Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İbadet Kremi (2 Kullanıcı)

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Biri namaz kılan, diğeri de kılmayan iki komşu varmış. Namaz kılmayan komşu, kılanın yüzündeki cezibeye imrenir, ondaki güzelliğe hayran kalırmış. Kendisi de onun gibi olabilmek için yapmadığı makyaj, kullanmadığı krem bırakmamış. Lâkin bu yaptıklarının hiçbirisi kendisine, komşusundaki o güzelliği sağlamazmış.

Nihayet birgün ıkına sıkına komşusuna gitmiş. Oradan buradan lâf açmış ve konuyu merak ettiği meseleye getirip sormuş:

- Komşucuğum! Farklı bir güzelliğe sahipsin. Ne kremi kullanıyorsun, merak ettim doğrusu? demiş.

Durumu anlayan komşu biraz da şaka ile karışık olsun diye:

- Ben ibadet kremi kullanıyorum, diye cevap vermiş.

Bunu duyan beriki sırrı kaptım diye bir bahane ile oradan alelacele çıkmış ve doğru soluğu bir parfüm dükkanında almış. Tezgâhtara:

- Bana iki kutu ibadet kremi ver, demiş. Tezgahtar bu “marka”yı ilk defa duyma şaşkınlığı içinde:

- Hanımefendi, ibâdet kremi diye bir krem yok! Böyle bir markayı ilk defa sizden duyuyorum, demiş.

Kadın ne pahasına olursa olsun kendisini güzelleştirecek kremi almayı kafasına koymuş ya! Sinirli bir eda ile:

- Ne demek yok! Tanıdığınıza veriyorsunuz. Bana gelince yok. Anlamam. Fiyatı önemli değil, ne olursa olsun alacağım. Lütfen beni boş çevirmeyin, demiş. Tezgahtar müşterinin hassasiyetini anlamış:

- Bu kremi nerede gördün? İsmini kimden aldın?diye sormuş.

Karşı tarafa isteğinde samimi olduğu telkinini vermek için olayı baştan sona olduğu gibi anlatmış.

Tezgahtar az-buçuk da olsa konudan haberdar imiş ki, müşterisine:

- Hanımefendi, o komşun çok ibadet ettiği için, Allah da o kimsenin yüzüne kendi nurundan bir güzellik vermiş. Sen de onun gibi olmak istiyorsan, kulluğunun icaplarını yerine getir, ibadetlerini muntazam yap. Böylece ondan daha güzel olursun, demiş.

“İbadet kremi” arayan hanım, doğru evine gitmiş. Yüzündeki kremleri temizleyip tam bir gusül abdesti almış. Şimdilik bildiği kadarıyla ibadetlere başlamış. Bilmediklerini öğrenme gayretine girmiş. Öyle olmuş ki, aldığı abdestlerle yüzündeki kırışıklar kapanmış. Kul olmanın rahatlığıyla ömrü bereketlenmiş.

Abdest ve namazdan başka dünyada hiçbir güzellik malzemesi olmadığını o da anlamış.

Bu gerçeği siz de anladınız mı?..

SELAM SAYGI VE DUA İLE..

alıntı

ufuk1335

Kayıtlı Kullanıcı
çok guzell cok dogruyaa gercektenn hadısı serıflerlede uygun

allah razı olsun

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
"selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü"
çok güzel bir paylaşımdı.allah razı olsun kardeşim.
Abdesten ve namazdan başka hiç birgüzellik malzemesi yoktur gerçekten.allah nurunu nasip etsin bizlere selametle kalın.

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
"selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü"
çok güzel bir paylaşımdı.allah razı olsun kardeşim.
Abdesten ve namazdan başka hiç birgüzellik malzemesi yoktur gerçekten.allah nurunu nasip etsin bizlere selametle kalın.

ve aleyküm selam ve rahmetullahi ve berekatühü
cümlemizden inşaallah selametle

serranur27

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun kardeşim paylaşımın için,rabbimin verdiği doğal güzellik ve o nübüvvet nurundan bir parça alabiliyosak ne mutlu bizlere,inşallah nasiplenenlerden oluruz..........

C

ceylin2009

benim 15 senedir tanidigim kiz arkadasim 1 senedir namaza basladi ve basini kappati(Allah kabul etsin) yüzüne bakinca her zaman kendisine söylerim bir I$IK görüyorum öyle bir I$IK ki,insanin yüregindeki Allah sevgisine sevgi katiyor..

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun çok güzel bir paylaşımdı

pinar1988

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH C.C.razı olsun emeğinize sağlık

pisiko_212

Kayıtlı Kullanıcı
ne yalan söliyim namaza başladıktan sonra daha da gençleştim sanki:)

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamberimize(Sallallahu Aleyhi Ve Sellem):

-Hangi amel daha faziletlidir?diye sorulduO’da:

-Vaktinde kılınan namazdır,buyurdu

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel çok doğru bir yaklaşım hocam Rabbim razı olsun emeğinize sağlık..
selam ve dua ile...:a12:

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
evet aslinda herşey ibadetle başliyor.... Ben namaz kilmadan önce ellerimi ne kadar iyi markali kremlerle bakim yapsamda yumuşacik olmazdi... Namaz kilan bir arkadaşimin elleri hep ilgimi çekerdi en sonunda kendimi tutamadim sordum ne kullaniyorsun da ellerin bu kadar yumuşak dedim ... Verdiği cevap hiçbişey kullanmiyorum sadece sürekli abdest aldiğim için bu kadar güzel dedi..... şimdi benimde eller pamuk gibi ama kiş geldi.... Herşey bir yana ibadet edenin yüzü nurlaniyor.....

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleyküm canım...
Rahman c.c. razı olsun
çok güzeldi....
Etrafımda gördüğüm hele yaşlı teyzeler amcalar Maşallah Barekallah Subhanallah o kadar nurlu oluyorlarki amcaların sakalları saçlarının bile akı birbaşka nurlu nurlu yüzlerinde Yüce Rabbim c.c. sunduğu tebessüm Maşallah...:a12:
Allah c.c. bizleri razı olduğu kullardan eylesin...
hem bu dünyada hem ahirette Allah c.c. nurundan nasib etsin
inşallah...
Selametle kal canım
Selam ve duaylaB)
Rahman c.c. emanetsin...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt