Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

hz.peygamber(s.av) ve nasıl şefaat edeceği (1 Kullanıcı)

''levent''

Kayıtlı Kullanıcı
peygamber efendimiz(s.a.v)'in kıyamet günü ve nasıl şefaat edeceği hakkında beyan ettiği hadis'i şerifler de ise;hz.abbas(radıyallahu anh)'Den nakille:

''kıyamet günü,kabri üzerindeki toprak açılarak mahşer yerine çıkarılanların ilki benim,ama bununla öğünmüyorum.ademoğullarının efendisiyim,fakat bunu iftihar için söylemiyorum.kıyamet günü yeğane şefaat edecek benim,lakin bununla iftihar etmiyorum.kıyamet gününde LİVAUL HAMD sancağı,başımın üzerinde açılacak ve bütün peygamberler de sancağımın altında toplanacaklar.bunuda iftihar için söylemiyorum.Ümmetim,ümmetlerin en hayırlısıdır,fakat bunuda iftihar için söylemiyorum.ümmetim,geçmiş ümmetlerden önce hesaba çekilecek.sanki ben,bütün ümmetlerle birlikte,ümmetimin mezarlardan kalkarken;
''LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDÜN RESULULLAH'' diyerek,başlarından ve yüzlerinden toprakları silkeliyecekleri halleri görür gibiyim''.(seyda muhammed konyevi ks;sohbetler-2)

''levent''

Kayıtlı Kullanıcı
ey kardeslerim bakın nasıl bir peygamberin ümmetiyiz ve ona nasıl layık olabiliriz.elimizdeki nimetlerin farkındamıyız acaba.inşallah şefaata nail oluruz.allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali muhammed.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt