Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İMF ve ÇOBAN (1 Kullanıcı)

kaniirfan

Kayıtlı Kullanıcı
Çobanın biri dere kenarında koyunlarını otlatıyormuş. Tam o anda, yanına bir Cherokee Jeep yanaşmış. Brioni gömlek, Prada ayakkabılar giyen, Ray-Ban gözlüklü ve Stefano Ricci kravatlı bir sürücü, aşağıya inip, çobana sormuş:

- Kaç tane koyunun olduğun...u bilirsem, bana onlardan bir
tanesini verir misin?

Çoban, bir adama bir de koyunlarına bakmış; "Tamam" diye cevap vermiş.

Genç adam arabasını park etmiş. Telefonunu bilgisayarına bağlayıp, bir NASA sitesine girmiş, GPS'ini kullanarak yeri taramış, bir database velogaritma ile doldurulmuş 60 excel tablosunu açmış ve 150 sayfalık bir rapor basmış. Ardından, çobanadönerek;

"Tam 983 adet koyunun var" demiş.

Çoban da "Doğru" diye cevap vermiş:

- Koyununu alabilirsin.

Genç adam koyunu almış ve jeep'inin arkasına koymuş.

Bu kez çoban genç adama dönüp;

- Peki... Senin nerede ve ne iş yaptığını bilirsem, koyunumu geri verir misin?" diye sormuş.

Adam da "Evet neden olmasın" diye yanıtlamış.

Bunun üzerine çoban; “Sen, IMF'de uzmansın” demiş.

Adam hayretle sormuş; "Nasıl oldu da bildin?"

Çoban "Çok basit" diye cevap vermiş:

- Buraya çağrılmadan geldin, bu bir. İkincisi benim bildiğim bir şeyi bana söylemek için benden bir koyunumu istedin. Üçüncüsüne gelince, yaptığın hiçbir şeyden anlamıyorsun çünkü köpeğimi aldın!"

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt