Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İlginç ve düşünülmesi gereken bir durum (1 Kullanıcı)

byserhatt

Kayıtlı Kullanıcı
Selamın Aleyküm. TV de bakıyorum bugün istanbuldakilerin çoğu ygs öncesi büyük camilere akın etmiş , yakınlarından dualar istemişler. Benim merak ettiğim şu : Şimdi adam hiç namaz kılmıyor , sünnete riayet etmemiş , Allah'ı doğru düzgün anmıyor sınav anı gelince , işi düşünce , Allah'ım yardım et emeğimin karşılığını ver diye camilere koşuyor . Bunun neresi doğru ?

Resmen diyorsun ki Allah'ım işlerimi gör yeter Sümmekel Haşa Allah o kişilerin duasını kabul eder mi ? Biraz tartışalım istedim.

Z4F3R_

Kayıtlı Kullanıcı
yine de yadırgamayalım,hacetini ,derdini tasasını giderebileceği bir Rabbinin olduğunu biliyorlar ve dualarıyla da bunu tasdik ediyorlar

öyle yada böyle samimi yada değil

burda kaç kişiyiz işimiz düşmeden,yenilgiye uğramadan yada kazandığımızı kaybetmeden ,çocuğun sağlıklı doğmasını beklerken ettiği duaları,yakarışları, normal hayatta da yapabiliyoruz ki?

bizde böyleyiz, işimiz düşmeden ;işimizin düştüğü anki samimiyeti,acziyet derecesini yaşayamıyoruz

bizim için bu böyle yankı uyandırabilir, vaay işin düştü de aradın dimi gibi tepkiler veririz

ama muhattab Allah...

ancak ahirette şimdi mi? diye sorar

dünyada kapıları sonuna kadar açıktır, niye geldin diye de sormaz....

Allah bizleri insanlara muhtaç etmesin diyorum o yüzden muhtaçsak Allaha muhtaç olalım :/

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı
Menfaattir insanları getiren vecde, Cennet vaad etmeseydi Rahman kimse etmezdi Secde

Yukarıdaki söz gibi kardeşim. İnsanlar ne yazık ki çıkarına düşünür olmuş. Mevlamız ne güzel buyurdu.

Ben Cennet ve Cehennemi yaratmasaydım ibadet olunmaya haklı değilmiydim layık değilmiydim ?

Ancak yinede insanlarımızın Allah c.c. olduğunu bilmeleri güzel. Bardağın dolu tarafına bakalım biz yinede.

Z4F3R_

Kayıtlı Kullanıcı
ve şunu da diyebiliriz,cehennem korkusuyla da olsa,cennet arzusuyla da olsa, yapılan bu ibadetler insana fayda verir

eğer menfaat için yapılan ibadetler fayda vermiycek olsaydı Allah bunalrı kuranda uzun uzun ayrıntılı olarak anlatmazdı

çünkü Allah cehennemdeki o insanın o bedbaht halini anlatarak ,o ayeti okuyan insana korku duygusunun yerleşeceğini ve yapacağı ibadetin korku duygusuyla olacağını biliyor

anlattıklarıyla ibadetlerimize şekil veriyorsa Allah,anlattıklarından etkilenip korkuyla yada çıkarcılık duygusuyla ibadet etmek takvaya uygun olmasa da insanı cehennemden kurtarmaya yeter.

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Selamın Aleyküm. TV de bakıyorum bugün istanbuldakilerin çoğu ygs öncesi büyük camilere akın etmiş , yakınlarından dualar istemişler. Benim merak ettiğim şu : Şimdi adam hiç namaz kılmıyor , sünnete riayet etmemiş , Allah'ı doğru düzgün anmıyor sınav anı gelince , işi düşünce , Allah'ım yardım et emeğimin karşılığını ver diye camilere koşuyor . Bunun neresi doğru ?

Resmen diyorsun ki Allah'ım işlerimi gör yeter Sümmekel Haşa Allah o kişilerin duasını kabul eder mi ? Biraz tartışalım istedim.

Aleykum selam
Buna insan gozü ile bakalim mi? Hiç arayip sormadigimiz bir dostumuz var ama basimiz slklslnca ariyor , yardim istiyoruz
Yardim eder mi? elbet biraz kirgin olsa bile elinden geldigince yardim eder...
Allah c.c deyince biraz farkli bakmali, O C.C Rabbul alemin , yani Tûm Yaratilanlarin Rabbi , baska gidecek kapi yok ki???
Yinede O'ndan istemek tabi ki en dogrusu, Rabbim sevinir , yine de ama vermeye gelince ? Hak edene verilir, yani çalisan çabalayan, Yaradan'dir kadere yazan, dua kaderi zorlayan...
(Can , can yuzume bakmiyacan?)
Bunlar sebeptir bazen, bazen dert verir Yaradan , verir ki yuzunu doner Rabbine daraltir iyice, bilinsin iyice, unutma hatirla
Alemin sahibini , sanki ev sahibi , mal sahibi olmaya geldik degil mi?
Sanki es Rabbimin imtihan sunumu, degil mi? çocuk , aile nedir bunlar?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sende oyalan demis ya YUNUS can!
Asil olan Allah'a ulasmaktir gerisi yalan
Dün yok idin, yarin yine yok 'sun hani malim dediklerin oldumu yalan?
Kardes kafani takma herkes ayni degilmis anladim, herkes ayni seyin pesinde degil, sen kendini bulmaya adadin?
Yolun açik olsun...

denizderya35

Kayıtlı Kullanıcı
allah ne olursa olsun töğbe kapısını açmış ve benden isteyin bende vereyim demiştir.
şimdi ibadet yapmıyor diye duada mı edemeyecek?
bu şekilde yargılamamalıyız insanları
ne güzel ihtiyaçları olduğunda bir yaradanın onları duyduğunu biliyor, inanıyorlar ya buda güzel birşey.

çelebiler

Yasaklı Kullanıcı
namaz kılsa da sünnete uysa da bir kişinin türbelere gidip birşeyler için dua etmesi putperestliktir.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt