Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ibretlik bir olay!!!!! (1 Kullanıcı)

sınan_06

Kayıtlı Kullanıcı
Annemin yalnızca bir gözü vardı onu hiç sevmiyordum.Babam ben çok küçükken ölmüş annem evi geçindirmek için benim okuduğum okulda temizlikçi olarak çalışıyor du.bir gün okul da bana merhabe demeye gelmişti o an yerin dibine girdim ve hemen ordan uzaklaştım arkadaşlarım bana
aaa annenin yalnız bir gözü var dedi çok utandım.
Eve gidince anneme defol git yanımdan senin gibi bi annem olacağına ölsen daha iyi dedim
annem boynunu büktü:kusura bakma oğlum dedi sessizce
ve odasına gitti çok alındığı belliydi ama hiç üzülmedim çünkü ondan nefret ediyordum
çok çalıştım ve singapura okumaya gittim okulum bitti singapurda kendime bir yuva kurdum.
bir gün kapımız çaldı kapıyı çocuklarım açtı annemi görünce dalga geçip güldüler.Ben hemen yerimden kalktım ve anneme defol evimden çocuklarımı korkutuyorsun dedim annem sessizce:özür dilerim yanlış gelmişim dedi.
birgün eski okulumdan mezuniyet gecesi için davet geldi eşime iş seyahatine gidiyorum dedim.çünkü bi annem olduğunu bilmiyordu.mezuniyet gecesinden sonra sırf meraktan eski evime gittim.Annem ölmüştü
hiç üzülmedim .Komşularına bana vermeleri için bir mektup birakmıştı.
mektupta
Oğlum hayatın boyunca senin utanç kaynağın olduğum için özür dilerim singapura gelip çocuklarını korkuttuğum için çok üzgünüm
biliyormusun oğlum sen küçükken bir kaza geçirmiştin ve bir gözün kör olmuştu
ben bir anne olarak senin tek gözle büyümene razı olamazdım ve bu yüzden TEK GÖZÜMÜ SANA verdim.o gözle benim yerime gördüğünü düşünüyor ve çok mutlu oluyordum

elveda seni çok seven annen

alıntıdır...

Ayşegül00

Kayıtlı Kullanıcı
s.a bunu video şeklinde facebook ta izledim ve çooooooookkk ağladım çok güzelll....emeğinize sağlık kardeşim ...

erva42

Kayıtlı Kullanıcı
YER ISTANBUL....

Bir genç deniz kenarında, bankta yorgunluğunu atmak için oturmaktadır.

Bir müddet tek başına oturduktan sonra 20–22 yaslarında baksa bir genç yanına gelerek bankın diğer ucuna oturur. 2-3 dakika sonra bu gencin arkadaşları olduğu anlaşılan iki akranı daha gelir ellerinde 3 bardak çayla...

Gençler birer bardak kendileri alırlar ve 3.bardağı daha önceden gelip oturmakta olan diğer arkadaşlarına ikram ederler.. Fakat yoğun ısrarlara rağmen arkadaşlarına çayı sevmediğini zaten bildiklerini, bu yüzden de o çayı boşa aldıklarını söyleyerek reddeder... O zamana kadar hiç bir diyaloga girmedikleri arkadaşıma dönerek: 'yaa hocam bu çayı aldık ama arkadaş içmeyecek... bari sen iç de israf olmasın' derler..

İlk basta reddetse de ısrarlara dayanamayıp çayı alır ve içmeye baslar..

Bu arada 3'lu, ne kadar yan yana olsalar da arkadaşımdan bağımsız olarak koyu bir sohbete dalmıştır.. çayın sonlarına doğru baş dönmesi hissetmeye başlar, tabii o an anlar başına bir bela aldığını.. üçü ise sohbetlerine bununla ilgilenmeden hala devam etmektedirler. .

Baş dönmesi ve halsizlikle olduğu yerde durmaktadır. . Bir an kendine gelip bunlardan uzaklaşması gerektiğini düşünerek ayağa kalkar ve biraz ilerdeki otobüs durağına zorda olsa varır..

Fakat 3'lu de bununla birlikte harekete geçmiş ve durağa gelmiştir...
Otobüse binip koltuğa oturduğunda üçü de otobüse binip bunu rahatça görebilecekleri bir yere oturur..

Fakat bu arada artik neredeyse bilincini kaybetmek üzeredir.. Büyük bir gayretle cep telefonunu çıkarıp (teknolojinin gözünü seveyim) arkadaşını arar, başına böyle bir iş geldiğini, o an otobüste olduğunu,falanca durakta ineceğini söyler..

Durağa geldiğinde iner ve arkadaşının kucağına bayılır. . Arkadaşı ise bununla beraber inen 3'lüden şüphelenir. o an orda devriyede bulunan polise durumu bildirir Birlikte hemen bir taksiye binip hastaneye giderler..

Acilde doktorlar imdada yetişir ve arkadaşının yanına gelerek:
Arkadaşın intihar mı etti?' diye sorar. Neden böyle bir şey sorduğunu sorar doktora. Doktor; ' aşırı dozda ilaç almış. Gecikseydiniz kurtaramayabilirdik ' diye cevap verir..

İşin daha ilginci ve can âlici noktasıysa bunların yakalanamaması bu 3'lünün ORGAN MAFYASI çetelerinden olduğu anlaşılır

Yani hala ortalıklarda geziniyorlar

erzsalih

Kayıtlı Kullanıcı
Anaya bak ya suan ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. Oğlu için gözünden oluyor ve oğlunun yaptınıa bakın bu nebiçim evlat o mektubu okuduktan sonra onun yüzündeki o hali görmek istiyorum acaba yaptıklarından pişman olmuşmu tövbe etmişmi. o anının hakkını nasıl verecek Rabbim Yar ve Yardımcımız olsun ana hakkı okadar önemliki analarımıza sahip çıkalım onları üzmememye çalışalım onları hep mutlu edelim

huzurpınarı

Kayıtlı Kullanıcı
sonunu okuyunca içim sızladı annelerin hakkı ödenmez emeğine sağlık kardeşim

Sleeep

Kayıtlı Kullanıcı
Çok üzücü bir hikaye Rabbim nankör kullarından olmayı cümlemize nasip etmez inşallah. :(

sınan_06

Kayıtlı Kullanıcı
degerli yorumlarınız ve konuma ekleme yaptıgınız için rabbim razı olsun sizden cennette buluşuruz inşallah amin..

erva42

Kayıtlı Kullanıcı
amin kardeşim inşaallah rabbim senden de razı olsun anne kıymetini anlatan paylaşımın cok güzel

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm kardeşim
Allah razı olsun çok etkileyici bir konu emeğinize sağlık..
insan hiç annesinden utanırmı...cennet bile onların ayakları altına serilmişken onlardan utanmmak olurmu hiç böyle birşey...onlar bizim baş tacımız herşeyimiz ...
Rabbim başımızdan eksik etmesin...
selam ve dua ile ...
Annemin yalnızca bir gözü vardı onu hiç sevmiyordum.Babam ben çok küçükken ölmüş annem evi geçindirmek için benim okuduğum okulda temizlikçi olarak çalışıyor du.bir gün okul da bana merhabe demeye gelmişti o an yerin dibine girdim ve hemen ordan uzaklaştım arkadaşlarım bana
aaa annenin yalnız bir gözü var dedi çok utandım.
Eve gidince anneme defol git yanımdan senin gibi bi annem olacağına ölsen daha iyi dedim
annem boynunu büktü:kusura bakma oğlum dedi sessizce
ve odasına gitti çok alındığı belliydi ama hiç üzülmedim çünkü ondan nefret ediyordum
çok çalıştım ve singapura okumaya gittim okulum bitti singapurda kendime bir yuva kurdum.
bir gün kapımız çaldı kapıyı çocuklarım açtı annemi görünce dalga geçip güldüler.Ben hemen yerimden kalktım ve anneme defol evimden çocuklarımı korkutuyorsun dedim annem sessizce:özür dilerim yanlış gelmişim dedi.
birgün eski okulumdan mezuniyet gecesi için davet geldi eşime iş seyahatine gidiyorum dedim.çünkü bi annem olduğunu bilmiyordu.mezuniyet gecesinden sonra sırf meraktan eski evime gittim.Annem ölmüştü
hiç üzülmedim .Komşularına bana vermeleri için bir mektup birakmıştı.
mektupta
Oğlum hayatın boyunca senin utanç kaynağın olduğum için özür dilerim singapura gelip çocuklarını korkuttuğum için çok üzgünüm
biliyormusun oğlum sen küçükken bir kaza geçirmiştin ve bir gözün kör olmuştu
ben bir anne olarak senin tek gözle büyümene razı olamazdım ve bu yüzden TEK GÖZÜMÜ SANA verdim.o gözle benim yerime gördüğünü düşünüyor ve çok mutlu oluyordum

elveda seni çok seven annen

alıntıdır...

sınan_06

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm kardeşim
Allah razı olsun çok etkileyici bir konu emeğinize sağlık..
insan hiç annesinden utanırmı...cennet bile onların ayakları altına serilmişken onlardan utanmmak olurmu hiç böyle birşey...onlar bizim baş tacımız herşeyimiz ...
Rabbim başımızdan eksik etmesin...
selam ve dua ile ...

rabbim razı olsun kardeşim önemli olan böle olaylardan ibret almamız zaten anne ve babasına böle davranan insanlardan ibret almasını beklememek gerekir rabbim ıslah etsin öyle kullarını...

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
"selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü"
allah razı olsun çok değerli bir paylaşımdı. Annelerimiz bizim baş tacımız.onların ne olur kıymetini bilelim.hiç emekleri olmasa bile dokuz ay bizi taşımışlar.canlarından can vermişler.selametle kalın.

sınan_06

Kayıtlı Kullanıcı
"selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü"
allah razı olsun çok değerli bir paylaşımdı. Annelerimiz bizim baş tacımız.onların ne olur kıymetini bilelim.hiç emekleri olmasa bile dokuz ay bizi taşımışlar.canlarından can vermişler.selametle kalın.

rabbim razı olsun kardeşim yorum için eline saglık cennet anaların ayagı altında unutmamak gerekiyor...

sınan_06

Kayıtlı Kullanıcı
------güncelleme------
------güncelleme------
------güncelleme------
------güncelleme------

KÜBRAAAA

Kayıtlı Kullanıcı
yüreğine emeğine sağlık ALLAH RAZI OLSUN annelerimiz başımızın tacı :)

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm sinan kardeşim
çok güzel bir paylaşımdı
sonunu okuyunca benim de gözlerim doldu
emeğine sağlık...

bilal-i_habeşi

Kayıtlı Kullanıcı
paylaşımın ıcın ALLAH razı olsun kardesım etkıleyıcıydıı ben her ınsan gıbı anamın ayaklarının altına kurban olrumm ana nedemk ya onlar bızlerın bas tacıdır....

pinar1988

Kayıtlı Kullanıcı
Allah c.c. razı olsun anne kıymetini bilmemiz için çok anlamlı bir paylaşımdı.selam ve dua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt