Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ibret verici !!!!. (1 Kullanıcı)

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı

Resimleri görünce hz İsa (as) ın kolu bacağı olmayan gözleri görmeyen ama dilinde hep şükür olan adamla olan kıssası geldi.Hz isa (as) adamı görüp yaradan sana ne vermişki neye şükrediyorsun diye sorar adam''bana onu bilen bir kalp vermiş nasıl şükretmeyim demesi üzerine hz isa (as) Allah ın izni ile adamın şifa bulmasına vesile olur.Daha sonrada sen ne yaptın der ben bu kalbin şükrünü eda edemezken bana verilen bu nimetlerin(görmek,yürümek vs.) nasıl eda ederim der o vücudu eksik ama imanı tam olan adam...

Galiba dışardan eksik gibi görünen ama imanları biiznillah tam olan insanlar, nimetin kıymetini bilip Allaha olan kulluk borçlarının daha iyi farkındalar...

Şimdi namaz kılmamak için bahaneleri olanlar..

hiç düşündünüz mü acaba engel bedenimizde mi yoksa gönüllerimizde mi..!!!

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
gerçekten ibret verici ve düşündürücüydü abla RAbbim razı olsun emeğine sağlık..
selam ve dua ile..:a03:

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı
gerçekten ibret verici ve düşündürücüydü abla RAbbim razı olsun emeğine sağlık..
selam ve dua ile..:a03:

evet öyle canım bi ona bakıyorum birde nefsimizin bize yaptırdıklarına utanıyorum canım valla çok ibret verici.. cümlemizden razı olsun canım selam ve dua ile...

serranur27

Kayıtlı Kullanıcı
bencede, sayısız nimetleri bize sunan rabbimizi yeterince şükredememizden dolayı bizlerde görme özürlüyüz,rabbim cümlemizi kalp gözü açılanlardan eylesin...amin...

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı
bencede, sayısız nimetleri bize sunan rabbimizi yeterince şükredememizden dolayı bizlerde görme özürlüyüz,rabbim cümlemizi kalp gözü açılanlardan eylesin...amin...

AMİN kardeşim inşş açılsın artık gözlerimiz bu gafletten kurtulalım inş...

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
sağolasın ablacım.
Allah razı olsun.

gerçekten asıl kör, asıl sağır bizleriz.
Allah ı bilen bir kalp olmadıktan sonra hepimiz hastayız.hepimizin kalbi kilitli.
Rabbim böyle kullarına yardım etsin ,hidayete ulaştırsın inşallah.

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun ne mutlu o çocuğa

HilserSeN

Kayıtlı Kullanıcı
Günümüz müslüman toplumlarına baktıgımız da Nefsin İnsani, Asıl gaye amacından uzaklastırdıgını görüyoruz
Yalnız eskıye göre tuzaklar o kadar cokki dünya eglenceleri tüm şatafatıyla bizleri cekiyor
Gercekten zor bi devirde yasıyoruz ...Allaha layıkıyla sükreden kullardan oluruz insallah

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt