Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

●İKİ SİMGE● (2 Kullanıcı)

sert

Kayıtlı Kullanıcı
Yaşlı Kızılderili reisi kulübesinin önünde torunuyla oturmuş,az ötede birbirleriyle boğuşup duran iki kurt köpeğini izliyorlardı.Köpeklerden biri siyah biri ise tam tersi beyazdı ve on iki yaşındaki çocuk kendini bildi bileli o köpekler sürekli dedesinin kulübesinin önünde boğuşup duruyordu.Dedesinin sürekli gözünün önünde tuttuğu,yanından ayırmadığı iki kurt köpeği idi bunlar.Çocuk kulübeyi korumak için bir köpeğin yeterli olabileceğini düşünüyor,dedesinin iki köpeğe niçin ihtiyacı olduğunu ve renklerinin neden illa da siyah ve beyaz iki zıtlıkta olduğunu merak ediyordu.Artık bunu anlama zamanı gelmişti ve merakla sordu dedesine .Yaşlı reis,bilgece gülümsemeyle torunun sırtını sıvazlayarak ...

* Onlar benim için iki simge evlat dedi
* Neyin simgesi? diye ,sordu çocuk yine merakla...
* "İyilik ve kötülüğün simgesi.Aynen şu gördüğün köpekler gibi,iyilik ve kötülük içimizde devamlı mücadele eder dururlar.Ben bunları seyrettikçe hep bunu düşünürüm.Onun için yanımda tutarım onları" ,dedi yaşlı reis.
Çocuk sözün burasında''mücadele varsa kazananı mutlaka olmalı diye düşündü'' ve her çocuğa has ,bitmeyen bu sorulara bir yenisini daha ekledi;
Dede:!!!
* Peki sence hangisi kazanır bu mücadeleyi iyilik mi?? kötülük mü??
* Hangisi mi?? Evlat Ben hangisini iyi beslersem o kazanır''

Tayfun_Dokgoz

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ●İKİ SİMGE●

DOĞRU DEMİŞ DEDE RABBİM BIZLERIDE NEFSIMIZE YENIK DÜŞÜRMESIN HER ZAMAN YENMESYI NASIP EYLESIN. ( AMİN ) PAYLAŞIM İÇİN TESEKKURLER.

karapece

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH-Ü TEALA RAZI OLSUN PAYLAŞIMINIZ İÇİN...
EFENDİMİZ(s.a.v)buyurdu ki: " BENDEN SONRA SİZE İKİ TARIK(yol)BIRAKTIM BİRİ KU'AN-I KERİM DİĞERİ SÜNNETİM.SİZLER BUNLARA SARILIN KİM BUNLARDAN BAŞKA YOL ARARSA BİZDEN DEĞİLDİR"....HADİS-İ ŞERİF..
SELAM VE DUA İLE

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı

ÇOK GÜZEL KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN.. B)B)B) İNŞALLAH HEP İYİLİĞİ BESLEYENLERDEN OLURUZ.. AMİN..

sert

Kayıtlı Kullanıcı

Duana katılıyorum AMİN B)

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

çok güzeldi. sağolun.

sert

Kayıtlı Kullanıcı

Hangi simgeyi besliyorsunuz ?

anamaya

Kayıtlı Kullanıcı

SERT KARDEŞİM PAYLAŞIMLARINI ÇOK BEĞENİYORUM EMEĞİNE SAĞLIK BUDA DİĞERLERİ GİBİ ÇOK GÜZEL ALLAH RAZI OLSUN

sert

Kayıtlı Kullanıcı

anamaya yazdı:
SERT KARDEŞİM PAYLAŞIMLARINI ÇOK BEĞENİYORUM EMEĞİNE SAĞLIK BUDA DİĞERLERİ GİBİ ÇOK GÜZEL ALLAH RAZI OLSUN

Allah(c.c.),senden ve bütün müslümanlardan da razı olsun B)

anamaya

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN KARDEŞİM CÜMLEMİZDEN İNŞALLAH

makinaci06

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN ABİ YİNE GÜZEL Bİ PAYLAŞIM OLMUŞ.HER ZAMANKİ GİBİ ;) İNŞALLAH İYİLİĞİ BESLEYİP BÜYÜTENLERDEN OLURUZ.RABBİM RIZA YI İLAHİ DAİRESİNDEN AYIRMASIN BİZİ.SELAMETLE

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı

İYİLİĞİ BESLEYELİM İNŞALLAH,EMEĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN SELAM VE DUA İLE

sert

Kayıtlı Kullanıcı

makinaci06 yazdı:
ALLAH RAZI OLSUN ABİ YİNE GÜZEL Bİ PAYLAŞIM OLMUŞ.HER ZAMANKİ GİBİ ;) İNŞALLAH İYİLİĞİ BESLEYİP BÜYÜTENLERDEN OLURUZ.RABBİM RIZA YI İLAHİ DAİRESİNDEN AYIRMASIN BİZİ.SELAMETLE

Allah(c.c.),senden de razı olsun kardeşim B)

sert

Kayıtlı Kullanıcı

yakalzey yazdı:
İYİLİĞİ BESLEYELİM İNŞALLAH,EMEĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN SELAM VE DUA İLE

Allah(c.c.),sizlerden de razı olsun B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt