Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

HERŞEYE RAĞMEN (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
:D HERŞEYE RAĞMEN :D

Bazen gülebilmeliyiz acılara, hatta ölüme bile gülebilmeliyiz. Çünkü hayatı biz kahrediyoruz kendi boğucu düşüncelerimizle...

Halbuki; hayat ne kadar güzel her şeye rağmen. Çevirin başınızı bir bakın dünyaya, daldaki kuşa böceğe çiçeğe…

Ne kadar güzeller değil mi? Nasılda cıvıldaşıyorlar sevgiyle; hele o çiçeklerin açışına bir dikkat edin ne olur! Nasılda katmer katmer açıyorlar renk renk demet demet ve buram buram kokuyorlar. Hissedin kokularını bir çekin içinize doyasıya.

Nasıl mutlu olmaz ki insan böyle etrafımızda güzellikler varken. Bırakın hayatın sıkıntılarını koyuverin gitsin. Biz sıkılmak için değil, ağlamak için değil kendimizi yıpratmak içinde gelmedik ki dünyaya.

Ne olur çevirin gözünüzü bir bakın etrafınıza mutlaka göreceksiniz bir güzellik, bir tazelik, bir neşe kaynağı ve lütfen hemen şimdi haykırın içinizdeki sevgiyi. Siz sakladıkça sevginizi kimse göremez içinizdeki mücevherleri. Gerekiyorsa avazınız çıktığınca bağırın, yeter ki duysun insanlar sevginizi. Siz paylaşırsanız muhabbetiniz artar, dostluklarınız daha da büyür hızla. Gizlerseniz o sevginizin katili olursunuz hayâsızca. ”Sevgimi söylemezsem bu sevgi beni boğar” diyen Yunus gibi sevgimiz bizi boğmadan haykıralım içimizdekileri. Sevilmek için değil sevmek için gayret gösterelim. Her birimizi zaten seven yüceler yücesi var o hep bizim yanımızda. Onun sevgisi olmasa doğar mı sanıyorsunuz şu gökteki güneş, parıldar mı o güzelim yıldızlar(?) Kâinatın hamurunda demek ki sevgi var bizde seveceğiz.

Yüzünüzden gülücükler, yüreklerinizden sevgi eksilmesin...:D

Sevgi ve muhabbetle kalınız. :D

alıntı

[/size][/color]

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HERŞEYE RAĞMEN

herkeze hayırlı pazarlar selamünaleyküm B)

bezmi safa

Kayıtlı Kullanıcı

Bazen gülebilmeliyiz acılara, hatta ölüme bile gülebilmeliyiz. Çünkü hayatı biz kahrediyoruz kendi boğucu düşüncelerimizle

ALEYKÜM SELAM HAFİZE ANNE NE KADAR GÜZEL SÖZLER HAYATA TUTUNMALI İNSAN HERŞEYE RAĞMEN İMANIMIZIN ZAYIF OLDUĞU KİŞİLERDE ÇOK GÖRÜLÜYOR:(

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

bezmi safa yazdı:
Bazen gülebilmeliyiz acılara, hatta ölüme bile gülebilmeliyiz. Çünkü hayatı biz kahrediyoruz kendi boğucu düşüncelerimizle

ALEYKÜM SELAM HAFİZE ANNE NE KADAR GÜZEL SÖZLER HAYATA TUTUNMALI İNSAN HERŞEYE RAĞMEN İMANIMIZIN ZAYIF OLDUĞU KİŞİLERDE ÇOK GÖRÜLÜYOR:(

BEZMİ SAFA yorumun için allah razı olsun inş selametle B)

bezmi safa

Kayıtlı Kullanıcı

hafize yazdı:
bezmi safa yazdı:

S.A.ANACIĞIM UZUN ZAMANDIR SİTEYE GİREMEMİTİM İŞLERİMİN YOĞUNLUĞUNDAN BEN AYŞE HATIRLADINMI ELLERİNDEN ÖPÜYORUM ALLAHA EMANETİN B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

bezmi safa yazdı:
hafize yazdı:
bezmi safa yazdı:

S.A.ANACIĞIM UZUN ZAMANDIR SİTEYE GİREMEMİTİM İŞLERİMİN YOĞUNLUĞUNDAN BEN AYŞE HATIRLADINMI ELLERİNDEN ÖPÜYORUM ALLAHA EMANETİN B)

Evet ayşecim ara ara hepimiz kayboluyoruz mesela kaybolanlardan elzem,avdan,ravza nuru daha aklıma gelmeyenler de var gerçi arada bende giremiyorum döndüğüne sevindim selametle :D

sengul

Kayıtlı Kullanıcı

ALEYKÜM SELAM.GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞSİNİZ.ALLAH RAZI OLSUN.NE YAZIK Kİ;ARTIK İNSANLARIMIZIN ÇOĞU HEP MUTSUZ.SOKAKTAKİ İNSANLARIMIZIN YÜZÜNE HİÇ DİKKAT ETTİNİZ Mİ?HEP HÜZÜN VAR.YÜZLER HEP ASIK.OYSAKİ BİZLER GÜLÜMSEMEYİ SADAKA SAYAN BİR DİNİN MENSUPLARI DEĞİL MİYİZ?GÜLÜMSEMEK...EN AZINDAN HAYATA GÜLÜMSEYEREK BAKABİLMEK...NE GÜZEL.EĞER BİR ÇOK KİMSENİN SABAHA ÇIKMADIĞI BİR SABAHA UYANABİLİYORSAM,YİYECEK BİR EKMEĞİ OLAN İNSANLARDAN BİRİYSEM,HER GÜN BİTİMİNDE EVE DÖNDÜĞÜMDE BENİ KARŞILAYAN AİLEM VARSA,HER SIKINTIMI PAYLAŞACAK BİR DOSTUM VARSA,BU DÜNYADA, BENDEN DAHA MUTLUSU YOK DİYE DÜŞÜNÜYORUM.BİR ÇOĞUMUZUN, EN AZINDAN BU ŞARTLARA SAHİP OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.O HALDE NEDEN MUTLU OLMAYALIM!

uzeyr

Kayıtlı Kullanıcı

paylaşımınız güzeldi emğinize sağlık tşkler...

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

sengul yazdı:
ALEYKÜM SELAM.GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞSİNİZ.ALLAH RAZI OLSUN.NE YAZIK Kİ;ARTIK İNSANLARIMIZIN ÇOĞU HEP MUTSUZ.SOKAKTAKİ İNSANLARIMIZIN YÜZÜNE HİÇ DİKKAT ETTİNİZ Mİ?HEP HÜZÜN VAR.YÜZLER HEP ASIK.OYSAKİ BİZLER GÜLÜMSEMEYİ SADAKA SAYAN BİR DİNİN MENSUPLARI DEĞİL MİYİZ?GÜLÜMSEMEK...EN AZINDAN HAYATA GÜLÜMSEYEREK BAKABİLMEK...NE GÜZEL.EĞER BİR ÇOK KİMSENİN SABAHA ÇIKMADIĞI BİR SABAHA UYANABİLİYORSAM,YİYECEK BİR EKMEĞİ OLAN İNSANLARDAN BİRİYSEM,HER GÜN BİTİMİNDE EVE DÖNDÜĞÜMDE BENİ KARŞILAYAN AİLEM VARSA,HER SIKINTIMI PAYLAŞACAK BİR DOSTUM VARSA,BU DÜNYADA, BENDEN DAHA MUTLUSU YOK DİYE DÜŞÜNÜYORUM.BİR ÇOĞUMUZUN, EN AZINDAN BU ŞARTLARA SAHİP OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.O HALDE NEDEN MUTLU OLMAYALIM!

bende her zaman söylüyorum hele hele camiden gelen sela sesini duyduğum zaman Allahım çok şükür yaşıyorum kendimi düzeltmeye zamanım var mutlu olmak ve mutlu etmek için zamanım var diyorum ve şükrediyorum selametle :D

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt