Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hz Hamza(Ena Esedullah)Allah ın arslanı (1 Kullanıcı)

ismailbasarir

Kayıtlı Kullanıcı
Nası Vurdu Hz.Hamza yı Anlatır Vahşi...

Bana özgürlüğüm karşısında Hamza yı öldürmemi istediler.Bütün kapılar o zmn bana açılacakdıı.Uhud da Hamza ile 30 savaşcı savaşdı.Hamza ya saldırıyolardı sonra 2 büklüm oluyolardı.Hamza çelikden bir duvar gibiydi.Muhammedin(s.a.v.) yanı bir anda dagıldı. Hamza yı gördüm Muhammedin(s.a.v.) yanındakileri öldürmek için bağırıyordu(ben Allah'ın Arslanıyım ben burdayım).Peygamber in sıkıntıda oldugunu anlamıştı.Mekkeliler Muhammedi(s.a.v.)'ı öldürün diolardı.Hamza nın bir hedefi vardı Peygamberin yanındakileri çekmek.Onu gözlüyordum.Bi ara düşmanın kılıcından sıyrıldı ayağı çukura düştü.Hamza sendeledi kalkarken korumasızdı ve mızrağımı bütün hışmımla attım memelerinin arasından vurdum arkasından çıktı.2 kılıcı vardı.Hamza bir an durdu ve kim attı diye baktı.Tepenin altında siniyordum,belliki tuz buz edecek beni görse.Kaçıyordum.Hamza son bir bakışla Nebi'ye bakıyordu.Ve Uhuda uzandı...
İşte Hz. hamza yı böyle vurmuştu ve müslüman olmuştu.Oldugunda Peygamberimiz(s.a.v.) şöyle buyurdu''Bana fazla görünmesin, onu görünce amcam aklıma gelir ve kendime negel olamadan sinirlenirim'' demiştir.Ve Vahşi Bir direk arkasında dururmuş.Her namazdan sonra oraya bakar ''Görebilecekmiyim Peygamberimizimi(s.a.v.) diye''.....

Belki anlatamamışş olabilirim,belki yanlışım vardır, sayenizde bunlarıda aşacağızz....

ismailbasarir

Kayıtlı Kullanıcı
Ena Esedullah:BEN ALLAH IN ARSLANIYIM Dİye bağırmışdııı

ruyet

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Rasûlünün Hz. Hamza'ya derin bir sevgisi vardı. Bu sevgiden dolayı elinde olmayarak "Vahşi"ye karşı olumsuz bir tutum içinde olmaktan da çekiniyordu. Bu sebeple de Vahşi'yi görmek istememişti.Peygamberimiz, Hz. Hamza'nın şehit olduğunu öğrenince onun başı ucuna gelir ve dua eder. Hz. Hamza, kız kardeşi Safiyye'nin getirdiği bir hırka ile kefenlendi. Peygamberimiz, amcası Hamzâ'nın cenaze namazını kıldırdı. Hz. Hamza, Uhud'a defnedildi.Hz. Peygamber'den iki veya dört yaş büyük olan Hamza, öldürüldüğünde elli yedi yaşında idi. Hz. Peygamber (s.a.s) öldürülen her şehid ile beraber Hamza'nın namazını tekrarlamış; o gün yetmiş iki defa onun cenaze namazını kıldırmıştır.

Vahşi müslüman oluşunu anlatırken: "Mekke'nin fethinden sonra Mekke'ye gelerek Rasûl-i Ekremi gördüm. Bana dedi ki: "Sen Vahşi misin?" Ben cevap verdim: "Evet" Hamza'yı sen mi öldürdün? buyurdular. "Öyle oldu" dedim. Bunun üzerine Allah Rasûlü buyururdular ki: "bana yüzünü göstermemen mümkün mü? Ben de çıkıp gittim. Rasûlullah'ın vefatından sonra yalancı peygamber Müseyleme ortaya çıktı. Belki bu herifi öldürürüm de günahımı öderim, diye düşündüm. Müslûmanlarla birlikte Yemâme'ye gittim ve bildiğiniz gibi Mûseyleme'yi öldürdüm (Sahihi Buharî, V, 36, 37).

nermin.demir

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm.Allah razı olsun.Emeğine sağlık.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt