Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hiç Namaz Kilmadan Cennete Giren Kimse (1 Kullanıcı)

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Ebû Hureyre (radıyallahu anh) yanında bulunanlara: "Hiç namaz kılmadığı halde cennete giren kimseyi bana söyleyin." demişti. Halk bilemeyince kendisine: "Sen söyle, kimmiş o bakalım?" demişti. O da: "Abdüleşheloğullarından Usayrım diye anılan Amr b. Sâbit b. Vakş." karşılığını vermişti.

Hadisin râvilerinden Husayn idyor ki: Ben Mahmud b. Esed'e:"Usayrım'ın durumu ne imiş? Ne Yapmış?" diye sordum. Şöyle anlattı: "Usayrım, kavminin İslâm'a girmesine hep engel oluyordu.

Uhud Savaşı yaşandığı gün, gerçeği anladı ve Müslüman oldu. Sonra kılıcını aldı, yürüdü. Savaş alanına girip savaştı. Aldığı yaralarla hareket edemez hâle geldi. O sırada, Abdüleşheloğullarından bazıları savaş meydanında kendi cenazelerini arıyordu. Derken Usayrım'a rastladılar,

"Vallahi bu, Usayrım! Burada ne arıyor, biz ondan ayrılırken Müslümanlık davasına karşı idi." dediler. Yanına yaklaşarak, "Ey Amr, niçin geldin? Kavmine acıdığın için mi yoksa İslâm'a girmek için mi?" diye sordular. "İslâm'a girmek için geldim. Allah'a ve Peygamberine iman ettim, Müslüman oldum. Sonra kılıcımı aldım. Resûlullah ile birlikte yürüdüm, şu yaraları alıncaya kadar savaştım." dedi. Çok sürmedi, onların elleri arasında ruhunu teslim etti. Durumu Allah Resûlüne bildirdiklerinde, "O, cennet ehlindendir." buyurdu

HIFZ

Kayıtlı Kullanıcı
£bru saol güzel bi çalışma yapmışsın

halıkın kölesi

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim şimdi de buhadisler kendine göre yorumlayıp daha erken , namaz kılarım diyen insanlar var.insanlar yaşadıkları surece allahın kurallarına uymakla mükelleftirler.yani ashab şehit olmasaydı ve namaz kılmasaydı şirke düşmüş münafık olmuş olacaktı.yani bu konuyu yanlış anlama meal vermesin diye söylüyorm .yoksa çok güzel çalışma yapmışsın al.em.olun

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim ALLAH razı olsun...ALLAHın rahmetinden ümit kesmemek gerekiyor...Bizler üzerimize düşen görevleri yerine getirdikten sonra tevekkül etmek gerekiyor...ALLAHım bizleri cennetine giren kullarından eylesin....selametle kalınız...

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
sağol €bru bu hadisi hiç duymamıştım ALLAHA CC emanet ol

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim şimdi de buhadisler kendine göre yorumlayıp daha erken , namaz kılarım diyen insanlar var.insanlar yaşadıkları surece allahın kurallarına uymakla mükelleftirler.yani ashab şehit olmasaydı ve namaz kılmasaydı şirke düşmüş münafık olmuş olacaktı.yani bu konuyu yanlış anlama meal vermesin diye söylüyorm .yoksa çok güzel çalışma yapmışsın al.em.olun

Aklımdan kimsenin böyle birşey düşüneceği geçmediği için bir uyarıda bulunmadım.Uyarınız ve herkesin yorumu için teşekkür ederim.ALLAH'a emanet olun.....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt