Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hoşgörülü Sokrat (1 Kullanıcı)

CORE

Kayıtlı Kullanıcı
Büyük filozoflardan Sokrat'ın eşi çok huysuzmuş. Bir gün misafirlerin yanında tartışma çıkarmış. Sokrat'ın sabırlı ve anlayışlı davranışlarına rağmen bir kova su getirmiş ve başından aşağı dökmüş. Belki de çoğumuz aynı durumda yeri göğü yıkarız. Ama Sokrat öyle yapmamış. Gayet soğuk kanlı ve yumuşak bir sesle "Zaten, gök gürledikten sonra yağmurun yağması normaldir" demiş.

Acaba öfkeyle kalksaydı, çok daha iyi mi olurdu? Sanmam. Sadece yuvası yıkılırdı.Oysa o şiddetli bir evlilik taraftarı. "Mutlaka evlenin. İyi biriyle evlenirseniz, mutlu olursunuz. Kötü biriyle yuva kurmuşsanız filozof olursunuz. Bu da az şey değildir" sözü de ona aittir.

Olumsuz yaklaşım bizi daima haksız çıkarır. Haklı olsak bile. Oysa hoşgörü ve olumlu yaklaşım, bir anda kar fırtınasını bahara çevirir. Mutluluk iksirini bizim ruhumuza ve kalbimize yerleştirmiştir Yaratan. Onu kullanmayan biziz.

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
manidar bi paylaşım
nurcular açısından (herhalde bunu aydın oldugunuzu gostermek için paylastınız :) )
nurculugun silsilesi yazılsa mutalaka sokrat olur halkalarından bi tanesi
nurculuktaki hoşgörü anlayışı soratınki olunca papazları ve hahamları hoşgörmeleri normaldir

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
sanirim bu hosgoru Muslumanlara islemiyor cunku bu zamanA kadar Muslumana hosgorulu olan bir nurcu gormedim :)

CORE

Kayıtlı Kullanıcı
manidar bi paylaşım
nurcular açısından (herhalde bunu aydın oldugunuzu gostermek için paylastınız :) )
nurculugun silsilesi yazılsa mutalaka sokrat olur halkalarından bi tanesi
nurculuktaki hoşgörü anlayışı soratınki olunca papazları ve hahamları hoşgörmeleri normaldir

sanirim bu hosgoru Muslumanlara islemiyor cunku bu zamanA kadar Muslumana hosgorulu olan bir nurcu gormedim :)

Siz ne nurcular (nurculuk) nede Bediüzzaman hakkında ne yazıkki doğru bilgilere sahip biri değilsiniz. Siz bir olan Allah'a iman etmiş ve onun yolunda binbir güçlüklerle karşılaşmasına rağmen bu uğurda hizmet vermekten kaçınmamış bir zatın ve onun yolunda giden talebelerinin hakkında aleyhine konuşma cesaretini nasıl gösterebiliyosunuz doğrusu anlam veremedim.

Siz sanırım müslüman bir nurcu görmemişsiniz.

Rabbim yalan yanlış bilgilerle saldırdığınız zat ve ona inananlar adına sizi affetsin.

CORE

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamü aleyküm ve rahmetullahi ve berakâtühü..

Güncelleme.

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
Siz ne nurcular (nurculuk) nede Bediüzzaman hakkında ne yazıkki doğru bilgilere sahip biri değilsiniz. Siz bir olan Allah'a iman etmiş ve onun yolunda binbir güçlüklerle karşılaşmasına rağmen bu uğurda hizmet vermekten kaçınmamış bir zatın ve onun yolunda giden talebelerinin hakkında aleyhine konuşma cesaretini nasıl gösterebiliyosunuz doğrusu anlam veremedim.

Siz sanırım müslüman bir nurcu görmemişsiniz.

Rabbim yalan yanlış bilgilerle saldırdığınız zat ve ona inananlar adına sizi affetsin.

http://forum.islamiyet.gen.tr/boykot/77360-diyalogcularin-karikaturu.html

sizi gercekleri oldugu gibi kabul etmeye davet ediyorum :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt