Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

hiç yalan söylemedim (1 Kullanıcı)

garipkalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bir gün Abdülkadir Geylani’ye, "Bu işe başladığınızda, bu yola adım attığınızda, temeli ne üzerine attınız? Hangi ameli esas aldınız da böyle yüksek dereceye ulaştınız?" diye sordular.

Buyurdu ki: "Temeli sıdk ve doğruluk üzerine attım. Asla yalan söylemedim. Yalanı kağıda bile yazmadım ve hiç yalan düşünmedim. İçim ile dışımı bir yaptım. Bunun için işlerim hep rast gitti.

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
RE: hiç yalan söylemedim

garipkalp yazdı:
Bir gün Abdülkadir Geylani’ye, "Bu işe başladığınızda, bu yola adım attığınızda, temeli ne üzerine attınız? Hangi ameli esas aldınız da böyle yüksek dereceye ulaştınız?" diye sordular.

Buyurdu ki: "Temeli sıdk ve doğruluk üzerine attım. Asla yalan söylemedim. Yalanı kağıda bile yazmadım ve hiç yalan düşünmedim. İçim ile dışımı bir yaptım. Bunun için işlerim hep rast gitti.

PAYLAŞIMIN İÇİN SAĞOL. ALLAH RAZI OLSUN.

GERÇEK"TENDE ÖYLE, İNSAN OLAN YALAN SÖYLEMEZ.
ZİRA, YARATILMIŞLARIN İÇERİSİNDEN İLK YALAN KONUŞMUŞ OLAN, İBLİSTİR.

SELAM VE DUA İLE
ALLAH"A EMANET OLUN.

nesrin_77

Kayıtlı Kullanıcı

Allah' ım ( cc ) cümlemize onlar gibi olmayı nasip et inşallah. Allah ( cc ) razı olsun. Dua ile. Allah' a ( cc ) ısmarladık.

_berna

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun güzel bir paylaşım.zaten insan yalan söylemekle önce kendini kandırır,sonraları buna okadar alışırki herşeyi olmasını istediği gibi söyler ve buna kendi bile inanır diye düşünüyorum.
rabbim yalan söylemekten muhafaza etsin cümlemizi

leyla_serdar

Kayıtlı Kullanıcı

emegine saglik, guzel bir paylasim oldu, allah'im ummetimizi bizleri yalan yollardan koru. AMinB)

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleykum. Allah c.c. razı olsun.B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt