Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İMAN GÜNAHI TEMİZLER (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Dıhye-i Kelbî, iman etmeden önce zengin bir Arap melikiydi. Peygamber Efendimiz, onun Müslüman olmasını çok arzu ederdi. Zira mevki, itibarı ile etrafında ona bağlı 700 den daha fazla kişi vardı. Onların da İslâmiyet ile şereflenmeleri kendisine bağlıydı.

Dıhye-i Kelbî, Müslüman olmak isteyince, Cenâb-ı Hak, Resûl-i Ekreme bir sabah namazından sonra vahyederek; Dıhye'nin kalbine iman tohumunun atıldığını bildirdi. Biraz sonra Dıhye, Mescid-i Nebeviye girdi. Peygamber Efendimiz omuzlarındaki elbisesini yere serdiler. Oraya oturmasını işaret buyurdular. Peygamber Efendimizin bu keremini gören Dıhye'nin gözlerinden yaşlar boşandı. Hürmetle ve saygı ile, Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve Eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Resûlühû diyerek hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladı.

Peygamberimiz sordu:

Niçin ağlıyorsun?

Yâ Resûlallah! Ben çok büyük günahlar işledim. Bu günahlarımın kefareti nedir? Malımın, mülkümün sadaka olarak verilmesi mi, yoksa öldürülmem mi gerekiyor?

Ey Dıhye, nedir günahın?

Yâ Resûlallah! Cahiliyet devrinin âdetine uyarak kız çocuklarımı öldürmüştüm.

Tam o sırada Cebrâil aleyhisselâm gelerek buyurdu ki:

Yâ Resûlallah! Allahü teâlâ Müslüman olanların cahiliyet devrindeki günahlarını affetti.

Bunu duyan Dıhye-i Kelbî, çok sevindi ve ona bağlı kimseler de Müslüman olmaya başladı. Cebrail aleyhisselâm, çok defa Dıhye-i Kelbî şeklinde görünürdü.

evindar

Kayıtlı Kullanıcı
RE: İMAN GÜNAHI TEMİZLER

selamünaleyküm ^Ravza_Nur ablacım,

günah denizinden arınıp tertemiz bir sayfa açtım kendime Rabbimize sonsuz hamdü senalar olsun ki bana da nasip etti hidayetini. İmanımın her daim artması için Rabbimize dua ediyorum. Bizlere bol bol ihlas vermesini ve kalbimize nur göndermesi duası ile...

selamünaleyküm

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

evindar yazdı:
selamünaleyküm ^Ravza_Nur ablacım,

günah denizinden arınıp tertemiz bir sayfa açtım kendime Rabbimize sonsuz hamdü senalar olsun ki bana da nasip etti hidayetini. İmanımın her daim artması için Rabbimize dua ediyorum. Bizlere bol bol ihlas vermesini ve kalbimize nur göndermesi duası ile...

selamünaleyküm
A.S.Kardeşim Ne mutlu bizlere Rabbim bu güzel ve doğru yoldan ayırmasın dua ile

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Yürek temizliğini koruyorsa eğer günahlardan arınmak kadar kolay birşey yoktur bence. Rabbim hepimize yürek temizliği ve pişmanlığı nasip etsin. Paylaşımınız için Rabbim sizlerden de razı olsun. Selam ve dua ile.

serife07

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm

ALLAH(C.C.) RAZI OLSUN....

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

S.ALEYKÜM ALLAH(c.c.)RAZI OLSUN ABLACIM ELİNİZE SAĞLIK..GERÇEKTEN ÇOK GÜZELDİ..RABBİM GÜNAHLARINDAN ÖTÜRÜ AF DİLEYEN VE BİR DAHA AYNI GÜNAHLARI İŞLEMEMEK ÜZERE SÖZ VEREBİLEN KULLARINDAN EYLESİN BİZİ İNŞAALLAH..ALLAHA(c.c.)EMANET OLUN ABLA..

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamun aleyküm ablacığım Rahman razı olsun gönlünüze sağlık Rabbim günahlardan arınan kullarından eylesin inşaallah selam ve dua ile...B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt