Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

iki cihan serveri.. (1 Kullanıcı)

rumeysasevval

Kayıtlı Kullanıcı
enes ra.birgün sahabeden bir zatı evine misafir eder yemekden önce ellerini yıkaması için leğen ve su getirir sahabe ellerini yıkar kurulaması için havluyu tam uzatacakken havlunun temiz olmadığını görür ve yanan atesın içine havluyu atar bir süre bekledıkten sonra elini atese uzatır ve havluyu tertemız bır sekılde çıkarır bunu gören sahabe şaşkınlığını gizleyemez ve hayretle sorar:ya enes havluyu yanan atese attın ve çıkardın elinin yanmayısını anlarım kerametındendır ve kerametde haktır fakat havlunun yanmayısını anlayamadım deyınce enes ra.söyle buyurur bak kardesım yıne böyle günlerden bır gün rasulullah efendımızı yemeğe davet etmısdım ellerını yıkadıktan sonra rasulallaha bu havluyu uzattım ve bu havluyla mübarek ellerını ve dudaklarını kuruladı bılmezmısınkı rasulullahın tenın değdığı bır yere ates haram kılındı iste havlunun yanmayısı bundandır....rabbim şefaatine mazhar eylesin....amin.

azizislam

Kayıtlı Kullanıcı
Paylaşım için saolasın kardeş.
ben kıskanıyorum peygamber efendimizi doğrusu.
ne yüce bir insan.

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim...
emeğine sağlık,güzelbi paylaşım RABBİM razı olsun...
selam ve dua'ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt