Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

~'İçimizdeki gülümüz'~ (1 Kullanıcı)

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
İçimizdeki gülümüz

f_NTMaviRuya6m_3b8beaf.gif

Bir zamanlar bir gül dikti ve her gün onu büyük bir özenle suladı. Adam, gül açmadan önce onu çok büyük bir dikkatle inceledi. Yakında açmak üzere olan bir gonca ve daldaki dikenleri gördü ve “Böyle bir sürü dikenlerle kaplı bir bitkiden, nasıl güzel bir çiçek açabilir?” diye düşüncü… Üzülerek gülle ilgilenmemeye başladı ve onu sulamadı. Gül açmadan öldü. Birçok insan için de bu böyledir. Her insanda, açmaya hazır bir gül goncası vardır. Ve harika özellikler bize daha sonra hatta dikenlerinin arasından sıyrılıp ortaya çıkmak üzere doğumda verilmiştir.
Çoğumuz kendimize baktığımızda yanlızca hataları ve dikenleri görürüz. Kendimizden hiç iyi bir şey olmayacağını düşünerek umutsuzluğa kapılırız. Ve içimizdeki iyilikleri, sonunda ölene dek, sulamayız. Ve hiçbir zaman kendimizdeki gücün farkına varmayız. İmileri içlerindeki gülü göremezler. Başka birinin onlara göstermesi gerekir. Bir insanın sahip olacağı en büyük armağan dikenleri aşıp başkalarında bulunan güle ulaşabilmektir. Bu, sevginin en masum ve de en harika özelliğidir.
Başka bir insanı tanıyabilmek, hatalarını kabullenerek, ruhlarındaki soyluluğu bulabilmek… Çünkü her ruhta açmak zere hazır bulunan bir gonca vardır… Ve de öteki insanların hatalarının üstesinden gelebileceklerinin farkına varmalarına yardımcı olmak gerekir…
Eğer biz onlara gülleri gösterirsek, onlar dikenlerin üstesinden gelecektirler. Ancak o zaman içlerindeki gül açacaktır ve belki de otuz, kırk ya da yüz tane açacaktır.
Başkalarına dikenleri yerine güllerini gösterelim. Ancak o zaman birbirimiz için duyumsamamız gereken sevgiyi duyumsamamız gereken sevgiyi duyumsarız. Ancak o zaman kendi bahçemizde açabiliriz.

_Alinti_

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm Bahar kardeşim.
Emeğine, gönlüne sağlık olsun inşallah..Çok anlamlı bir paylaşımdı. Rabbimiz c.c razı olsun, sevabını yazsın inşallah. Çelişkilerin içinde bir güzelliktir ve çelişkilerin mükemmelliğidir, gül. Dikenlerine rağmen, herkesin en sevdiği çiçek olabilmiş, edebiyatta adına şiirler yazmış, ''Sevgili'' hep onunla özdeşleştirilmiş..Ve bulunması gereken, gizem uyandıran bir cevherdir gül.. Gönül güllerinin hep capcanlı olması duasıyla inşallah Bahar kardeşim..Avatarın çok sevimli olmuş bu arada:)..Rabbimize emanetsin..Selam ve baki dua ile..:H

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Bahar kardeşim.

Emeğine, gönlüne sağlık olsun inşallah..Çok anlamlı bir paylaşımdı. Rabbimiz c.c razı olsun, sevabını yazsın inşallah. Çelişkilerin içinde bir güzelliktir ve çelişkilerin mükemmelliğidir, gül. Dikenlerine rağmen, herkesin en sevdiği çiçek olabilmiş, edebiyatta adına şiirler yazmış, ''Sevgili'' hep onunla özdeşleştirilmiş..Ve bulunması gereken, gizem uyandıran bir cevherdir gül.. Gönül güllerinin hep capcanlı olması duasıyla inşallah Bahar kardeşim..Avatarın çok sevimli olmuş bu arada:)..Rabbimize emanetsin..Selam ve baki dua ile..:H

VE ALEYKÜM SELAM KARDESIM

BEGENDIGINE SEVINDIM
AMIN INSALLAH SENINDE..
GÜZEL YORUMUN ICIN COK TESEKKÜR EDERIM
Avatarim "kaan abimin" hediyesi :D

Sende :H

Kaan Erdem

Yönetici
selamünaleyküm kıymetli kardeşim.çok güzel bir paylaşım.ALLAH cc razı olsun.avatarın çok güzel:evetsağ olasın kullandığın için çok memnun oldum.ALLAH cc emanet ol hayırlı geceler inşaALLAH kardeşim.:H

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum kardeşım gercekten cok guzel bır yazı emeğınıze sağlık
once goncalarımızın farkınd a olmalıyız farkında olmalıyız kı acmasını sağlamalıyız

sadece kendı goncalarımızı değıl başkalarınında goncalarına vesıle olmalıyız

allah razı olsun

allah gullerımızın acmasını ve sulamayı nasıp etsın
allaha emanet olun selam ve dua ıleB)

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm kıymetli kardeşim.çok güzel bir paylaşım.ALLAH cc razı olsun.avatarın çok güzel:evetsağ olasın kullandığın için çok memnun oldum.ALLAH cc emanet ol hayırlı geceler inşaALLAH kardeşim.:H

VE ALEYKÜM SELAM

SENDENDE INSALLAH_ Bende Cok Begendimdim sen sagol abim

Sende :H

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum kardeşım gercekten cok guzel bır yazı emeğınıze sağlık
once goncalarımızın farkınd a olmalıyız farkında olmalıyız kı acmasını sağlamalıyız

sadece kendı goncalarımızı değıl başkalarınında goncalarına vesıle olmalıyız

allah razı olsun

allah gullerımızın acmasını ve sulamayı nasıp etsın
allaha emanet olun selam ve dua ıleB)

VE ALEYKÜM SELAM

:evet
Sizdende INSALLAH
Amin

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum ,ustam nasılsın :H

çok güzel bir paylaşım emegine sağlık .

B)..selametle inşaALLAH ..B)

VE ALEYKÜM SELAM CIRAK :H
Elhamdirallah iyiyim Saglolasin, sen nasilsin
Begendigine Sevindim Zamanini Ayirip okumussun sagolasin

yun_us25

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
cid-be16d7dad725ce0d.spaces.live.com
VE ALEYKÜM SELAM CIRAK :H

Elhamdirallah iyiyim Saglolasin, sen nasilsin

Begendigine Sevindim Zamanini Ayirip okumussun sagolasin

şükür iyiyim ..gönül daha fazla vakıt ayırmayı ister ama..:(
hayırlı akşamlar ben kaçıyorum(Allahın emriyle gidiyorum:D)
SELAM VE DUA İLE İNŞAALLAH..

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
şükür iyiyim ..gönül daha fazla vakıt ayırmayı ister ama..:(

hayırlı akşamlar ben kaçıyorum(Allahın emriyle gidiyorum:D)

SELAM VE DUA İLE İNŞAALLAH..

ALLAH´a EMANET OL
ALLAH ISINI GÜCÜNÜ RAST GETIRSIN INSALLAH
:H​

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum hayılır akşamlar kardeşim.
elinize emeğinize sağlık. Allah c.c. razı olsun.
"muhakkak her zorlukla beraber bir kolaylık vardır"
muhteşemlikler, ümit ve güzelliklere olan inançla ortaya çıkar, ve karanlıktan sonra elbet güneş doğar, yeter ki görmeyi, yaşamayı ve paylaşmayı bilelim.
Allah'a emanet olunB)
selam ve dua ile...

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum hayılır akşamlar kardeşim.
elinize emeğinize sağlık. Allah c.c. razı olsun.
"muhakkak her zorlukla beraber bir kolaylık vardır"
muhteşemlikler, ümit ve güzelliklere olan inançla ortaya çıkar, ve karanlıktan sonra elbet güneş doğar, yeter ki görmeyi, yaşamayı ve paylaşmayı bilelim.
Allah'a emanet olunB)
selam ve dua ile...

VE ALEYKÜM SELAM

SIZDENDE INSALLAH

EVET :evet YORUMUNUZ ICIN TESEKKÜR EDERIM

SIZEDE HAYIRLI AKSAMLAR

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı

f_NTMaviRuya6m_3b8beaf.gif

Başkalarına dikenleri yerine güllerini gösterelim. Ancak o zaman birbirimiz için duyumsamamız gereken sevgiyi duyumsamamız gereken sevgiyi duyumsarız. Ancak o zaman kendi bahçemizde açabiliriz.

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm Bahar'ım..
Mübarek Kurban bayramını tebrik ederim kardeşim.. Mevla Teala nicelerine birlikte, hayırlarla erişmemizi nasib eylesin inşaAllah. Duadasın acizane Bahar can. Kalbinin sahibine emanet ol inşaAllah..Selamet ve hayırla..:H

gardenflowerorigtf5.jpg

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
VE AELYKÜM SELAM Nigdelim

ALLAH Razi Olsun Kardesim seninde Bayramin Mübarek Olsun Cok Memnun Oldum Sagolasin Amin insALLAH Kardesim. Dualarinda oldugumu bilmek ne güzel ALLAH Razi Olsun

ALLAH´a Emanet Ol Güzel Kardesim

Selamün aleyküm Bahar'ım..

Mübarek Kurban bayramını tebrik ederim kardeşim.. Mevla Teala nicelerine birlikte, hayırlarla erişmemizi nasib eylesin inşaAllah. Duadasın acizane Bahar can. Kalbinin sahibine emanet ol inşaAllah..Selamet ve hayırla..:H

gardenflowerorigtf5.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt