Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hilye-i Şerif ve Faziletleri (1 Kullanıcı)

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
Kabir AZABI çekmeyeceğinden emin olan BAKMASIN!

Hilye-i Şerif ve Faziletleri

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) dünyadan ahirete göç edecekleri zaman ashab-ı kiram ''Ya Resulallah'Senden sonraya kalıp da cemalini göremezsek halimiz nice olur?'' diye ağlaştılar.Sonra kızı Hz.Fatıma boynuna sarılıp ''Ey Babacığım! Senin cemalini cemalini göremeyeceğiz halimiz nice olur''diye ağladı.O zaman Resullullah Efendimiz şu sözleri söyledi:''Ey kızım Fatıma,ashablarım geliniz.Size vücudumun cevmini yazdırayım.Beni görmek istediğiniz vakit okuyup yüzünüze sürün,hemen beni görmüş gibi olursunuz.Ben dahi sizden razı olurum.
Her kim ümmetimden olup da beni görmek istediği vakit okuyup yüzüne sürerse cehennem ona haram olur.
Her kim onları yükseğe kaldırıp bakarsa ve bana muhabbetle bağlanırsa Allahu Teala ona cehennemi haram kılar,o kişi kabir azabından emin olur.
Mahşer günü çıplak olarak haşre girmez,sırat köprüsünü yıldırım gibi geçer ve benimle birlikte cehennete girer.O kişi yönetici ise muradına erer.
Allahu Teala ona düşmanlarına karşı yardım eder.Butün şeytanların şerrinden korur.Her korkusundan emin olur.Her kim bunları yanında taşırsa Allahu Teala And cennetlerini ona konak yapar.
Ulemanın beyanına göre içinde Peygamber Efendimiz (s.a.v.) in cemal-i şerifi bulunan eve felaket uğramaz,şeytan ve fakirlik girmez,ateşte yanmaz.
Üzerinde taşıyan kişi her türlü müsibetten korunur.
Ömür ve devleti uzun olur.
Ahiret belalarından emin olur.Her ne niyetle kırk gün okursa muradı hasıl olur.
Ölümden sonra kefenine koyduan kabir azabı görmez.Yetmiş melek ona dua ve istiğfar eder.​

NOT: Hilye-i Şerif okumadan ve bakıp yüzüne sürmeden evvel üç defa salavat-ı şerif okunması uygun olur.

Binlerce salat ve selam Sevgili Peygamberimize,ailesine ve ashabına olsun...
Ne mutlu Hz.Peygamberin sevgisiyle dolu bir kalbe sahip olanlara!

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
Binlerce salat ve selam Sevgili Peygamberimize,ailesine ve ashabına olsun...
Ne mutlu Hz.Peygamberin sevgisiyle dolu bir kalbe sahip olanlara!

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm kardeşim..
Rahman c.c razı olsun, emeğinize sağlık..
Rahmet Peygamberi (s.a.v)'den, rahmet dolu bir miras.. O'na esen her hasret rüzgarımızda bu güzel faziletlere de O'ndan bir hediye olarak erişmek, ümmetine bir rahmet sağanağıdır.. Rabbimiz c.c, o sağanakta gülden bir yaprak eylesin bizleri..
Salat ve Selam, O'na, âline ve ashabına olsun..
Selam ve Dua ile, Rabbimize emanet olunuz.

yalniz_yolcu

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim allah senden kat kat razı olsun efendimizi çok merak ederim bu sayede biraz daha tanımış oldum saolasın...allah cc. şefaatlerine mashar eylesin inş.selametle.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim.
Allah razı olsun.selam ve dua ile...

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm kardeşim..
Rahman c.c razı olsun, emeğinize sağlık..
Rahmet Peygamberi (s.a.v)'den, rahmet dolu bir miras.. O'na esen her hasret rüzgarımızda bu güzel faziletlere de O'ndan bir hediye olarak erişmek, ümmetine bir rahmet sağanağıdır.. Rabbimiz c.c, o sağanakta gülden bir yaprak eylesin bizleri..
Salat ve Selam, O'na, âline ve ashabına olsun..
Selam ve Dua ile, Rabbimize emanet olunuz.

Aleyküm selam,
güzel dualarınıza amin amin amin...
Gölünüzdekileri güzel edip,güzellikleri de gönlünüze versin rahman...

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
O ki o yüzden varız.....SEN OLMASAN KAİNATI YARATMAZDIM buyuruyor yüce Allahcc...GAYE İNSAN UFUK PEYGAMBER O...GAYE O UFUK O....HERŞEYİN ÖLÇÜSÜ O...PEYGAMBER OLMASA MEDENİYET OLMAZDI..İNSANLIK OLMAZDI...Allahcc razı olsun...BESMELE...SELAM...DUA...

burak_55

Kayıtlı Kullanıcı
SelamunAleyküm
ama benim bildiğim arapça metnine bakılırsa oluyo diye...

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
SelamunAleyküm
ama benim bildiğim arapça metnine bakılırsa oluyo diye...

Aleyküm selam,

Hilye-i şerif in ne olduğunu bilmyen kardeşimiz çoğunluktadır.
Arapça ibaresinin konulmasından,içeriğinin ne olduğunun anlaşılması zor olacaktır.
İnşallah türkçe olarak belirtilen konumuzun sonu hayra vesle olur ve arapçasınının teminine faydada bulunur...
Anlaşılması duasıyla...
Hayırlı geceler...

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
Aişe (ra)'dan rivayet edildiğine göre:
“Kim Cuma günü bana salavat getirirse, kıyamet gününde ona şefaatim hak olur.”

Enes(ra)'dan rivayet edildiğine göre:

“Cuma günü bana bolca salavat getirin. Çünkü Cebrail bana az önce geldi ve Rabbisinden şu bilgileri getirdi: Yeryüzünde bir müslüman sana bir kez salavat getirirse, ben ve meleklerim ona on kez salat ederiz”.

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm...
rabbim razı olsun...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt