Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ihtiyac sahipleri icin ayetel kursi... (1 Kullanıcı)

cakdoc

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaslar bu konuyu daha once leyla -1 ablam acmisti ben cok sevmistim.. ara ara boyle zaman buldugumuzda 1-2 tane ayetel kurside okusak yeterli.. :a21:

Bismillahirrahmanirrahim..

1.ihtiyac sahipleri icin 313 ayetel kursi

cakdoc.....................13(okundu)

okunan:13
kalan:300

Allah kabul etsin amin amin amin:a07::a15:

tovbe edelim..

"Estağfirullah. Estağfirullah. Estağfirullahe'l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve'l-hayyü'l-kayyûmü ve etûbü ileyhi, tevbeten abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ. Ve es-elühü't-tevbete ve'l-mağfirete ve'l-hidâyete lenâ, innehû, hüve't-tevvâbü'r-rahîm."

"Yâ Settere'l uyûb, Yâ gaffare'z-zünûb! Bu ana gelinceye kadar benim elimden, dilimden, gözümden, kulağımdan, ayağımdan ve elimden bilerek veya bilmeyerek meydana gelen bütün günah ve hatalarıma tevbe ettim, pişman oldum. Küfür, şirk, isyan, günah ve kusur her ne türlü hâl vaki oldu ise, cümlesine nadim oldum, pişmanlık duydum. Bir daha yapmamaya azm ü cezm ü kast ettim. Sen bu tevbemi kabul eyle. Nefsime uyup, şeytana tabi olup da aynı günah ve kusurları bir daha tekrar etmeme imkan verme, yâ Rabbi. Bir daha iman ve ikrar ediyorum ki, Peygamberlerin evveli Âdem Aleyhisselâm, ahiri ise Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm, bu ikisi arasında sayılarını bilemeyeceğim kadar çok Peygamber gelmiş, İlâhi kitapları tebliğ etmişlerdir. Bunların cümlesine inandım, iman ettim, hepsi de haktır ve gerçektir. Bütün peygamberlere, onlara gönderilmiş olan İlâhi kitaplara ve içindeki emirlere şeksiz ve şüphesiz iman ettim, dilimle ikrar, kalbimle tasdik ediyorum ve amellerimle göstermege çalışıyorum ve yine iman ve ikrar ediyorum ki en son kitap Kur'ân-ı Azimüşşân ve en son Peygamber de Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm'dır."

*Peygamberimize sallahu aleyhi ve sellem salavat getirelim*

“ALLAHümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidine Muhammed”

AMİN AMİN AMİN.
ALLAH BU MÜBAREK GÜNLERİN OKUNAN KUR'ANLAR DUALAR,AYETEL KÜRSİLERİN YÜZÜ GÖZÜ HÜRMETİNE ALLAH BİZLERİ AFFEDİP ELLERİMİZİ DERGAHINDAN BOŞ ÇEVİRMEYİP ALLAH HEPİMİZİN DUALARINI KABUL ETSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH RABBİM HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUNHİÇ BİRİMİZİ DARDA SIKINTIDA ÇIKMAZDA ÇARESİZ BIRAKMASIN KENDİ KAPISINDAN BAŞKA KUL KAPISINA MUHTAÇ ETMESİN RABBİM.
ALLAH ŞU ANDA BULUNDUĞUMUZ SIKINTILARDAN ÇIKMAZLARDAN ENGELLERDEN OLUMSUZLUKLARDAN BİZLERİ KURTARIP TEZ ZAMANDA SELAMETİMİZE ÇIKARMAK NASİP ETSİN YAŞAMIMIZA BİR DÜZEN YÖN VERSİN. HAYATIMIZDAKİ ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI OLUMLUYA ÇEVİRSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH.
ALLAH HASTALARA ŞİFA, DERTİLERE DEVA , BORÇLULARA EDA, EVSİZLERE EV, İŞSİZLERE İŞ, EŞSİZLERE EŞ ÇOCUKSUZLARA HAYIRLI ÇOCUK, SEVİPTE KAVUŞAMAYANLARA HAYIRLISIYLA KAVUŞMAK ÖNLERİNDEKİ ENGELLERDEN OLUMSUZLUKLARDAN KURTULMAK NASİP ETSİN.
EVLENEMEYEN KIZLARA EVLENEMEYEN ERKEKLERE HAYIRLI GÖNÜLLERİNE EVLİLİK NASİP ETSİN ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI ORTADAN KALDIRIP HAYIRLI YUVA HAYIRLI ÇOCUKLAR NASİP ETSİN.
HUZURSUZ YUVALARA HUZUR NASİP ETSİN RABBİM KİMSENİN KURULU YUVASINI BOZMASINA FIRSAT VERMESİN KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARI ISLAH EDİP HİDAYETE ERDİRMEK NASİP ETSİN RABBİM.
GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ KAZALARDAN BELALARDAN, KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARIN ŞERLERİNDEN KÖTÜLÜKLERİNDEN, ANİ ÖLÜMLERDEN RABBİM BİZLERİ KORUYUP GELMEDEN ESİRGESİN İNŞALLAH HEPİMİZİ. OKUYAN OKUMAYAN HERKESİN DUALARINI KABUL ETSİN RABBİM.
RABBİM BU DÜNYADA VE AHİRETTE SEVDİĞİ RAZI OLDUĞU KULLAR OLMAK CENNETİNDEN HEPİMİZE BİRER KÖŞK PEYGAMBER EFENDİMİZİN ŞEFAATİNE NAİL OLMAK KOMŞU OLMAK NASİP ETSİN. RABBİM DÜNYADA KUR'AN AHİRETTE İMAN DÜNYADA DÜNYA AHİRETTE AHİRET MURADIMIZI VERSİN RABBİM.
ALLAH'IM SEN RAHİM'SİN RAHMAN'SIN AFFEDİCİSİN AFFETMEYİ SEVERSİN BİZLERİ AFFEDİP HUZURUNA LAYIK EYLE BENİ ANAMI BABAMI BÜTÜN YAKINLARIMI BÜTÜN İNANLARI BAĞIŞLA VE KORU BİZLERİ AFFEDİP DUALARIMIZI KABUL EYLE.
ALLAH'IM SENİN HAZİNENDE HERŞEY BULUNUR HAZİNENDE BİZLERİ ESİRGEME RABBİM.
BÜTÜN DUALARIMIZI KABUL EYLE.

Okuduğumuz duaları kabul et, bu duaların hürmetine hepimizin niyetlerini ver.

Senin herşeye gücün yeter.Amin..

SELAM VE DUA İLE ALLAH'A EMANET OLUN..

(B)HATIM DUASI(B)

YARABBI! okumus oldugumuz ayetel kursi hatimlerini oncelikle efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v), ardindan tum peygamberlerin, evliyalarin , sehitlerin , tum imanla ahirete goc etmis insanlarin ruhlarina hediye eyledik sen kabul eyle YARABBI! Darda s1k1nt1da olan , duaya ihtiyaci olan tum kardeslerimize sen yardim et onlari tez zamanda feraha cikar, onlara sabir ver tum gunahlarini bagisla YARABBI! tum muslumanlari, seytanin serrinden ve nefsin sapkinliklarindan koru YARABBI!bizi peygamber efendimizin yolundan ayirma onun sefaatine nail eyle YARABBI! Sen affedisin affi seversin, kapina geldik senden af diliyoruz, bizleri bos cevirme YARABBI! bizlere imanla ruh teslim etmeyi nasip eyle YARABBI! okuyan ve okumayan tum kardeslerimizi affet , gonullerine gore haklarinda hayirli olani nasip eyle YARABBI ! AMIN...

Sübhane rabbike rabbil ızzeti amma yesfun Ve selamün alel murselın Vel hamdü lillahi rabbil alemın EL FATIHA VE SALAVAT..

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Cakdok kardeşim.çok güzel bir konu seçmişşsin.bende şimdilik 10 okudum.rabbım kabul etsin.

cakdoc

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaslar bu konuyu daha once leyla -1 ablam acmisti ben cok sevmistim.. ara ara boyle zaman buldugumuzda 1-2 tane ayetel kurside okusak yeterli.. :a21:

kardelele...................10(okundu)

okunan:23
kalan:290

ALLAH kabul etsin amin amin amin:a07::a15:

leyla-1

Altın Üye
Selam Aleyküm canım Allah kabul etsin Allah her iki dünyada umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin Rabbim.
Allah hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin hepimizin hayır kapılarının açılmasını nasip etsin Rabbim inşallah.
Şimdilik 30 tane ile başlıyorum canım Allah hepimiizn dualarını kabul etsin hayırlısıyla inşallah.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun:)

cakdoc

Kayıtlı Kullanıcı
Selam Aleyküm canım Allah kabul etsin Allah her iki dünyada umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin Rabbim.
Allah hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin hepimizin hayır kapılarının açılmasını nasip etsin Rabbim inşallah.
Şimdilik 30 tane ile başlıyorum canım Allah hepimiizn dualarını kabul etsin hayırlısıyla inşallah.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun:)

amin amin aminnn :a07::a07::a29::a15::a16:Allah razi olsun ablam bu guzel dualar icin:) senin konunu tekrardan actim ablam cunki kapatilinca hakikaten cok uzulmustum.. elimizden geldigince okuruz insallah, dualarinida eklersin dimi ablam?
bu arada bu konu hepimizin konusu , listeyide ara ara yenileyelim insallahta sayilari karistirmiyalim..ihihi:) hepinizi cok seviyorum kardeslerim.. Allah kabul etsin tum dualarimizi buraya iyikide uye olmusum.. iyiki karsima cikmis bu site.. Allah hepinzden razi olsun.. :a07:

cakdoc

Kayıtlı Kullanıcı

leyla-1.....................30(okundu)

okunan:53
kalan:260

cakdoc

Kayıtlı Kullanıcı

KUBRAAAA................20(okundu)

okunan:73
kalan:240

cakdoc

Kayıtlı Kullanıcı

cakdoc.....................23(okundu)

okunan:83
kalan:230

cakdoc

Kayıtlı Kullanıcı

cakdoc.....................33(okundu)

denizyildizi.................50
aysegul00...................20

okunan:163
kalan:150

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm 50 tane alayım, yarın haberdar ederim inşallah.

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
10 adet daha okudum.rabbım kabul etsin.selametle kalın.

cakdoc

Kayıtlı Kullanıcı

cakdoc.....................33(okundu)
kardelele...................20(okundu)

denizyildizi.................50
aysegul00...................20(okundu)
hasgul.......................50
katrenur....................10(okundu)