Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ilahi Cezbe (1 Kullanıcı)

alsancak-esma

Kayıtlı Kullanıcı
MEKTUBAT
100. MEKTUP

ŞEYH MUHAMMED ES’AD ERBİLÎ
(Kuddise Sırruh)

Bu posta ile gelen değerli mektubunuzu alıp okudum; sevincimin sermayesi kabul eyledim. Varolasınız. Sağolasınız. Birtakım ihvanımızla vuku bulan karşı karşıya görüşmeniz ve birbirinizi sevmeniz, sürûruma sebep oldu, cümleniz için hayır duâlarda bulunuldu. Cenâb-ı Hakk kabule lâyık buyursun, âmin.

Semâhatlı Efendi Hazretlerinin selâm ve iltifatının devam etmesine son derece sevindim. Mütevâzi ve alçak gönüllü davrananı muhakkak Allah yükseltir, Hadis-i şerif’ine mazhar olsunlar. Kendinizi rüyada bu zatın huzurunda olduğunuz halde herkese ilâhi bir ihsan olan cezbeye tutulmuş görmeniz teşekküre değer bir husustur. Cenâb-ı Peygamber Aleyhisselâm:

“Rahman olan Allah’ın cezbelerinden bir cezbe insanların da cinlerin de amellerine denktir.” (Keşfü’l-hafâ) buyuruyor. Bu yüce zâtın sayesinde siz de bu şerefe ermişsiniz, bu yüzden Allah’a hamdolsun.

Sizin de bildiğiniz gibi din büyüklerinin son arzuları Cenâb-ı Hakk’a yaklaşmaktan ibarettir. Tebâreke ve Teâlâ Hazretleri Hadis-i kudsî’sinde buyurduğu gibi:

“Kulum bana nafilelerle yaklaşır.” Ancak kulun kendi ibadet ve tâatı ile meydana gelen yakınlık, yürüme ve hareketi ile Cenâb-ı Kuvvetü’l-Metin Hazretleri’nin cezbe ve çekiciliği arasındaki fark bir karıncanın yürüyüşü ile bir lokomotifin süratle gidişindeki farktan daha çoktur.

Bu yüce zâtın nurlu kalplerindeki kemâl-i kabiliyyetini sizin mâneviyatınız lâyık-ı vechile izah edip açıklıyor. Cenâb-ı Allah biz fakirleri de dostluk ve sevgi nazarından mahrum buyurmasın. Halis sevgi ve saygılarımı kendilerine iletiniz. Değerli damatlarına ve diğer kardeşlere de.

Ve’s-Selâmü aleyküm.

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
“Kulum bana nafilelerle yaklaşır.” Ancak kulun kendi ibadet ve tâatı ile meydana gelen yakınlık, yürüme ve hareketi ile Cenâb-ı Kuvvetü’l-Metin Hazretleri’nin cezbe ve çekiciliği arasındaki fark bir karıncanın yürüyüşü ile bir lokomotifin süratle gidişindeki farktan daha çoktur.

Selamun aleykum kardeşim.Rabbimin nurunu ölemeden içimize,ömrümüze tecelli ettirebilirmiyiz?.Selam ve dua ile kalınB)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt