Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İlkokulda okuyan oğlum, yakın arkadaşlarından birini evimize getirmişti. Ödevleri bit (1 Kullanıcı)

celik_bey

Kayıtlı Kullanıcı
İlkokulda okuyan oğlum, yakın arkadaşlarından birini evimize getirmişti. Ödevleri bittiğinde, küçük misafirimizi konuşturmak niyetiyle:

- Bisikletin var mı? Tatil yakın biliyorsun. diye sordum.

Sorumla fazla ilgilenmemiş görünerek:

- Annem şimdilik yeterli paramız olmadığını söyledi. Herhalde daha sonra alabiliriz.

Çocuğun bu sözleri, durumlarının yakında düzeleceğine dair inancını gösteriyordu. Hele hele şimdilik ifadesinde kuvvetli bir teslimiyet vardı.

Daha sonra ona, parktaki ağacın altında rastladım.Çimenlerin üzerine çömelmiş vaziyette karıncalari seyrediyordu. Beni farkettiğinde yavaşca yanına sokuldum ve okula babasıyla gidip gitmediğini sordum.

- Babam kaza geçirdiği için hastahanede. Okula şimdilik yanlız gidiyorum, dedi.

Tatile bir hafta kala onu tekrar gördüm. Tertemiz giyinmiş, saçlarını da ortadan ayırmıştı.

Yanağını okşayarak:

- Bugün çok şıksın. Yoksa babanı görmeye mi gidiyorsun? diye sordum.

Çocuğun hafif bir tebessümden sonra söylediği sözler, dünyayı yaşamaya değer hale getiren iman nimetinin bütün güzelliğini sergileyerek kulaklarımda yankılandı.

- Hastahâneye gitmiyorum efendim. Babam öldüğü için, onu şimdilik göremiyeceğim!
(Cüneyt Suavi)

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Hastahâneye gitmiyorum efendim. Babam öldüğü için, onu şimdilik göremiyeceğim!

selamün aleyküm
allah razı olsun çok etkileyici bir paylaşımdı
emeğinize sağlık
selametle

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
hep bir ümit vardır değil mi insanların içinde..
insanları ayakta tutan da o umut değil midir zaten..
emeğine sağlık kardeşim çok güzel bir paylaşım olmuş..
allah'a emanet ol, selametle... :a03:​

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt