Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hz. Mehdi'nin çıkış alametleri - Güneş Tutulması (1 Kullanıcı)

Sertürk Sercan

Kayıtlı Kullanıcı

Güneş alamet olarak doğmadıkça Mehdi çıkmayacaktır.
(Kitab-ül Burhan Fi Alameti-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 33)

10.jpg

Güneş'te oluşacak alamet, 20. yüzyılda yaşanan patlamanın yanısıra, geçtiğimiz yıllarda yaşanan büyük Güneş tutulmasına da işaret ediyor olabilir. 11 Ağustos 1999 tarihinde gerçekleşen Güneş tutulması 20. yüzyılın son tam Güneş tutulmasıdır. İlk kez bu kadar çok insan Güneş tutulmasını, hem de bu kadar uzun bir süre izleyebilmiş, inceleme fırsatı elde etmiştir. Bu tutulmada dikkat çeken bir nokta da Türkiye'nin de bu tam tutulmanın en iyi izlendiği ülkelerden birisi olmasıdır. Bartın'dan Silopi'ye kadar, yaklaşık olarak 12 şehir ve 100 ilçe tutulmayı gözleyebilmiştir.

guneshaber_11.jpg

( üst orta resim) Türkiye Gazetesi, 12 Ağustos 1999
BBC News (17 Ağustos 1999): "Gündüz gece oldu"
CNN.com (11 Ağustos 1999): "Milyonlar yüzyılın son tutulmasını seyrediyor"

Bu kadar işaretin birarada ve çok kısa bir zaman dilimi içinde ardarda gerçekleşmiş olması elbette tesadüf değildir. Bu işaretler Allah'ın inanan kullarına birer müjdesidir.

Gülfidan

Kayıtlı Kullanıcı
Gel be insanların ve meleklerin tüm yaradılmışların ikinci en hayırlı insan gel yolunu gözler olduk gözümüz kapıda geleceksin diye.

Kalbimizde heyecanın sardı bizi gellll...

gel coban yıldızı gel

F

FiSeBiLiLLaH

Gel be insanların ve meleklerin tüm yaradılmışların ikinci en hayırlı insan gel yolunu gözler olduk gözümüz kapıda geleceksin diye.

gel coban yıldızı gel

İnsanların en hayırlısı Muhammed(s.a.v) sonra 2. İbrahim(a.s)dir.. Musa as vs gidiyor..

kurt26

Yasaklı Kullanıcı

gel coban yıldızı gel

kaynak gösterirmisin teşekkürler.

Gülfidan

Kayıtlı Kullanıcı
Allah(c.c.) bir sıralama yapmamıştır hiç biri arasında...Alimlerimiz görüşü böyledir ki sahabeler arasında da böyle taksim yapmışlardı.Ebubekr(r.a),Ömer(r.a)Osman(r.a)Ali(r.a) gibi...

Makamlar miracın katlarına göre dizilmiştir. buna dikkat edersen bir sıralama bulabilirsin. mesela 7 katta en tepede hz ibrahim makamı vardır

her kul derece derecedir.

benim de makamım var en dipteki kötü tabure benim makamım. :) :)

peygamber efendimizin yeri ap ayrıdır. Habibullah sıfatında...

Resulullah (sav)'a bir adam gelip: "Ey Hayru'l-Beriyye (yaratılmışların en hayırlısı)" diye hitabetmişti. Aleyhissalatu vesselam hemen müdahale etti: "Bu söylediğin İbrahim aleyhisselam'ın vasfı dır."

Kaynak: Müslim, Fedail 150, (2369); Tirmizi, Tefsir, Lem yekun suresi, (2349); Ebu Davud, Sünnet 14, (4672)

İbrahim as ı çiğnemeyecek tarzda konuşmaya çalıştım.

kalbimdeki yeri peygamber efendimizden sonradır.

O nu bulan peygamberi bulmuş gibi sevinir.

hateme velidir

Hz İsa as bir peygamber onun hz mehdiye uyması Mehdi as ın Peygamberlik üstü bir makamda oldugunu gösterir.

Gülfidan

Kayıtlı Kullanıcı
İnsanların en hayırlısı Muhammed(s.a.v) sonra 2. İbrahim(a.s)dir.. Musa as vs gidiyor..

Mehdi as gelince ona uyacakmısın onu söyle sen ??? senin de içinde ona karsı sevgi saygı var mı ?

yoksa Ona zorluk mu cıkaracan

NOT: Peygamberini en cok seven, Hz Mehdiye peygamberin emriyle uyandır. (emretmiştir uyun diye ve uymayanlar kafirlerdir)

Mehdi as ın varlığından huylananlar var da ...

imanlarımızla da sınanacaz onunla birlekte uymayan kafir olacak Allahın Muhammedileri sınavdan gecirecek onunla...

Hak cıksın canım yoluna kurban... cok seviyorum onu

F

FiSeBiLiLLaH

Mehdi as gelince ona uyacakmısın onu söyle sen ??? senin de içinde ona karsı sevgi saygı var mı ?

yoksa Ona zorluk mu cıkaracan

NOT: Peygamberini en cok seven, Hz Mehdiye peygamberin emriyle uyandır. (emretmiştir uyun diye ve uymayanlar kafirlerdir)

Mehdi as ın varlığından huylananlar var da ...

imanlarımızla da sınanacaz onunla birlekte uymayan kafir olacak Allahın Muhammedileri sınavdan gecirecek onunla...

Hak cıksın canım yoluna kurban... cok seviyorum onu

Benim zamanımda gelirse tabikide tabi uyacağız..diğer şık zaten deccal.. )))

Böyle zanlı konuşmanıza anlam veremedim...

İsa(a.s) mehdi(a.s)ye uyunca ondan alt makamda olmuyor.İsa(a.s) Efendimizin(a.s.v) şeriatine tabi olduğunu gösterecektir...Ki kimin kimden üstün olduğu makamları nedir bilmiyoruz o bilgi Rabbimize aittir.Benim dediğim seninde hadislerle belirttiğin gibi alimlerimiz ayet ve hadislerden bir sıralama yapmıştır.
Belli bir sırada ısrar etmekte yersiz, illaki bu sıraya göre iman edecen diye bir şart yoktur...
Selam ve dua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt