Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hızırı Görmek İstiyorum (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Hızırı Görmek İstiyorum Vaktiyle, saf-temiz bir adam, Hazreti Hızırı görmek dredine görmüş. Ona birileri:
"- Filan çöle gideceksin filan istikamete doğru yürüyeceksin, işte oralarda bir yerlerde Hızır'ı görebilirsin, demiş.
O da inanmış, o çöle gitmiş ve o istikamete doğru yüürmeye başlamış. Gariban adam çölde epeyce yürümüş. Bir müddet sonra birisiyle karşılaşmış:
"- Selâmun aleyküm..."
"- Aleyküm selâm."
"- Hayırdır, yolculuk nereye kurban?" demiş karşılaştığı adam.
"- Ben Hızır'ı görmek istiyorum. bu çölde bu istikamete gidersem görebleceğimi söylediler.... Gidiyorum işte...."
"- Peki Hızır'ı görünce tanıyabilecek misin?..
Saf adam:
"- Vallahi, o hiç aklıma gelmedi demiş.
"- Üzülme... Ben sana tarif edeyim: Benim gibi kara kuru, seyrek sakallı bir adamdır.
"- Eyvallah kurban demişler ve birbirlerinin tersine yürümüşler.

Çok geçmeden aklı başına gelmiş,geri dönmüş ama, kara kuru seyrek sakallı Hızır (a.s.) sır olup gitmiş.

Adamcağız kulağını kaşımış ve... ve...
"- Hay Allah, kaçırdık." demiş. Hızır'ı kaçırdığına pişman olmuş

zumretezulal

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Hızırı Görmek İstiyorum

s a değerli kardeşim çok hoştu paylaşımın için tşk ederim allah razı olsun dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

a s çok tşk ederim rabbim cümlemzden razı olsun selam ve dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

RABBİM SİZDENDE RAZI OLSUN SELAM VE DUA İLE

imamhatiplim15

Kayıtlı Kullanıcı

bende hızır as görmeyi gerçekten çok istiyorum ama bir türlü olmuyor yada bu adam gibi görüyorum ama anlayamıyorum hadi bakalım hayırlısı

konak

Kayıtlı Kullanıcı

İnsanlar akıllarını kullandıkça her gerçeği görebilirler, ama gelin görün ki nerede kullanmak, Rabbin verdiği nimetin aksine davranmak daha çok hoşumuza gidiyor.
selam ve dua ile.

SUMRU

Yasaklı Kullanıcı

S.A...
SOMUNCU BABA..
EMİRSULTAN..
ÜFTADE HAZRETLERİNİNDE R.A
RİVAYETLERİNE GÖRE
HIZIR AS
BURSA ULU CAMİİNDE 1 REKAT NAMAZI EDA ETMEK İÇİN SÖZ VERMİŞTİR..
A.E.O
SELAMETLE..

zeynep1111

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun çok güze bir yazıydıB)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

rabbim cümelimeizden razı olsun selam ve duaile

eren emin

Kayıtlı Kullanıcı

S.A ÇOK GÜZELMİŞ. ACABA GERÇEKTEN BÖYLE BİR OLAY OLMUŞMU ŞİMDİ MERAK ETTİM. ALLAH(C.C.) RAZI OLSUN

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

a s olmaz olurmu kardeşim olmuşki kitaplardan günümüze kadar gelmiş ben şuanki günümüzde butür olaylar yaşayanları duydum ben acizane bir gün kurstan dönüyordum önümde çok aşırı derese yaşlı bir ihtiyar vardı okadar yavaş yürüyorduki bende saygısızlık olmasın diye yavaş yürümeye başladım zaten hava kıştı kendi kendime şunu düşündüm bu yaşlı ihtiyarı bu kış kıyamette kim dışarı göndermiş yazık günah derken ihtiyarın ayağına gözlerim gitti aman allahım beynimden vurulmuşa döndüm zavallı amcanın ayağında eski ama çok eski bir terlik ama terlikdemeye şahit lazım kar kış çok üzüldüm kendi kendime dedimki biraz çabuk gideyim eşimin ayakkabılarından bitane amcaya giydireyim o arada düşünüyorumda acaba eşim bana kızarmı diye hereşyi göze aldım biraz çabuk yürüdüm o arada geçmekte olan bir arabda tanıdık biri benimle konuşmaya başladı ona durumu anlattım acele etmem gerek şu yaşlı amcaya ayakkabı vereceğim dedim amcayı göterecektim kiii bir baktım amca yokk yol düz cadde o yavaş yürümeyle bir yere gitmesi imkansızdı ben o zatın hızır olabileceğini düşünüyorum ama şu beni üzmüştür ona ayakkabı veremedimiçimedert oldu acaba kazandımmı kaybettimmi diye...yani böyle olaylar olbilir kardeşim selam ve dua ile

sercesmeli

Kayıtlı Kullanıcı

GERCEKTEN KALBI TEMIZ BIR ZATMIS ALLAH HEPIMIZE NASIP ETSIN

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

Ravza_Nur yazdı:
a s olmaz olurmu kardeşim olmuşki kitaplardan günümüze kadar gelmiş ben şuanki günümüzde butür olaylar yaşayanları duydum ben acizane bir gün kurstan dönüyordum önümde çok aşırı derese yaşlı bir ihtiyar vardı okadar yavaş yürüyorduki bende saygısızlık olmasın diye yavaş yürümeye başladım zaten hava kıştı kendi kendime şunu düşündüm bu yaşlı ihtiyarı bu kış kıyamette kim dışarı göndermiş yazık günah derken ihtiyarın ayağına gözlerim gitti aman allahım beynimden vurulmuşa döndüm zavallı amcanın ayağında eski ama çok eski bir terlik ama terlikdemeye şahit lazım kar kış çok üzüldüm kendi kendime dedimki biraz çabuk gideyim eşimin ayakkabılarından bitane amcaya giydireyim o arada düşünüyorumda acaba eşim bana kızarmı diye hereşyi göze aldım biraz çabuk yürüdüm o arada geçmekte olan bir arabda tanıdık biri benimle konuşmaya başladı ona durumu anlattım acele etmem gerek şu yaşlı amcaya ayakkabı vereceğim dedim amcayı göterecektim kiii bir baktım amca yokk yol düz cadde o yavaş yürümeyle bir yere gitmesi imkansızdı ben o zatın hızır olabileceğini düşünüyorum ama şu beni üzmüştür ona ayakkabı veremedimiçimedert oldu acaba kazandımmı kaybettimmi diye...yani böyle olaylar olbilir kardeşim selam ve dua ile

s a abla vardır her şeyde bir hayır..inş kazanmışsındır
paylaşımın için de Allah razı olsun

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Güzel kardeşim nerelerdesin sen yaa uzun zamandır merak ediyordum

serkan25

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm. bildigim kadarıyla HIZIR insan hayatında bir kere görünürmüş.
benimde başımdan bir olay geçti sizlerle paylaşmak isterim.
şöyle:Geçen yaz İZMİR Çeşmeden Bir köpek yavrusu almıştık kangal çoban kırması bunu evin bahçasinde besliyorduk. ve zaman sonra büyüdü kocaman oldu bakamaz olduk, neyapayım derken onu bir köy yerine götürmeye karar verdim orada faydalı olacagını düündüm. Ben ve arkadaşım Muharrem ile arabaya koyduk ve tam olarak nereye gidecegimizi bilmiyorduk bir yandan üzülüyordum:( neyse Yamanların köylerine dogru giderken dag yoluna girdik ışıkları uzaktan belli olan köyü gördük ama mesafe epey uzak arkadaşımda vardıyalı çalışıyo 11 de işe yetişmesi lazım derken köy yolu bozuk oldugu için yarıda bırakıp dönecektik.yol dardı köpegi saldık arabayı tam çevirecektim arabanın ön sol lastigi çukura girmesinmi. yarım saat kadar ugraştık mümkünü yok çıkmıyo yagmur yagmaya başladı ben dua ediyom arkadaş iş telaşında derken birden nerden geldigini bile görmedigimiz bir amca ne yapıyorsunuz burda dedi bende valla köpegi bırakacaktık tam dönüyorduk olan oldu sadece bu kadar bana arabaya bin dedi bindim bizim ikimizin kaldıramadıgı arbanın ön tarafını tek başına kaldırdı ve geri çıkardık. dedim eski toprakmışsın dayı ALLAH(CC) Razı olsun sordum burası ne köyü diye dediki İHTAR köyü sonra arabaya bakıyordum ne olmuş diye nasıl olduysa oradan yok oldu ne iz ne toz. eve geldik arkadaşım işine yetişti. Daha sonra aklıma takıldı acaba omuydu diye aradan 6 ay kadar geçti ve o köye dogru gittim soruyorum İHTAR köyü buralarda varmı diye 3 kişiye sordum buranı yerlisiyiz ama yok böle bir köy diyince kanaat getirdim.HIZIR olabilir diye. işte öle. selam ve dua ile ALLAH(CC)ye emanet olun.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Ravza_Nur yazdı:
a s olmaz olurmu kardeşim olmuşki kitaplardan günümüze kadar gelmiş ben şuanki günümüzde butür olaylar yaşayanları duydum ben acizane bir gün kurstan dönüyordum önümde çok aşırı derese yaşlı bir ihtiyar vardı okadar yavaş yürüyorduki bende saygısızlık olmasın diye yavaş yürümeye başladım zaten hava kıştı kendi kendime şunu düşündüm bu yaşlı ihtiyarı bu kış kıyamette kim dışarı göndermiş yazık günah derken ihtiyarın ayağına gözlerim gitti aman allahım beynimden vurulmuşa döndüm zavallı amcanın ayağında eski ama çok eski bir terlik ama terlikdemeye şahit lazım kar kış çok üzüldüm kendi kendime dedimki biraz çabuk gideyim eşimin ayakkabılarından bitane amcaya giydireyim o arada düşünüyorumda acaba eşim bana kızarmı diye hereşyi göze aldım biraz çabuk yürüdüm o arada geçmekte olan bir arabda tanıdık biri benimle konuşmaya başladı ona durumu anlattım acele etmem gerek şu yaşlı amcaya ayakkabı vereceğim dedim amcayı göterecektim kiii bir baktım amca yokk yol düz cadde o yavaş yürümeyle bir yere gitmesi imkansızdı ben o zatın hızır olabileceğini düşünüyorum
ama şu beni üzmüştür ona ayakkabı veremedimiçimedert oldu acaba kazandımmı
kaybettimmi diye...yani böyle olaylar olbilir kardeşim selam ve dua ile

RAVZA NUR Ameller niyetlere göre değişir sen içinden yapacağın iyiliği düşünmüşsün ya onun malumudur kaybetmediğin kesin Allah kabul etsin inş :D

avdan

Kayıtlı Kullanıcı

KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN,DA HIZIR A.S TANIŞMAK İSTEDİĞİNİ HIZIR A.S,LA DEVAMLI İRTİBAT HALİNDE OLAN HOCASINA SÖYLER DURURMUŞ PADİŞAHIMIZ BİR GÜN HALİÇTE KAYIKLA GEZİ YAPARKEN HOCASI UZUN BOYLU BİR ZATLA KIYIDAN EL SALLAMIŞ PADİŞAHIMIZDA HEMEN YANAŞMIŞ KIYIYA BİNMİŞLER BU UZUN BOYLU ZAT HİÇ KONUŞMAZMIŞ VE DEVAMLI PADİŞAHIMIZIN PARMAĞINDAKİ YÜZÜĞE BAKARMIŞ ZAT,IN ÇOK BEĞENDİĞİNİ DÜŞÜNEN KANUNİ ÇIKARMIŞ YÜZÜĞÜ HEDİYE ETMİŞ FAKAT ADAM TUTMUŞ YÜZÜĞÜ DENİZE ATMIŞ BU OLAYA KANUNİ ÇOK ŞAŞIRMIŞ VE KIYIYA DÖNDÜKLERİNDE BU ZAT TUTMUŞ DENİZE ELİNİ DALDIRMIŞ PADİŞAHIMIZIN YÜZÜĞÜNÜ TEKRAR GERİ VERMİŞ VE GÖZDEN HIZLA KAYBOLMUŞ MERAKI GİTMEYEN PADİŞAHIMIZ HOCASINA BU KİMDİ DİYE SORDUĞUNDA BU SİZİN ÇOK TANIŞMAK İSTEDİĞİNİZ HIZIRDI PADİŞAHIM

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt