Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

illede dua dua dua (1 Kullanıcı)

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
Bir gün okyanusa yol alan bir gemi kaza geçirerek battı. Gemiden tek bir kişi sağ olarak kurtuldu. Dalgalar bu adamı küçük ıssız bir adaya kadar sürükledi. Adam ilk günler kendisini kurtarması için Allah (C.C)’ya yakardı ve yardım bulurum ümidiyle ufka baktı. Ama ne gelen oldu, ne giden.
Daha sonra rüzgârdan, yağmurdan ve zararlı hayvanlardan korunmak için ağaç dallarından ve yapraklarından bir kulübe yaptı. Sahilde bulduğu, gemiden arta kalan konserve, teneke gibi eşyaları kulübesine koydu. Günler hep aynı şekilde geçiyordu. Balık avlıyor, pişirip yiyor ve ufku gözlüyor, kendisini kurtarması için Allah (C.C)’ya yakarıyordu. Bir gün tatlı su getirmek için yürüyüşe çıkmıştı, geri döndüğünde kulübesinin alevler içinde yandığını gördü. Duman dans ede ede göğe yükseliyordu. Başına gelebilecek en kötü şeydi bu!!! Keder ve öfke içinde dona kaldı. Şimdi bu ıssız adada başını sokabileceği bir kulübesi bile kalmamıştı.
‘Allah’ım bunu da mı bana yaptın? Bunu bana nasıl yapabildin?’ diye feryat etti. O geceyi üzüntü ve keder içinde geçirdi. O kadar dua ettiği halde bu başına gelenlerden dolayı Yaratanına sitemler etti. ‘Ama yine dua etmeyi bırakmayacağım!’ diye seslendi.
Ertesi sabah erken saatlerde, adaya yaklaşmakta olan geminin düdük sesiyle uyandı. Onu kurtarmaya geliyorlardı.
‘Benim burada olduğumu nasıl anladınız?’ diye sordu, kendisini 6 ay sonra kurtaran adamlara.
Cevap onu hem şaşırttı hem de utandırdı:
‘Dumanla verdiğiniz işareti gördük!’

- alıntı -

cdm27

Kayıtlı Kullanıcı
işte derler ya her şerrin arkasında bir hayır vardır diye bu da ona güzel bir misal olmuş

meltem

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sonsuznurr.blogcu.com
Selamunaleyküm Zeynepçim...Allah razı olsun ....insanlar ümitvar olmalı ve duada ısrarcı olmalı...
Rabbim Dua edenlerin mutlaka duasına icabet eder....
Rabbim dualarımızı kabul etsin inşallah...
Allaha emanet ol...selametle...

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
işte derler ya her şerrin arkasında bir hayır vardır diye bu da ona güzel bir misal olmuş

evet kesinlikle haklısın kardeşim helede ben bu aralar yaşadığım olaylardan sonra tam anlamıyla ne olursa olsun hayırlısı böyleymiş diyebiliyorum..ALLAHA şükürler olsun.mühim olan karşımıza ne çıkarsa çıksın ne yaşarsak yaşıyalım ALLAHtan geldiğini unutmamak...bunun bilincinden her daim olmak...
selam ve dua ile

ayşe ikbal

Kayıtlı Kullanıcı
Acele karar vermeyle ilgili yaşlı bir adamla alakalı bir hikaye vardı bana onu hatırlattı bu hikaye...Öykü ünlü Çin düşünürü Lao Tzu'nun zamanında geçer .Lao Tzu bu hikayeyi çok anlatırmış...

Lao Tzu, öyküsünü şu nasihatle tamamlarmış, etrafına anlattığında: "Acele karar vermeyin. O zaman sizin de herkesten farkınız kalmaz. Hayatın küçük bir parçasına bakıp tamamı hakkında karar vermekten kaçının. Karar aklın durması halidir. Karar verdiniz mi, akıl düşünmeyi, dolayısı ile gelişmeyi durdurur. Oysa gezi asla sona ermez. Bir yol biterken yenisi başlar. Bir kapı kapanırken, başkası açılır. Bir hedefe ulaşırsınız ve daha yüksek bir hedefin hemen oracıkta olduğunu görürsünüz."

:T

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleyküm Zeynepçim...Allah razı olsun ....insanlar ümitvar olmalı ve duada ısrarcı olmalı...
Rabbim Dua edenlerin mutlaka duasına icabet eder....
Rabbim dualarımızı kabul etsin inşallah...
Allaha emanet ol...selametle...

ve aleyküm selam...ALLAH sizdende razı olsun...RABBİM dualarınızı kabul eder inşaALLAH.selam ve dua ile

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bir gün okyanusa yol alan bir gemi kaza geçirerek battı. Gemiden tek bir kişi sağ olarak kurtuldu. Dalgalar bu adamı küçük ıssız bir adaya kadar sürükledi. Adam ilk günler kendisini kurtarması için Allah (C.C)’ya yakardı ve yardım bulurum ümidiyle ufka baktı. Ama ne gelen oldu, ne giden.
Daha sonra rüzgârdan, yağmurdan ve zararlı hayvanlardan korunmak için ağaç dallarından ve yapraklarından bir kulübe yaptı. Sahilde bulduğu, gemiden arta kalan konserve, teneke gibi eşyaları kulübesine koydu. Günler hep aynı şekilde geçiyordu. Balık avlıyor, pişirip yiyor ve ufku gözlüyor, kendisini kurtarması için Allah (C.C)’ya yakarıyordu. Bir gün tatlı su getirmek için yürüyüşe çıkmıştı, geri döndüğünde kulübesinin alevler içinde yandığını gördü. Duman dans ede ede göğe yükseliyordu. Başına gelebilecek en kötü şeydi bu!!! Keder ve öfke içinde dona kaldı. Şimdi bu ıssız adada başını sokabileceği bir kulübesi bile kalmamıştı.
‘Allah’ım bunu da mı bana yaptın? Bunu bana nasıl yapabildin?’ diye feryat etti. O geceyi üzüntü ve keder içinde geçirdi. O kadar dua ettiği halde bu başına gelenlerden dolayı Yaratanına sitemler etti. ‘Ama yine dua etmeyi bırakmayacağım!’ diye seslendi.
Ertesi sabah erken saatlerde, adaya yaklaşmakta olan geminin düdük sesiyle uyandı. Onu kurtarmaya geliyorlardı.
‘Benim burada olduğumu nasıl anladınız?’ diye sordu, kendisini 6 ay sonra kurtaran adamlara.
Cevap onu hem şaşırttı hem de utandırdı:
‘Dumanla verdiğiniz işareti gördük!’

- alıntı -

vayyyy be Mevlam bnm senin her işinde bir hayır var canım Allahımmmm
emeğine sağlık Zeynep kardeşim senin için verdiğim kayıp ilanını gördün mü???

http://forum.islamiyet.gen.tr/bize-ayiracak-5-bes-dakikaniz-var-mi/61426-kayip-ilani.html

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Allah c.c. razı olsun bugün aynı şeyi bende yaptın malesef kızım elimden gidecek korkusundan hoş olmayan bişey söyledim sonra çok üzüldüm Rabbim bu durumlarda sabır versin şimdi bu yazıyı okuyunca çok fena oldum Rabbim affetsin beni endişelerim yüzünden bunalımdan çıkamıyorum Allah c.c. razı olsun sizden yoksa bu yazıyı hiç okuyamazdım...

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim hikmetleri bilen birtek ALLAHCC tır insan oğlu zavallı günahkar sabırsızdır emeyine sağlık

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
Acele karar vermeyle ilgili yaşlı bir adamla alakalı bir hikaye vardı bana onu hatırlattı bu hikaye...Öykü ünlü Çin düşünürü Lao Tzu'nun zamanında geçer .Lao Tzu bu hikayeyi çok anlatırmış...

Lao Tzu, öyküsünü şu nasihatle tamamlarmış, etrafına anlattığında: "Acele karar vermeyin. O zaman sizin de herkesten farkınız kalmaz. Hayatın küçük bir parçasına bakıp tamamı hakkında karar vermekten kaçının. Karar aklın durması halidir. Karar verdiniz mi, akıl düşünmeyi, dolayısı ile gelişmeyi durdurur. Oysa gezi asla sona ermez. Bir yol biterken yenisi başlar. Bir kapı kapanırken, başkası açılır. Bir hedefe ulaşırsınız ve daha yüksek bir hedefin hemen oracıkta olduğunu görürsünüz."

:T
evet güzel kardeşim o hikayeyi biliyorum bende...ALLAH her daim hayırlısını versin...selam ve dua ile

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
vayyyy be Mevlam bnm senin her işinde bir hayır var canım Allahımmmm
emeğine sağlık Zeynep kardeşim senin için verdiğim kayıp ilanını gördün mü???
evet kesinlikler hafızkız her şeyde bir hayır var bu günlerde ben daha bi farkına vardım bu gerçeğin..ilanıda gördüm ben neymişim ya.:a37:.selam ve dua ile

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim emeğine saglık güzel bir paylaşım rabbim razı olsun
rabbimize emanetsin inşallah
selam ve dua ileB)
<<B)>>

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Allah c.c. razı olsun bugün aynı şeyi bende yaptın malesef kızım elimden gidecek korkusundan hoş olmayan bişey söyledim sonra çok üzüldüm Rabbim bu durumlarda sabır versin şimdi bu yazıyı okuyunca çok fena oldum Rabbim affetsin beni endişelerim yüzünden bunalımdan çıkamıyorum Allah c.c. razı olsun sizden yoksa bu yazıyı hiç okuyamazdım...

ALLAH yardımcınız olsun durumunuzu biliyorum RABBİM inşaALLAH ferahlığa ulaştırır sizi...selam ve dua ile

''levent''

Kayıtlı Kullanıcı
evet ya! bak sen işe.işte biz kendimizi akıllı zannediyoruz ya! insanlar.allah herşeyi hakkı ile bilendir.biz sadece zan ediyoruz veya cıkarım yapıyoruz.ondan hiç sevmezdim mantık dersini.yok şöyle olsa böle olurdu.vb neyse kardesim.allah razı olsun.

eminkms

Kayıtlı Kullanıcı
emeğine sağlık kardeşim çok anlamlı bir mesaj ALLAH C.C.bizleri isyankar olmaktan korusun.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt