Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hz. Muhammed'e hakaret (1 Kullanıcı)

YARDIM

Kayıtlı Kullanıcı
Danimarka'da 2005 yılında Hz. Muhammed'e (sas) hakaret karikatürlerinin yayınlanmasıyla patlak veren krizin bir benzeri İsveç'te yaşanıyor.
Nerikes Allehanda isimli bir İsveç gazetesinin geçtiğimiz hafta Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürler yayınlaması Müslümanların tepkisini çekti. Hakaret karikatürünün yayımlanmasını kınayan Pakistan ve İran, başkentlerindeki İsveç maslahatgüzarına nota verdi. İslamabad'daki İsveçli diplomatın, hükümetinin Müslüman dünyasının görüşlerini paylaştığını söyleyerek, karikatürün yayımlanmasını 'talihsizlik' olarak nitelediği ifade edildi. İsveç'teki Müslüman gruplar da dün, karikatürü yayımlayan gazetenin yöneticileriyle görüştü. Bu tür davranışların dinler ve medeniyetler arası diyalog çabalarına zarar verdiğini belirten Müslüman cemaat temsilcileri, gazeteden özür talep etti. Ancak gazetenin genel yayın yönetmeni Ulf Johansson, "Bu ülkede düşünce özgürlüğü var." diyerek hakaret karikatürünü savundu. Bu tavır üzerine Müslümanlar bugünkü cuma namazının ardından protesto yürüyüşü yapacaklarını açıkladı.

A

Arzu_76

RE: Hz. Muhammed'e hakaret

Allahım ya ben anlamıyorum biz müslümanlar dinimizin ön gördüğü gibi hoşgörülüyüz.

Neden bizim Dinimizi ve Peygamberimiz (SAV) sürekli hakaret içeren şeyler yaparlar.

Acaba internet adresleri varmı o gazetenin bizde burdan internetten baiından protestolarımızı
yapalım sevgili kardeşim.

Dua ile

YARDIM

Kayıtlı Kullanıcı

Arzu_76 yazdı:
Allahım ya ben anlamıyorum biz müslümanlar dinimizin ön gördüğü gibi hoşgörülüyüz.

Neden bizim Dinimizi ve Peygamberimiz (SAV) sürekli hakaret içeren şeyler yaparlar.

Acaba internet adresleri varmı o gazetenin bizde burdan internetten baiından protestolarımızı
yapalım sevgili kardeşim.

Dua ile

yok kardeşim sanırım sadece dua edicez ALLAH ısla etsin diye...

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı

:(Allah-ü Teala Böylelerini ıslah etsin inşAllah.. Yazık ne büyük gafletteler..:(

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt