Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

imkansız diye bir şey yoktur... (1 Kullanıcı)

NSBBZN

Kayıtlı Kullanıcı
İmkansız Diye Birşey Yoktur!!

''Bir Şeyin imkânsız olduğuna inanırsanız, aklınız bunun neden imkânsız olduğunu size ispatlamak üzere çalışmaya başlar. Ama bir şeyi yapabileceğinize inandığınızda, gerçekten inandığınızda, aklınız yapmak üzere çözümler bulma konusunda size yardım etmek için çalışmaya başlar"
Dr. David J. Schwartz

Bilim adamları pirelerin farklı yükseklikte zıplayabildiklerini görürler. Birkaçını toplayıp 30 cm yüksekliğindeki bir cam fanusun içine koyarlar. Metal zemin ısıtılır. Sıcaktan rahatsız olan pireler zıplayarak kaçmaya çalışırlar ama başlarını tavandaki cama çarparak düşerler. Zemin de sıcak olduğu için tekrar zıplarlar, tekrar başlarını cama vururlar. Pireler camın ne olduğunu bilmediklerinden, kendilerini neyin engellediğini anlamakta zorluk çekerler. Defalarca kafalarını cama vuran
pireler sonunda o zeminde 30 santimden fazla zıpla(ya)mamayı öğrenirler. Artık hepsinin 30 cm zıpladığı görülünce deneyin ikinci aşamasına geçilir ve tavandaki cam kaldırılır. Zemin tekrar ısıtılır. Tüm pireler eşit yükseklikte, 30 cm zıplarlar! Üzerlerinde cam engeli yoktur, daha yükseğe zıplama imkânları vardır ama buna hiç cesaret edemezler.

Kafalarını cama vura vura öğrendikleri bu sınırlayıcı 'hayat dersi'ne sadık halde yaşarlar. Pirelerin isterlerse kaçma imkânları vardır ama kaçamazlar. Çünkü engel artık zihinlerindedir. Onları sınırlayan dış engel (cam) kalkmıştır ama kafalarındaki iç engel (burada 30cm'den fazla zıplanamaz inancı) varlığını sürdürmektedir. Bu deney canlıların neyi başaramayacaklarını nasıl öğrendiklerini göstermektedir.

Bu pirelerin yaşadıklarına 'cam tavan sendromu' denir. Bir insanın gelebileceğine inandığı en üst nokta, onun cam tavanıdır. Cam tavanınız hayallerinizin tavan yüksekliğini gösterir.

İnsan inandığına denktir. Yapabileceğini düşündüğü kadardır.

-alıntı-

başak_08

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzel bir alıntı çok sağolun allah razı olsun.Selam ve dua ile...

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com
çok ilginç canımız ne kadar yanarsa yansın mücadeleye devam kirpi hikayesine benzemiş anlattığınız şey onların hikayeside böyle donmak üzere olan kirpiler birbirlerine yakınlaşıp ısınmak isterler ama okları birbirine batar uzaklaşınca donarlar bir müddet sonra okları batmıycak kadar yakın donmıycak kadar uzak durarlar ama bunu öğrenmek okadar kolay olmamıştır neyse paylaşımınız için teşekkürler hayırlı cumalar allaha emanet olun

NSBBZN

Kayıtlı Kullanıcı
çok ilginç canımız ne kadar yanarsa yansın mücadeleye devam kirpi hikayesine benzemiş anlattığınız şey onların hikayeside böyle donmak üzere olan kirpiler birbirlerine yakınlaşıp ısınmak isterler ama okları birbirine batar uzaklaşınca donarlar bir müddet sonra okları batmıycak kadar yakın donmıycak kadar uzak durarlar ama bunu öğrenmek okadar kolay olmamıştır neyse paylaşımınız için teşekkürler hayırlı cumalar allaha emanet olun

BEN TEŞEKKÜR EDERİM SELAM VE DAİMİ DUA İLE...

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm kardeşim.
Emeğinize sağlık, güzel ve anlamlı bir paylaşımdı..
İman var ise, imkan da vardır inşallah..
Allah c.c her daim hayır üzere muvaffak kılsın..
Rabbimize emanetsiniz..Selam ve Dua ile.

GÖNÜLDENİZİ

Kayıtlı Kullanıcı
Allaha razı olsun paylaşımın için. gerçekten etkileyici bir deneyim. biz insanlarada bazen cam tavanlara takılıyoruz hatta her zaman. İnşallah içimizdeki imanla bu tavanları kaldırırız.
Allah bizleri nefsimize ve şeytana uymayan kullarından eyler inşallah.

elif5479

Kayıtlı Kullanıcı
payhlaşımlarınız için teşekkürler. emeğinize sağlık.

elif5479

Kayıtlı Kullanıcı
bana cevap verirmisiniz

bana cevap verirmisiniz

ben siteyi hala öğrenemedim kim nereye yazı yazıyor kim nasıl cevap veriyor bunların cevabını bana yazarmısınız lütfen.Bana yardım edermisiniz.

zencefil_1109

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH(C.C) razı olsun kardeşim,emeğine sağlık çok doğru bir paylaşım olmuş selam ve dua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt