Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hizir (a.s) gördüm !!! (1 Kullanıcı)

islamoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,
Kardeşlerim sizi sıkmaz isem bir anımı anlatmak istiyorum eğerki sizinde bunu gibi bir anınız varsa yazarsanız sevinirim.

Sene 1994 idi Bursa nın Şimdiki İzmir yolu güzergahında 40 daireli bir binanın mobilyalarını yapıyorduk,Erzurumdan yeni gelmiştim aslen makina teknisyeni idim fakat o zamanlar 5 nisan kararları alınmış ekonomi adına sıkıntılı zamanlar idi mesleğim olmadığı halde inşaatta çalışıyordum,hemde çalıştığım inşaatta kalıyordum,akşamları genelde toplanırdı çalışanlar çay içer sohbet ederdiler yine öyle bir akşamdı içimizden Yaşlıca olan Nazım amca karşınıza Hızır (a.s) çıksa ne istersiniz diye bir laf attı ortaya sonra herkesden sorusuna cevap vermelerini tek tek istedi,herkes bir şey söylüyordu,herkesin bir hatta birkaç isteği vardı bana sordu ben dedim <<Peygamber Efendimize (s.a.v) bir nacizane selam yollamak isterim>> herkes güldü <<Git şurda 2 rekat namaz kıl yolla selam sanki zormu >> dediler.Aslında haklıydılar hatta şimdi bile oturduğum yerden selam yollayabilirdim ne gerek vardıda Hızır (a.s) vasıtası ile yollamak istedim üstelik ben 19 yaşında idim gençliğin verdiği bakış açısı ile bir çok dünyevi şey isteyebilirdimde konu konuşuldu vakit geç oldu herkes evine gitti inşaatta kalanlar yatakhanelerin gitti,benim canım sıkılıyordu bir yere gitmem gerekliydi sanki aklıma Nilüferde bulunan teyzem geldi bana nicedir diyordu gel yavrum bizde kal,ama gitmiyordum uzaktı çünkü çalıştığım inşaata hergün onca yol çekilmezdi,fakat şimdi nedense teyzemin sesi kulaklarımda çınlıyordu bize gel diye,karar verdim gidcektim belki sıcak bir banyo yapar temizlenirdim hem özlemiştimde teyzemi,Üstümü değiştim yola çıktım yürüdüğüm yol toprak bir yoldu o zamanlar oraları köhne idi hatta her taraf tarla idi yürüdüğüm yolun sonunda geniş bir arazi ve sağındada neredeyse uçurum sayılacak bir patika en yakın belkide 1 km ötede idi ,önümde bir adamcağız belirdi ellrinde çokca poşet sanki alışverişden dönüyordu,yanından geçerken ona selam verdim <<Ve aleykumselam ve rahmetullahi ve berakatuhu,ALLAH SENDEN RAZI OLSUN DELİKANLI>> dedi,neden bana böyle dedi şimdi bu hem yürüyor hemde o anda onu düşünüyordum daha 5. adımı atmamıştım ki kim bu diye bakmak istedim,fesubhanAllah nerye kayboldu bu adam ellerindeki poşetlerle ben 5 adım atıncaya kadar sağım uçurum solum geniş arazi,hemen patikaya koştum aşağı baktım kimse yoktu açıkcası şok oldum,kendime gelince teyzemlere gittim.Bu olayı o günlerde kimseye anlatmadım.

Şimdi hala tereddütdeyim O muydu acaba diyorum ama başka nasıl bir izahı olabilirdiki?...Sizde eğer böyle hallerle karşılaştıysanız yazmanızı isterim.

ReisulKurra

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Bende Anlatayim bir anımı,

Birgün topluca evde oturuyorduk, Annem babam Dedem birde hacı annem yani annemin annesi :) annemle hacı annem giriş kapısının önünde tuşu kuruyordular, dedem le babamda balık ağı örmekle uğraşıyorlardı, bende ozaman 16-17 yaşlarında idim bi dedemlerin yanına bi annemlerin yanına gidiyordum, annemler 2 adet 5 kiloluk sıvı yağ bidonuna turşu kurdular sonrada dolma sarmaya başladılar "yaprak sarması", sonra zil çaldı ve ben koştum hemen kapıyı açmaya, evimiz ozaman 6 katlı bi binanın 4ncü katında idi, kapıyı açtığımda karşımda yaşlı bir adam yavrum çok acıktım yiycek giyecek birşeyleriniz varmı dedi bende bi dakka deyip annanemlere haber verdim sonra annem yaprak sarmasını pişirmişti bi tabağa yaprak sarması koydular turşu koydular ekmek koydular bende yaşlı amcayı eve aldım kapının önünde bi güzel karnını doyurduk sonra dedemin elbiselerinden birde gömlek pantolon felan verdi annanem yaşlı amcada Allah razı olsun deyip gitti,

ve tam 4 YIL SONRA Annanem bi gün bizi aradı eve çağırdı ve dediki bu iki bidon turşu tam 4 senedir bitmiyor küflenmiyor heşlenmiyor dedi, bende o zamanlar ilim kuşağının yeni talabelerinden olduğum için Anladım eve uğrayan yaşlı amcanın hızır a.s olduğunu Anladım ve dedim galiba 4 sene önce evimize misafir ettiğimiz amca hızır A.s idi
ve 2 3 gün içerisinde o iki bidon hiç bitmeyen turşumuz küflenmiş halde bidonlarda idi ve malesef çöpe gitti, hızır uğradı diye buna diyorlar ve bunun gibi olaylara Allah herkezi imtehanlarında başarılı eylesin selametle.

islamoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykum selam kardeşim okudum ibret aldım.Allah (c.c) razı olsun senden.

inam_9

Kayıtlı Kullanıcı
ES SALAMUN ALEYKÜM
Hani bir zamanlar bu ekranda 'işte aşk' demiştiniz ya.Evet işte hakikaten aşk bu olmalı.radıyeten merdıyyeh rabıtalı sevdalar.ne büyük değil mi?bu tek eksen üzerindeki iki muhabbet .Yaratan ve yaratılanın birbirine duyduğu özlem.Değilmi ki her şey mecraına döner.Değilmi ki her su yatağında akar.Elbette ki basiret güneşiyle aydınlanmış ruhun dünyası da ilahiyat güllerinin kokusuyla doludur.
Yüreğinden iman yüzünden nur goncaları veee dilinden zikir çiçekleri eksik olmasın.tüm esenliklerin senin olması dileğiyle
Rabbim buyurur ki'kalplerin tatmini ancak Allah'ı Zikirle olur'

islamoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykum selam ey güzel kardeşim şu acizane kardeşin için Yüreğinden iman yüzünden nur goncaları veee dilinden zikir çiçekleri eksik olmasın.tüm esenliklerin senin olması dileğiyle bu güzel dua yı yapan ve hızır (a.s) gibi Kulların aslında Allah teala ile kulları arasında bir iman parıltısı olduğunu şu sözünle Elbette ki basiret güneşiyle aydınlanmış ruhun dünyası da ilahiyat güllerinin kokusuyla doludur.
anlatmaya çalışan Yaratan ve yaratılanın birbirine duyduğu özlem.Değilmi ki her şey mecraına döner.Değilmi ki her su yatağında akar. diyerekte uyanmışlığını gösteren ey mübarek sen eğer hızır (a.s) değilsen Allah'ın (c.c) Veli bir kulusundur,ben senin kokunu çok uzaklardan alırım senden bana sirayet eden okadar güzelki,Ey güzel kardeşim yolun pek güzel pek hoştur,Allah'ım yolunda daim kılsın cümlemizi,en güzel salat ve selam habibimizin seyyidimizin üzerine olsun ve onun Âli nin ve Ashabının ve hayırlı ümmetinin üzerine olsun kardeşim.Sağlıcakla kal...

Seyh_Nazım

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleyküm bende bir anımı anlatmak istiyorum

ilkokul ikiye gidiyordum
o dönemde sarılık geçirdim doktora gittik sıkı bir periz verdi perizi uyguluyodum fakat üzülüyordum da aynı zamanda günler hep aynı üzüntüyle geçiyordu...babmın amcasıda bu hastalıktan ölmüştü içimde korku vardı...hep yatıyodum kaynatılmış patates ve tavuk göğsünden başka hiçbişey yiyemiyordum günlerim ölece geçerken bi gün kapı çaldı annem kapıyı açtı karşısında duran bi adamdı kızım ben konyadan geliyorum allah rızası için bişeyler istiyorum diye bir söz söylediğini hatırlıyorum ama konyadan geldiği kesindi...annem amca oğluma dua et iyileşsin demiş adam oğlunun nesi var diyince sarılık diye cevap vermiş annem..ve adam anneme yavrum kayısı kopostosu yap içine oğlunun idarlini bırak ve ayazda bi gece bırak demiş annem allah razı olsun demeye kalmadan adam gitmiş ama nereye gitmiş meçhul..bu hal bi süre devam etti..arada baya bi zaman geçmişti ki amca tekrar geldi yavrum oğlun iyileştimi dedi annem evet diyince adam yine gitti ve bi daha gelmedi doktora gittiğimde doktorun babama sölediği söz hala kulaklarımda

hanımızını tebrik edin gerçekten çok iyi bakmış oğlunuza dedi gelen zaat kimdi bilmiyorum ama Allah o gelen kişiden binlerce kez razı olsun diyorum

Selçuk_lu

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleyküm bende bir anımı anlatmak istiyorum

ilkokul ikiye gidiyordum
o dönemde sarılık geçirdim doktora gittik sıkı bir periz verdi perizi uyguluyodum fakat üzülüyordum da aynı zamanda günler hep aynı üzüntüyle geçiyordu...babmın amcasıda bu hastalıktan ölmüştü içimde korku vardı...hep yatıyodum kaynatılmış patates ve tavuk göğsünden başka hiçbişey yiyemiyordum günlerim ölece geçerken bi gün kapı çaldı annem kapıyı açtı karşısında duran bi adamdı kızım ben konyadan geliyorum allah rızası için bişeyler istiyorum diye bir söz söylediğini hatırlıyorum ama konyadan geldiği kesindi...annem amca oğluma dua et iyileşsin demiş adam oğlunun nesi var diyince sarılık diye cevap vermiş annem..ve adam anneme yavrum kayısı kopostosu yap içine oğlunun idarlini bırak ve ayazda bi gece bırak demiş annem allah razı olsun demeye kalmadan adam gitmiş ama nereye gitmiş meçhul..bu hal bi süre devam etti..arada baya bi zaman geçmişti ki amca tekrar geldi yavrum oğlun iyileştimi dedi annem evet diyince adam yine gitti ve bi daha gelmedi doktora gittiğimde doktorun babama sölediği söz hala kulaklarımda

hanımızını tebrik edin gerçekten çok iyi bakmış oğlunuza dedi gelen zaat kimdi bilmiyorum ama Allah o gelen kişiden binlerce kez razı olsun diyorum

Şeyhim burasını anlayamadım, beni mazur gör..

islamoglu

Kayıtlı Kullanıcı
kayısı kopostosu yap içine oğlunun idarlini bırak ve ayazda bi gece bırak demiş
Sanırım kayısı KOMPOSTOSU yap içine oğlanın İDRARINI bırak demek istemiş. :)

huzur8

Kayıtlı Kullanıcı
Kayısı KOmpostosu bir nimettir
içince idrar bana olmazmış gibi geldi
Büyüklerimden açıklama geniş bilgi rica ediyorum

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili kardeşim rabbim bazen bizelere böyle şeyleri karşimiza cikariyor oysaki etrafimiza bakarsak bizleri gören ve daima yanimiza olan bir cok şey var ama bizler bunlari göremeyiz sadece hissederiz sizlerinde karşisina cikan şeylerde bunlardan bir tanesidir ve size görmek nasip olmuş bunlardan ders almaliyiz hareketlerimizi bu yönde kontrol etmliyiz bizi birilerinin gördüğünün bilincinde olmaliyiz. En başta rabbimiz bizleri görüyor..

Benimde başimdan benzer bir olay geçti ben yeni yeni kapanmiştim ve bir karli kiş günü yurrtan cikip selimiye camiine gittim üst kata ciktim biraz isindim ve yeni öğrendiğim kurani actim caminin üst katinda kimseler yoktu. Hatta camide kimse yoktu. zaten cekinerek girmiştim. Tam okumaya başlamiştim ki hemen karşimda biri belirlendi tam önümde oturan bir kadin. nasıl geldiğini bile görmedim yürüyerek gelse görmemem imkansız yani. birden lafimi kesti ve oku kizim dedi. Ben korkudan ve heyacandan kitabi birakir gibi oldum elimi tuttu korkma dedi oku sen sadece böyle doğru yolu bulaçaksin dedi. Sen hastaymişsin seni tedavi etmeye geldim dedi. babani merak etme sende bir gün babana kavuşacaksin dedi. Bu dünya ölümlü dedi. Ben o zamanlar yeni babami kaybetmiştim. O kadina sen kimsin babamin öldüğünü nerden biliyorsun nerden geldim dedim sen bilemezsin ben çanakkalenin dağlarindan geldim dedi bana sarildi başimi okşadi dua etti ben o zamanlar depresyondaydim zaten. Bana sakin üzülme dedi ve aşaği indi arkasindan 2 saniye geçmedi bende koştum ona soracağım daha cok soru vardı onun bilinmeyen bir alemden geldigini anlamıştım ve yetişemedim kimsecikler yoktu tüm caminin etrafımı koştum dolandım cook yaşlı bir teyzeydi zaten onun bu kadar kısa zamanda aşağı inmesi zaten imkansızdı. coook ağladim ve o günden sonra kendime ceki düzen verdim unutmayalim arkadaşlar bizleri görenler dualarimizi duyanlar coook ama bize verdikleri cevabi duyanlar yokkk...
selam ve dua ile

nuurdan

Kayıtlı Kullanıcı
bu konuya değinmene sevindim. babamı kay betmiş odenemde annemin hastalığıyla uraşırken sağlık karnesi bitmiş ve nasıl çıkarılır dıye kara kara düşünür sıkıntı yapmıştım ssk kurumunda sordum elime bir kağıt verdiler bu kurumlardan dilekçe alıp annenin ve sizin sağlık karnelerin değişmesi lazım dediler gözlerim doldu ağlamaklı oldum o kurumları yerini bilmezdım arkamdan bir gen bende annemin kileri yapacam beraber gidelim dedi okadar sevinmiştimki annesi ssk subesinde oturdu
öğle aceleyle gittik amma hep benim işlerimi yoluna koydu sırada beklemek dilekçe yazmak okadar iyi biriydı her seferinde ALLAH RAZI OLSUN diyip durdum tam kuruma geldik ben habire konuşuyordumki adam bana iş yerinin kartını verdi ve gitti.. o semti okadar iyi biliyordumki öğle bir iş yeri yok merak edip kartakı tel aradım telfonda numarsı servis dışı okadar merak ettimki bir gün o kartla edrese gittim o iş yerinin sahibi 10 yıl önce ölmüş iş yeri kapatılmıştı o an hün gün hüngür ağladım OKARA ALLAHIMA ŞÜKRETİMKİ
ŞÜKÜR YA RESUL ALLAH

CANAN25

Kayıtlı Kullanıcı
sarılık olana hastalıklı kimse eğer onun idrarı bir şekilde içirilirmiş bu sarılığın panzehiriymiş bende duymuştum ve yapanların hepside kurtarmış

KAYIP

Kayıtlı Kullanıcı
çok sıkıntılı olduğum bir dönemde otobüsle işten dönerken su satan bi genç bindi arabaya...ben o an susamadığım için su almadım. arkamda orta yaşlı bi amca durdurdu sucuyu su aldı sonra omuzuma dokunup suyu bana verdi al kızım diyerek...teşekkür ettim önce almak istemedim ama sonra ısrar edince aldım...o amca bana neden su aldı hala anlam veremiyorum..o suyu içmedim istanbul hali kim bilir kim ya içince bana zarar verecek bişi olursa die endişe ettim.eve geldim annem içmemi söledi ben de içtim...kimdi niye verdi o suyu bilemedim anlayamadım acaba hızır mıydı dertlerime sıkıntılarıma deva olsun die mi almış vermişti o suyu bana die düşünürüm hala...

Selçuk_lu

Kayıtlı Kullanıcı
sarılık olana hastalıklı kimse eğer onun idrarı bir şekilde içirilirmiş bu sarılığın panzehiriymiş bende duymuştum ve yapanların hepside kurtarmış

Nerden bulursunuz bu uydurma tedavi metodlarını...arkadaşlar dinimiz bu tip tedavi şekillerine asla musade etmez...olur diyen de günaha girer.!

Selçuk_lu

Kayıtlı Kullanıcı
çok sıkıntılı olduğum bir dönemde otobüsle işten dönerken su satan bi genç bindi arabaya...ben o an susamadığım için su almadım. arkamda orta yaşlı bi amca durdurdu sucuyu su aldı sonra omuzuma dokunup suyu bana verdi al kızım diyerek...teşekkür ettim önce almak istemedim ama sonra ısrar edince aldım...o amca bana neden su aldı hala anlam veremiyorum..o suyu içmedim istanbul hali kim bilir kim ya içince bana zarar verecek bişi olursa die endişe ettim.eve geldim annem içmemi söledi ben de içtim...kimdi niye verdi o suyu bilemedim anlayamadım acaba hızır mıydı dertlerime sıkıntılarıma deva olsun die mi almış vermişti o suyu bana die düşünürüm hala...

Kardeş, Allah razı olsun adam size bir bardak su vermiş....Bunda başka keramet aramaya gerek yokki...Yani böyle şeyler günlük hayatımızda hep başımıza gelen işler...Siz illaki efendim bu gelen hızırdı diyorsanız, tabiki olabilir..bunada inancımız var amenna....

KAYIP

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeş, Allah razı olsun adam size bir bardak su vermiş....Bunda başka keramet aramaya gerek yokki...Yani böyle şeyler günlük hayatımızda hep başımıza gelen işler...Siz illaki efendim bu gelen hızırdı diyorsanız, tabiki olabilir..bunada inancımız var amenna....

hızırdı demedim kardeşim, ilginç bi olaydı anlattım...durup dururken size biri su verse tuhaf gelmez miydi?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt