Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İLM-İ LEDÜNNÎ VE AŞK (1 Kullanıcı)

boyraz87

Kayıtlı Kullanıcı
"Bir ilm-i ledünnîdir aşk.Sualden uzak,cevaptan öte.Hz. Musa ilmidir,Hızır hatırasıdır aşk.Ademoğlunu iki denizin birleştiği yere götüren bir yolculuk.Ledünnî ilmin ilk şartı sabırdır.İkinci şartı soru sormamaktır.Diğer ilimlerde"sual"öğrenmenin yarısı iken ,bu ilimde yolda kalmanın,arayı ayırmanın tümüdür.Ledünnî ilim,bambaşka bir pencereden bakıştır hayata.Ledünnî ilim,teslîmiyet denizinde inci bulabilmek,inci olabilmektir.Aşk,bir ilm-i ledünnî'dir."

"Aşkın şerhi için ne türlü beyanatta bulunsam,aşk gelince;
(yani aşkın tesirini hissedince) söylediklerimden mahcub olurum."
(MEVLANA)

Değirmen taşı gibi,evren dönmekte.Gece gündüz ağlayıp inlemekte.Madem ki evrende aşktan dolayı huzur yok,
EY GÖNLÜM! YILDIZLAR GİBİ DÖN SANA RAHAT YOK!!!
(MEVLANA)

Aşk geldi,kan gibi damarlarıma,derime doldu.Beni benden aldı.Vücudumun bütün cüzlerini "dost" kapladı.Benden bana kalan ancak bir isim.Ötesi hep "O"...
(MEVLANA)

ALLAH aşıklarının dışındaki halk çocuk gibidir.İnsanın gerçek gıdası ALLAH'ın nurudur.
(MEVLANA)

Aşkı çok kısa olarak dile getirdim,açıklamadım.Yoksa dilimde,aklımda yanar kül oludu!!!
(MEVLANA)

ravzanuru

Kayıtlı Kullanıcı
RE: İLM-İ LEDÜNNÎ VE AŞK

sS.A
''Göğsünün içindekini gerçek gönül sanan kimse,
Hak yolunda iki üç adım attı daherşey oldu bitti sandı
Aslında tesbih, seccade, tövbe, sofuluk,
Günahdan sakınma bunların hepsi yolun başıdır.
Hak yolcusu aldandı da, bunları varacağı yer sandı.''

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt