Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçkiler (1 Kullanıcı)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
İçkiler:

Türkçemizde içki, Arapçada hamr ve müskir; içildiğinde azı veya çoğu sarhoşluk veren alkollü maddeler için kullanılmaktadır. İslâmiyet, sarhoşluk veren her nevi içkiyi haram kılmış, içilmesini yasaklamıştır. Kur`an`da şöyle buyurulur:

"Ey îman edenler! İçki, kumar, putlar ve fal okları şübhesiz şeytan işi pisliklerdir. Bunlardan kaçının ki, saadete eresiniz. Şeytan şübhesiz ki, içki ve kumar yüzünden aranıza düşmanlık ve kin sokmak ve sizi Allah`ı anmaktan, namazdan alıkoymak ister. Artık bunlardan vazgeçersiniz değil mi?" (el-Mâide, 90-91). Bu âyetlerde içki ve kumar yasağının hikmetleri apaçık belirtilmiştir. Günümüz tıb dünyası, içkinin insan sağlığına zararları üzerinde ittifak hâlindedir. Yapılan istatistikler ortaya çok vahim sonuçlar koymaktadır. Bâzı ülkeler bu yüzden içki ile devletçe mücadele yoluna bile başvurmak zorunda kalmışlardır.

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm cevdet abi...
belirttiğiniz gibi içki haramdır, ayrıca insanı insanlıktan çıkaran "kötülüklerin anası" herkeste bunu kabul ediyor...
pekii anlamadığımız, bunca rezilliğin ve günahın başı olan içkiyi hala özendirme politikalarının varolduğu...
magazin programlarında, dizilerde, bazende daha bu akşam gördüğüm gazetelerin tam sayfası reklamlarda...

bilinçsiz nesiller öylesine bir paradoksun içindeki... çıkışı yok...
haram ama davet var.. doğal olarakta şuursuzca davete icabet...
Rabbim cümlemizi muhafaza eylesin...
teşekkürler...
ALLAHA EMANET OLUNUZ

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm cevdet abi...
belirttiğiniz gibi içki haramdır, ayrıca insanı insanlıktan çıkaran "kötülüklerin anası" herkeste bunu kabul ediyor...
pekii anlamadığımız, bunca rezilliğin ve günahın başı olan içkiyi hala özendirme politikalarının varolduğu...
magazin programlarında, dizilerde, bazende daha bu akşam gördüğüm gazetelerin tam sayfası reklamlarda...

bilinçsiz nesiller öylesine bir paradoksun içindeki... çıkışı yok...
haram ama davet var.. doğal olarakta şuursuzca davete icabet...
Rabbim cümlemizi muhafaza eylesin...
teşekkürler...
ALLAHA EMANET OLUNUZ

VE ALEYKÜM SELAM KARDEŞİM EVET COK HAKLISINIZ BAKIN BEN BİR TOPLULUKTA İSLAMİYETTEN VE YA SİTEMİZDEN KARDEŞLİKTEN BAHSEDİYORUM AMA BENİ KİMSE DİNLEMİYOR OYSA ORADABİRİLERİ AKŞAM ŞURDA ŞUKADAR İCTİM SIZDIM KALDI GİBİ REZİLLİKLERİNİ ÖVE ÖVE ANLATIYOR ONU CAN KULAĞIYLA DİNLİYORLAR BEN İŞTE BUNA COK KIZIYORUM NEYSE FAZLA UZATMAYAYIM RABBİME EMANET OLUN SELAM VE DUA İLE

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt