Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ibretlik (1 Kullanıcı)

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm sevgili kardeşlerim.Size 1986 yılında babam ve annemin yaşamış olduğu ibretlik olayı anlatmak istiyorum.babamın görevi nedeniyle (bulunduğu yeri söylemicem çünkü tanınan bir ailenin kızıymış)buluunduğu bir şehirde (polis)gece nöbetteyken bir telofon gelmiş.Arayan mezarlığın bekçisi mehmet beymiş.Daha 1hafta rahmetli olan birgenç kızın mezarından sesler geldiğini söylemiş.hemen babam dahil bir ekip gönderilmiş olay yerine.ve yaşananları babamın ağzından anlatayım.hemen gittik.tabii giderken neyle karşılacağımızı bilmiyorduk.Pek ciddiyede almamıştık.mezrın başına yaklaştık ki bir ses yardım edin kurtarın diye inlameler.donup kalmıştık.savcılığa haber verim hemen mezarı açmaya başladık.Herkesin rengi bembeyaz.mezar açıldığında herkes 1adım geriye kaçtı.evet 1hafta önce trafik kazasında vefat eden bu genç kız çok tanınmış bir ailenin kızıydı.çok açık giyinirdi.ama yaşıyordu.hertarafı kömür gibiydi.yanmıştı ne yanmak.hastaneye kaldırdık sadece 9 saat yaşadı.bu şoku babam yıllarca üzerinden atamadı.annem hemen o gün kapanmış ve duyan birçok kimse.RABBİM BİZİ KORUSUN.

zamannamaz

Kayıtlı Kullanıcı
Çok ilginç diyeceğim ama aynı zamandada bilirim ki Rabbim' ne dilerse o olur.
Ama çok ibretlik bi olay.
Bütün tüylerim diken diken oldu.
Bu gerçek bir olay değilmi duyulmuş falan değil.
Bu arada bende kapanmayı düşünen biriyim_en hayırlsı zamanda inşallah.

Paylaşım için teşekkür ederim.
Selam ve dua ile.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Çok ilginç diyeceğim ama aynı zamandada bilirim ki Rabbim' ne dilerse o olur.
Ama çok ibretlik bi olay.
Bütün tüylerim diken diken oldu.
Bu gerçek bir olay değilmi duyulmuş falan değil.
Bu arada bende kapanmayı düşünen biriyim_en hayırlsı zamanda inşallah.

Paylaşım için teşekkür ederim.
Selam ve dua ile.
Allah sanada nasip etsin.yaşanmış bir olay.annem ve babamın birde babamla görev yapan yalçın amcamın birebir anlattığı olay

Nikko

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykümselâm.

Mezar (berzah) âleminde yaşananları insanlar ve cinler hariç bütün mahlukat, Allah'ın izin verdiği kadarıyla görebilirler ve duyabilirler. Bizler sınav hayatında olduğumuz için göremiyoruz.

O mezarların içinde görülmeyen güzellikler, rahmetler ve görülmeyen feryatlar var, fakat bizler sadece bir toprağa bakıyoruz gibi geliyor başkasının bir mezarını görünce.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykümselâm.

Mezar (berzah) âleminde yaşananları insanlar ve cinler hariç bütün mahlukat, Allah'ın izin verdiği kadarıyla görebilirler ve duyabilirler. Bizler sınav hayatında olduğumuz için göremiyoruz.

O mezarların içinde görülmeyen güzellikler, rahmetler ve görülmeyen feryatlar var, fakat bizler sadece bir toprağa bakıyoruz gibi geliyor başkasının bir mezarını görünce.
haklısın nikko kardeşim.bu arada nihat hatipoğlunun resmini gördükçe içim açılyor.bende onu çok seviyorum

Nikko

Kayıtlı Kullanıcı
Ben de ibretlik gerçek bir olay biliyorum, paylaşmak isterim.

Nihat Hatipoğlu hocam anlatmıştı, ilâhiyatçı ama çobanlık yapan bir arkadaşının başından geçeni aktarmıştı.

"Her sabah ve akşam koyunları otlatmak için köyün girişindeki mezarlığın yanındaki yoldan geçerek ot olan yerlere giderdim. Mezarlığın yanından her geçişimizde, koyunlar sanki hep beraber komut almış gibi birden başlarını mezarlığa çevirirler ve biraz bakınırlar. Bu olay her gün olurdu." diyordu çoban.

Bundan anlaşılıyor ki; hayvanlarında mezarlarda olanlardan haberleri var, fakat onlarda da insanlarda olduğu gibi üzülme, düşünme, akıl gibi özellikler olsaydı, onlardan bir gram et alamazdık, üzüntüden... ölürlerdi.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Ben de ibretlik gerçek bir olay biliyorum, paylaşmak isterim.

Nihat Hatipoğlu hocam anlatmıştı, ilâhiyatçı ama çobanlık yapan bir arkadaşının başından geçeni aktarmıştı.

"Her sabah ve akşam koyunları otlatmak için köyün girişindeki mezarlığın yanındaki yoldan geçerek ot olan yerlere giderdim. Mezarlığın yanından her geçişimizde, koyunlar sanki hep beraber komut almış gibi birden başlarını mezarlığa çevirirler ve biraz bakınırlar. Bu olay her gün olurdu." diyordu çoban.

Bundan anlaşılıyor ki; hayvanlarında mezarlarda olanlardan haberleri var, fakat onlarda da insanlarda olduğu gibi üzülme, düşünme, akıl gibi özellikler olsaydı, onlardan bir gram et alamazdık, üzüntüden... ölürlerdi.
ALLAH RAZI OLSUN GERÇEKTEN İBRET VERİCİ

EBRARNISA

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun Arkadaşlar .anlatilanlar Gerçekten çok Ibretlik.
Rabbim Bizleri Imandan Ayirmasin.iman üzerine Yaşamayi Ve Son Nefesi Verebilmeyi Nasip Etsin Inşallah.
<<<nasil Yaşarsaniz öyle ölürsünüz,nasil ölürseliz öyle Harolunursunuz.>>

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Bahsettiğiniz yıllarda Malatyada böyle bir hadisenin olduğunu dedemde anlatmıştı.
SA KARDEŞİM.DEDENİZİN ANLATTIĞI OLAY AYNI OLAYMI BİLMİYORUM.BENİM ANLATTIĞIM OLAY KAYSERİDE OLMUŞ.BABAM OZAMANLAR ORDA GÖREVDEYMİŞ.BİZZAT OLAYA ŞAHİT OLMUŞ.VESSELAM

huzunlu_gurbet

Kayıtlı Kullanıcı
inaniki hayretler içinde kaldim tuylerim diken diken oldu .... diyecek bisey bulamiyorum...

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
SA KARDEŞİM.DEDENİZİN ANLATTIĞI OLAY AYNI OLAYMI BİLMİYORUM.BENİM ANLATTIĞIM OLAY KAYSERİDE OLMUŞ.BABAM OZAMANLAR ORDA GÖREVDEYMİŞ.BİZZAT OLAYA ŞAHİT OLMUŞ.VESSELAM
a.s.

Evet kardeş anlattığınız gibi bir olayı anlatmıştı dedem. içerik aynı . dedemin anlattığı malatyada olmuştu.

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
mahsun kul ablacım ibret verici bir olay
ellerine saglık
bir arada bir olay çıkmıştı kabir azabı diye hatta resimleri bile çekmişler
18 yaşında bir kız ölmüş ve 3 saat sonra babası kızının neden öldüğünü öğrenmek için çıkarmış ama kız nasıl çıksın insan ürperiyor tüyleri diken diken oluyor saçları dökülmüş beyazlamış hertarafı morarmış eski halinden hiçbirşey kalmamış bunu 3 saat sonra çıkarmışlar rabbim kabir azabı yaşatmasın çok kötü...ben üstümden atamadım sadece bakmakla bile ablacım babanın durumunu anlayabiliyorum....

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Selamün Aleyküm

Kardeşim ne diyim bütün vücudum ürperdi bende böyle bir olay duymuştum ama kimden duydum şuan hatırlamıyorum kız hastanede bir kaç saat yaşamış o ara kızın annesi yanına gelmiş ve kız annesine sitem etmiş senin yüzenden diye beni böyle sen giydirdin gibi laflar etmiş senin olayınla ilgisi varmı bilmiyorum ama çevremizde böyle şeylerde yaşanıyor insan inanmakta çok zorluk çekiyor Allah c.c. sen bizleri affet Ya Rabbim sen büyüksün merhametli olansın Amin
Selametle kardeşim Rabbime emanet incinur u öptüm

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
mahsun kul ablacım ibret verici bir olay
ellerine saglık
bir arada bir olay çıkmıştı kabir azabı diye hatta resimleri bile çekmişler
18 yaşında bir kız ölmüş ve 3 saat sonra babası kızının neden öldüğünü öğrenmek için çıkarmış ama kız nasıl çıksın insan ürperiyor tüyleri diken diken oluyor saçları dökülmüş beyazlamış hertarafı morarmış eski halinden hiçbirşey kalmamış bunu 3 saat sonra çıkarmışlar rabbim kabir azabı yaşatmasın çok kötü...ben üstümden atamadım sadece bakmakla bile ablacım babanın durumunu anlayabiliyorum....
CANIM BANİM DURUMUM DAHA VAHİM.BAZEN DÜŞÜNÜYORUMDA YATACAK YERİ VARMI DİYE.BU OLAYI BABAM YAŞIYOR AMA BEN HALA KAPANAMADIM.NASIL İBRET ALMIŞIM BEN NASIL.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim ne diyim bütün vücudum ürperdi bende böyle bir olay duymuştum ama kimden duydum şuan hatırlamıyorum kız hastanede bir kaç saat yaşamış o ara kızın annesi yanına gelmiş ve kız annesine sitem etmiş senin yüzenden diye beni böyle sen giydirdin gibi laflar etmiş senin olayınla ilgisi varmı bilmiyorum ama çevremizde böyle şeylerde yaşanıyor insan inanmakta çok zorluk çekiyor Allah c.c. sen bizleri affet Ya Rabbim sen büyüksün merhametli olansın Amin
Selametle kardeşim Rabbime emanet incinur u öptüm
YA CANIM.RABBİM MERHAMET ETSİN.BENDE KIZINI ÇOKKKKK ÖPÜYORUM TABİ SENİDE

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
s.a kardeşim ALLAH razı olsun Mevla bizleri doğru yoldan ve İman üzere ruhumuzu teslim etmekten ayırmasın a.e.o.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt