerçekte biraz daha farklı bir anlama geldiğini anlayabilirsin.

Selam ve dua ile...

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı

SANA ŞUNU SALIK VERİRİM...DAVAMIZ HAKİM BİR DAVA..MAHKUM BİR DAVA DEĞİL...İSLAMI ZAMANA VE MEKANA HAKİM KILMA GÖREVİNİ ÜSLEN..SANA BUNU REVA GÖREN İMANSIZLARA... O İŞYERİNİ KİMİN KANLARIYLA KAZANMIŞLAR..BU TOPRAKLARIN TEMELİNDE BİR NAMAZ DÜŞMANININ KANI VARMI...HESAP SORUCU OLALIM..MAHKUM OLMAYALIM..MAHKUM DEĞİLİZ..MÜCADELE SAFINDA YERALALIM...BİLDİKLERİMİZLE AMEL EDERSEK ALLAHCC BİLMEDİKLERİMİZİ BİZE GÖSTERİR..Allahcc yar ve yardımcın olsun.....SEN ORADAN KIRACAKSIN ZİNCİRLERİ..BEN BURADAN..BİRGÜN MUTLAKA KAVUŞACAK ELLERİMİZ..HERŞEY AYDINLIĞA ÇIKMAK İÇİN..HERŞEY MUTLAK BİR-ALLAHCC İÇİN...

elaaa

Kayıtlı Kullanıcı
allah hepimizin yardımcısı olsun allah razı olsun bana yardımcı olduğunuz için allah inşallah yeni kapılar açar hepimize amin...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
İnşallah kardeşim. Yüce ALLAHUTEALA cc sabredenlerle birliktedir. Gönlünüzü ferah tutunuz.

Selam ve dua ile...

elaaa

Kayıtlı Kullanıcı
Evet haklısınız çok teşekkür ederim ...

elaaa

Kayıtlı Kullanıcı
Resulullah (sav) buyurdular ki: "İyi arkadaşla kötü arkadaşın misali, misk taşıyanla körük çeken insanlar gibidir. Misk sahibi ya sana kokusundan verir veya sen ondan satın alırsın. Körük çekene gelince ya elbiseni yakar yahut da sen onun pis kokusunu alırsın."
......Sûre: AHZÂB Sûresi(33)
Ayet No:56

elaaa

Kayıtlı Kullanıcı
33. 56. Allah ve melekleri, Peygamber'e çok salevât getirirler. Ey mü'minler! Siz de ona salevât getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.

....
Resulullah (sav) buyurdular ki: "Balığın karnında iken, Zü'n-Nun'un yaptığı dua şu idi: La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü mine'z-zalimin, (Allahım! Senden başka ilah yoktur, seni her çeşit kusurlardan tenzih edirim. Ben nefsime zulmedenlerdenim). Bununla dua edip de icabet görmeyen yoktur."
.....
1. İslamiyet'e ilk gönül verenler, köleler ve fakir kimselerdir.
2. İyi insanların gönlünü hoş tutmak ve onları asla gücendirmemek gerekir. Zira onları üzen, Allah Teala'yı gücendirmiş olur.
3. İnsanlara malları ve makamları sebebiyle değil, Allah'a yakınlık ölçüsü olan dindarlıkları sebebiyle saygı gösterilmelidir.
4. İslamiyet insanları Allah huzurunda eşit saymıştır. Din öğretiminde, ibadet esnasında ayırıma gitmemiştir.
....
29-El cümuatü haccü’l mesakin: Cuma fakirlerin haccıdır

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü,

Allahü teala yardımcınız olsun, namazlarınıza izin veren iş bulmanızı nasib etsin, biz dua ediyoruz siz de hayırlı bir iş için dua edin inşallahü teala.

Namazlarınızı aksatmadan işlerinizi yapmalısınız. Müslüman için en önemli ibadet namazdır. İş aksayabilir, ama namaz asla aksamaz. Namazı aksatanın işinde hayır olmaz.

Dünya ve ahiret saadetimiz için, işlerimizin hayrını görmek için, namazı öne almalı, namaz kılmadan işe başlamamalı. Namaza mani olan işte hayır olmaz.

Peygamber efendimiz, (Namaz dinin direğidir) buyuruyor. (Taberani, Beyheki)

Direksiz bina olmadığı gibi, namazsız Müslümanlık da olmaz.

Savaşta, düşman karşısında oturarak ve kıbleden başka tarafa dönerek bile namaz kılamazsa, seferde; sel, yırtıcı hayvan, eşkıya, anarşist gibi bir tehlike varsa, namazı oturarak veya hayvan üzerinde ima ile de kılmak mümkün değilse, annenin veya çocuğunun telef olacağı zaman ebenin ve acil ameliyatlarda doktorun müdahalesi esnasında kazaya bırakmak ve uyku, unutmak gibi bir özürle namazı fevt etmek [kaçırmak] günah olmaz. (Dürr-ül Muhtar)

Böyle bir özür olmadan namazı kazaya bırakmak haramdır, büyük günahtır.

elaaa

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun sizden teşekkür ederim ama anlamıyorlar beni artı insanlardan iğrenir oldum ... nasıl kabul etmezler islamı anlam veremiyorum

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt