Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hz. Süleyman (a.s) ile Karınca (1 Kullanıcı)

S.e.v.g.ü.L

Kayıtlı Kullanıcı

Bir gün Süleyman Peygamber (a.s) bir karıncaya bir yıllık yiyeceğinin miktarını sorar. Karınca'da,

- ''Bir buğday tanesi yerim'' diye cevap verir.

Cevabın doğru olup olmadığını kontrol etmek isteyen Süleyman Peygamber (a.s) karıncayı bir şişeye koyar. Yanına da bi buğday tanesi koyarak hava alacak şekilde şişeyi kapatır. Ondan sonra da bir yıl bekler.

Müddeti dolunca şişeyi açtığında bir de bakar ki karınca buğday tanesinin yarısını yemiş, yarısını bırakmıştır. Kendi kendine meraklanır.

Acaba neden yemedi?

Bunun üzerine Hz. Süleyman (a.s) karıncaya buğday tanesini tamamen neden yemediğini sorar.

Karınca da, '' Daha önce benim yiyeceğimi Yüce ALLAH (c.c) verirdi. Ben de O'na güvenerek bir buğday tanesini tamam olarak yerdim. Çünkü O beni asla unutmaz ve ihmal etmezdi. Fakat bu işi sen üzerine alınca doğrusu nihayet bu aciz bir insandır diye sana pek güvenmedim.

Belki beni unutup yiyeceğimi ihmal edebilirsin. O yüzden de bir yıllık yiyeceğimin yarısını yiyerek, diğer yarısını da ertesi yıla bıraktım'' diye cevap verdi...

YÜCE ALLAH (c.c) CÜMLEMİZİ KUL KAPISINA BAKTIRMASIN...

GÜNÜMÜZDE HEPİMİZ İKTİSAT ETMEYE ÇALIŞALIM...

eminkms

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM .
HİKAYEN GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL ALLAHRAZI OLSUN SAĞOLASIN ..
ALLAH'A EMANET OLUN..

afakisevda

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM Kardeşim bu kıssayı daha önce okuduğumdada çok hoşuma gitmişti tam bir ibret dersi RABBİM bizleri kendisinden başkasına muhtaç etmesin

SELAM ve DUA ile kal

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli kardeşlerimin dualarına "AMİN" demekten başka söze gerek yok sanırım. AMİN. Selametle kalın.

sessizadam

Kayıtlı Kullanıcı
allah razi olsun allah bir kulunu diger kuluna muhtac etmesin

S.e.v.g.ü.L

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM Kardeşim bu kıssayı daha önce okuduğumdada çok hoşuma gitmişti tam bir ibret dersi RABBİM bizleri kendisinden başkasına muhtaç etmesin

SELAM ve DUA ile kal

Aleyküm Selam... Evet bende okuduğumda çok hoşuma gitti ve bunu sizlerle paylaşmak istedim. İnşallah ibret alırız. Amin inş.

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
allah Razi Olsun Kardeşim...

çok Güzel Anlamli Bir Paylaşim...

A.e.olun Dua Ile
...

su misali

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bir hikaye Allah razı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt