Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

hz.ömer(r.a) ve eşini şikayete gelen kişi (1 Kullanıcı)

''levent''

Kayıtlı Kullanıcı
anlatıldığına göre,adamın biri,karısını şikayet etmek üzere hz.ömer(r.a)'e başvurmak istedi.fakat halife'nin kapısına varınca,eşi ümmü gülsüm(r.a)'ın hz.ömer(r.a)'a laf yetiştirdiğini duydu.

ben halifeye eşimi şikayet etmeye geldim,onun başında da aynı bela var diyerek geri döndü.
bu arada hz.ömer(r.a) kendisini görüp geri çağırdı,ne istediğini,ne olduğunu sordu.
''ben sana eşimi şikayet etmeye geldim,fakat senin eşinin söylediklerini duyunca şikayet etmekten vazgeçtim,''dedi:
bunun üzerine hz.ömer(r.a) adama şöyle dedi:
''eşimin söylediklerine göz yumuyorum,çünkü üzerimde şu hakları vardır:
O cehennemle benim arama çekilmiş bir perdedir.onun sayesinde gönlümü haramdan uzak tutuyorum.ben dışarı çıkınca,o evimin bekçisi,malımın çobanı oluyor.
O benim çamaşırcımdır,elbiselerimi yıkıyor.
O çocuklarımın müşfik bakıcısı ve koruyucusudur.
O benim ekmeğimi ve yemeğimi pişirmektedir.''
bunun üzerine adam.
''bu hakların aynısı benimde üzerimde olduğuna göre,senin göz yumduklarına bende göz yummalıyım''dedi.
(seyda muhammed konyevi ks;sohbetler-2)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt