Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Iftar Sofrasi (1 Kullanıcı)

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
İlahiyat Fakültesin'de görev yapan Öğretim Görevlisi,

Ramazan'da yaklaşık 500 kişiye yakın öğrencisini ''İftar''

için davet eder.

Akşam herkes hazırdır ama menüde herkesin önünde

''iki dilim ekmek ve ikişer adet zeytin'' vardır.Etraflarına

bakınan davetliler yemeği gözlemeye başlarlar.Tam bu

sırada ev sahibi hocaları mikrofonun başına geçerek;

-''Saygıdeğer misafirlerim,değerli öğrenciler ! Hepinizin

oruçlarınızın kabulünü Cenab-ı Hak'tan dilerim.Bugün

sizleri asırlar öncesine götürmek istedim,bunu ispatlamak

için sizlere ALEMLERİN EFENDİSİ(SAV)'NİN SOFRASINI

hazırladım.İşte PEYGAMBER SOFRASI ! Hepinize afiyet

olsun...!

(Necmeddin Acar)

En başta kendim olmak üzere "Sen"in iftar sofran gibi bir "FAKİR !" sofrada iftar yapamadığım için UTANIYORUM Ya Resulullah(SAV),Ey iki gün üstüste ekmek yiyememiş,hiç bir zaman sofradan tam doyup kalkmamış Efendim.... Açlıktan karnına taş bağlayıp,Ashabının açlığında da onlara ÖNDERLİK etmiş, Kainatın Efendisi...Kimse iki satır yazmadı..Hiç değilse kendi utancımı itiraf etmek istedim..belki Rabbimizin bahşettiği onca Nimetinin kıymetini bilip, hesabının sorulacağını akledip,Komşusu açken hiç değilse tok yatmamamın gerektiğinin farkında olup...ŞÜKÜR'den ACİZ kalmamak dileğiyle... Allah ve Resulünün affına sığınıyorum....

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
es selamu aleküm Talip amcamız. Bu forumunuzu yeni görüyorum amcam.
Rabbul alemin sizden razı olsun..Paylaşımınız beni mahvetti:A
Rabbimizin c.c. verdiği sayısız nimetlerin şükrünü eda edebiliyor muyuz, sadece kendimizi değil başkalarını da düşünebiliyor muyuz? inşaAllah bu sorulara cevabı evet olanlardan oluruz.

Efendimiz (sav.) ve sahabe efendilerimiz hep açlık çektiler, ama hallerinden şikayetçi olmadılar. Rabbimiz c.c. onlara layık olabilmeyi nasip eylesin ve her sıkıntıya sabreden, hamd eden kullarından eylesin bizleri inşaAllah. Selam ve dua ile. Allah'a c.c emanet olunuz amcam. Hayırlı cumalar...

Bu gül de Gül Sultanımıza (sav.) inşaAllah..

Kaan Erdem

Yönetici
selamünaleyküm Talip abim..gerçekten göz kaçmış ve farkına varamadığımız muhteşem bir forum ve paylaşım olmuş..ALLAH cc razı olsun...

selam ve dua ile kalın abim..selametle...

sudelet

Kayıtlı Kullanıcı
S.A EMEĞİNE SAĞLIK ABİ ÇOK GÜZEL BİR KONU AÇMIŞSIN ALLAH RAZI OLSUN.ALLAH IN BİZLERE VERMİŞ OLDUĞU NİMETLERE ŞÜKRETMEMİZ GEREKTİĞİNİ BİRKEZ DAHA HATIRLATTIN. ALLAH A EMANET OL

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt