Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

hz aminenin merarı (1 Kullanıcı)

ank1818

Kayıtlı Kullanıcı
Mezarlık ve türbeleri sapkınlık olarak gördüğü için ölülerini mezara gömmeden kepçelerle açılan çukurlara gömen Vahhabi Suudi yönetimi, Hz. Muhammed'in annesi Hz. Amine'nin mezarını da yerle bir etti.

OSMANLI TÜRBE YAPTIRMIŞTI
Osmanlı devrinde, kabir bir türbe içine alınmış, iki ucuna mezar taşları dikilmiş. Ancak Vahhabilik inancının mezar ve türbe ziyaretlerini yasaklaması üzerine, türbe daha sonra Suudi Hükümeti tarafından yıktırıldı ve ziyaretler de yasaklandı.

TÜRK HACILAR BULDU
Malatya'nın Darende İlçesinden giden bir grup hacı, Hz. Amine'nin kabrinin bulunduğu Ebva VAdisi'ndeki tepeye giderek mezarı görüntüledi ve etrafını taşlarla çevirerek belirgin hale getirdi.

Hz. Muhammed'in dayılarını ziyaret ettikten sonra dönerken Ebva Köyü'nde miladi 577 tarihinde vefat eden Hz. Amine'nin mezarı, şimdi vadi halini alan Ebva Tepesi'nde bulunuyor.

arkadaşlar bu haberi şimdi okudum ve sizinle paylaşmak istedim.sudiler ve çogu arablar peygamber efendimizin sünnetinede uymadıklarını gözlerimde gördüm.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt