Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İmamlar için Katolik eğitim (1 Kullanıcı)

müjdeci

Kayıtlı Kullanıcı

Fransa İslami Teşkilatlar Birliği’nin de “Katolik bir ortamda gerçekleştiği” gerekçesiyle karşı çıktığı Paris’te imamlara yönelik bu yıl ilk kez düzenlenen kursa 27 öğrenci katıldı. Bugün yeniden başlayacak olan kursa Türkiye’den de dört imam katılacak.

Paris’teki Katolik Enstitü tarafından Müslüman din adamlarına yönelik olarak bu yıl ilk kez düzenlenen dinler, laiklik ve kültürlerarası ilişkiler gibi konuların ele alındığı kursa 27 öğrenci katıldı. Bir Vatikan projesi olan Dinlerarası Diyalog, güncellenmiş ismiyle medeniyetlerarası ittifak meyvelerini vermeye devam ediyor. Yaklaşık 2 bin imamın görev yaptığı Fransa İçişleri Bakanlığının desteği ile başlatılan kursla, laiklik çerçevesinde hareket edilmesi ve radikal tutumların önlenmesi için Müslüman din adamlarına hukuki ve vatandaşlık bilgilerinin verilmesi de amaçlanıyor.

Müslümanlar projeye karşı çıkmıştıParis Katolik Enstitüsü’nün eğitim için aldığı öğrencilerin çoğunu Cezayir, Fas, Tunus ve Komor Adaları kökenlilerin oluşturuyor. Öğrenciler arasında ikisi türbanlı üç kadın da bulunuyor. Yaş ortalaması 40 olduğu belirtilen öğrencilerin büyük çoğunluğunun güncel yaşamda imamlık yaptığı ve Fransız kültürüyle İslam arasında karşılıklı anlayışı artırmayı istedikleri açıklandı. Fransa’da yaşayan Kuzey Afrika kökenli ılımlı Müslümanların dini temsilcisi olarak bilinen Paris Camii, bu projeye destek verirken, aşırı muhafazakar Müslümanları bünyesinde toplayan “Fransa İslami Teşkilatlar Birliği” ise “Katolik bir ortamda gerçekleştiği” gerekçesiyle projeye karşı çıkıyor.

Katolik eğitimli diplomalı imamlar

Ocak ayında başlayan ve 27 öğrencinin katıldığı ilk kursu tamamlayan öğrenciler, gelecek hafta diplomalarını alacak. Bu arada, bugün yeniden başlayacak kursa bu defa 30’a yakın din adamının ve Müslüman dernek yetkililerinin katılacağı belirtildi. Le Monde gazetesi, bu konudaki haberinde geçen Ocak’ta başlayan ilk kursa daha çok Paris’teki Büyük Cami’ye bağlı ilahiyat enstitüsünden gelen öğrencilerin katıldığını ancak ikinci kursa çeşitli yerlerden gelen katılımcıların yer alacağını belirtirken kursa katılacaklar arasında Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Fransa’da birkaç yıl görev yapmaları için görevlendirilen dört Türk imamın da bulunacağını yazdı.

Mehmet KELEŞ

müjdeci

Kayıtlı Kullanıcı
yaaaa....yerli nurlu katoliklerimiz çok yakında kendilerini gizlemek zorunda kalmayacak nasıl olsa şimdi bile kiliselerde iftarlar yiyip namaz kılıp, papaların ellerini öpüp papanın kulu olduğunu itiraf ediyorlar

Sorularla "İslamiyette" editörlük yapıyorlar : bknz : Ahmet Şahin ( şu hakiki hristiyanlığa inanan heruf )

Monolog

Kayıtlı Kullanıcı
Yazında denmiş ki;
Fransa İslami Teşkilatlar Birliği’nin de “Katolik bir ortamda gerçekleştiği” gerekçesiyle karşı çıktığı Paris’te imamlara yönelik bu yıl ilk kez düzenlenen kursa 27 öğrenci katıldı. Bugün yeniden başlayacak olan kursa Türkiye’den de dört imam katılacak.

ama bu 4 imamdan önce katılan 40 kişiye de diploamalarını bu cemiyet vermiş
Fransa'da İslam Ve Katolik Enstitüsü'nde Eğitilen 40 İmam Ve Din Adamı, Diplomalarını Aldı
NetGazete - 23.11.2008 06:42

Fransa'da Hem Paris Camii Bünyesindeki İslam Enstitüsü Hem De Paris Katolik Enstitüsü'nde Eğitim Gören 40 İmam Ve Din Adamı Diplomalarını Aldı. Fransa'da İlk Kez Her İki Enstitü'den Eğitim Alınmasını Öngö Ren Yeni Modelde Eğitim Gören Din Adamı Ve İmamlar, Diplomalarını Paris Büyük Camisi Müftüsü Fransa İslam Konseyi (Cfcm) Başkanı Dalil Ebubekir'in Elinden Aldı.

Kaynak

Bu cemiyet de DİYASLOGÇU sanırım
Artık Müslşüman ismini kullanan her cemiyetten, gruptan kıl olmaya başladım
her yerimizi MÜSLÜMAN kılıklı HRİSTİYANLAR MI BASIYOR NE?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt