Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hz.Osman’in Aglatan sahadeti (1 Kullanıcı)

yalinsak

Kayıtlı Kullanıcı
Kuran okuyordu bir ara susuzlugun verdigi yorgunlugun verdigi tesirle uzaklara daldi kuran okurken… Diz üstü oturmus kuran okurken basi öne egildi uykuya dalmisti birden bire … uykudayken rüyasinda önünde bir koridor o koridorlar açiliyordu onu tutanlar götürüyorlardi burdan burdan diyorlardi… Sonra o koridorlardan geçti orda bir isik kümesi gördü orada birileri oturuyordu yaklasinca birden ne görsün… ALLAH’in resulu oradaydi bir yaninda hz ebu Bekir öteki yaninda hz ömer vardi ALLAHi’n resuluyla karsi karsiya kalmisti ALLAH resulu bakiyor gülümsüyordu.

Osman geldin mi ?
Geldim ya RASULALLAH
Seni susuz mu biraktilar ?
Beni susuz biraktilar ya RASULULLAH
Seni haps mi ettiler ?
Beni haps ettiler
Seni mescide indirtmiyorlarmi ?
Beni mescide indirmiyorlar
Sen aç mi kaldin ?
Ben aç kaldim ya RASULALLAH

Haydi osman acele et gel bu aksam seni bekliyoruz bereber iftar yapacagiz ..
Birden siçradi uyanmisti cuma günü aksam üstüydü …
Naile geldi
ne oldu osman dedi
demin RASULULLAHi gördüm beni çagiriyordu
ben gitmek üzereyim demekki !
Birden entarisini çikardi bana salvar getirin dedi hayati boyunca salvar giymemisti …
O an salvar giydi sadece o an ve okadar edepliydiki biraz sonra sehit edileceginden edep yeri açilmasin diye salvar giyecekti, biliyorduki o zalimler onu yerde sürükleyeceklerdi kapi zorlaniyordu
Ve esine dediki terk edin burayi beni yanliz birakin beni kuranla basbasa birakin.
Kuran önündeydi basini önüne egmisti sadece kurana bakiyordu kapiyi kiranlara bakmiyordu bile sonra birisi içieri girdi sakalindan tuttu onu ve o an basini kaldirdi bakti birde ne görsün sevdigi bir insanin ogluydu sevdigi bir dostunun ogluydu ve sunu dedi

Baban görseydi bunu , sana ne diyecekti

o an gözlerinden yaslar geldi agliyordu halife , Delikanli birakip kaçti sonra üst üste basina gelen demir darbeleri meleklerin haya ettigi o büyük insan o büyük nur mekanin utandigi o insanin kani kuranin üzerine damliyordu..

*ONLARA KARSI SANA ALLAH YETER *AYETI ÜZERINE DAMLIYORDU KANI

üçgün boyuca kimse ona yanasamiyordu cesedini dahi kaldirmiyorlardi naile elini uzatmis ona inen darbeleri durdurmaya çalisirken Nailenin eli kopmustu
üçgün sonra 12 sahebe gece karanliginda osmanin yanina gidiyorlardi elbisesi kan içersindeydi beyaz elbisesi beyaz saçi beyaz sakali kana bulanmisti

O çoktan iftara gitmisti resulun yanindaydi çok özledigi dostlarin yanindaydi çile bitmisti

Sirtladilar onu yikamadilar sehit`ti çünkü elbisesini çikarmadilar kanla gidecekti hesaba hesap sormak için sirtta giderken bosta kalan mübarek basi kapilara çarpiyordu tak diye sesler geliyordu ve baki mezarliginin uzagindaki kagitlarin atildigi yere gömdüler çünkü oraya müsade ediyorlardi…
gecenin geç saatinede gömdüler onu .
Medine mahzundu sahabenin sehitleri çoktan hz Osmani misafir almislardi yanindaydilar hz Osmani çok sevmislerdi 83 yasindaki rahmet bereket insani tek basina tebükü satin alan adam ALLAH resulunun uhud dur bakalim üstünde sehit var dedigi adam garip bir sekilde topraga verildi …

Medine hz Osmani hiç unutmayacaklardi bu rahmet adami gitmeyecekti ve son olarak hz Osman medinedeki sakin Medinedeki o sessiz insan .

Birgün Medineye gittiginizde hz Osmani ziyaret edin ve o hüznü yasayacaksiniz hz Osman hep yanliz dir sedece kuraniyla basbasa kalmistir...

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun kardeşim selametle kal

Gülfidan

Kayıtlı Kullanıcı
bunça çile, bunca kan, bunca Rasul ,bunca işkence, bunca ateşe yasladılan insan, bunca

................ kaderler..... neden ?

cevap:

yüce ALLAH vermiş:

"Elbetteki ben sizin bilmediklerinizi de bilenim"

Bu söz uğruna

Ne canlar verdik.

Ne kanlar döktü ecdadım bu söz uğruna...

Kan döken fesadı yıkan ecdatlarım ...

ve o RAB sözü Mahşer Alanının ortasında

Halı olmuş

şimdi sorarım

o Halıya kasten basacanız mı.

Halının uğruna;

"elbetteki ben sizin bilmediklerinizi de bilenim"

sözünün uğruna

Ne canlar gitmişken

Ne bedeller ödemişken...

En kötü şey

Mahşer alanındaki ortadaki kırmızı halıya basmaktır.

Halının uğruna canlar feda...

şuheda fışkıracak toprağı sıksan şuheda...

Halı şehit kanlarıdır.

Halıyı bilene... anlayana...

Halıda Hz osmanın da kanı var...

Milyarlarca Şehidin kanı Mahşerin ortasına ve RAB sözü o...

Halının kıymetini Anlayana....

İnsanın var oluş sebebidir.

o Mahşer alanının ortasındaki Halı.

"elbetteki ben sizin bilmediklerinizi de bilenim"

yarensin

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun bu yazı tek kelime ile perişan gönlümü,yüreğim kan ağladı...tekrar allah razı olsun kardeşim...

yalinsak

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH sizlerden de razı olsun.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt