Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Iki arkadaş (1 Kullanıcı)

WEBMASTER

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.paylasim-turkey.org
İki arkadaş varmış. Bunlar Allahiçin hayırlı bi şey yapmak istemişler. Beraber yola çıkmışlar. Arkadaşlardan birisi yolun üzerindeki bir mağarayı göstermiş ve 'ben bu mağaraya gireceğim ve burada Allah'a 40 sene ibadet edeceğim' demiş. Diğeri ise 40 sene boyunca ilim öğreneceğini söylemiş. Aradan 40 sene geçmiş ilim öğrenmeye giden arkadaşı mağarada olan arkadaşının yanına gitmiş ve mağarada olan arkadaşı namaz kılıyormuş, arkadaşına 'hemen selam ver'demiş.selam verdikten sonra. Diğeri 'neden' diye sormuş.'o sarığının arasındaki ne' diye sormuş arkadaşı 'sorma kardeş ben bir hata yaptım mağarada bir fare beni sürekli rahatsız ediyordu ben de yalnışlıkla üstüne bastım ve onu öldürdüm. Sonra bu yaptığıma çok pişman oldum ve onu aldım sarığımın arasına sardım kendimi affettire bilmek için 40 sene boyunca onunla ibadet ettim'demiş. İlim öğrenen 'arkadaşım sen 40 sene boyunca boşuna ibadet etmişsin dinimizde namaz kılarken Necasetten taharet gerekir yani temiz olmamız gerekir buyuruluyor.'demiş.

ARKADAŞLAR İLİM ÖĞRENMEK HER MÜSLÜMANA FARZDIR BUYURULUYOR. HEPİMİZ BOŞYERE İBADET ETMEKTENSE İLİM ÖĞRENİP İBADET ETMEK DAHA İYİDİR...

nasırlı_kalp

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. güzel bir paylaşım Allah razı olsun.. birşey sormak istiyorum formda yeni konu nasıl açılıyor??

ozlem_yagmur

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bir paylaşım ALLAH C.C. razı oslun..

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm
emeğine sağlık kardeşim, çok güzel ve anlamlı bi paylaşım gerçekten
gerçekten yaptığı işi ezbere yapan o kadar çok kardeşimiz var ki malesef..
Rabbim herkesin yar ve yardımcısı olsun..

ONUR_

Kayıtlı Kullanıcı
ellerine saülık kardeşim paylaşımk için saol
selamun aleykum

"SEVGİYİ KALBE KOYANA EMANET OLUN."

MyKaBuS

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm...

Allah Razı Olsun Kardeşim.. Çok Teşekkür Ederim

hakaNet

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun...güzel bir paylaşım.....!

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt