Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

HERŞEYDE BiR HAYIR VARDIR.ÇOK GÜZEL BİR KISSADAN HİSSE (1 Kullanıcı)

salih_kaluz

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Sevgili ve çok değerli din kardeşlerim.
Sizlerle çok sevdiğim ve çok anlamlı bir kıssadan hisse paylaşmak istedim.
HERŞEYDE BİR HAYIR VARDIR

Köyün birinde 3 çocuklu bir adam yaşarmış.adamın tek geçim kaynağı ahırındaki 5 tane ineğiymiş.bu adam öyle biriymiş ki hayatta başına ne gelirse gelsin.herşeye 'vardır bunda da bir hayır' dermiş.köy halkı bu adama hem özençle hemde hayretle bakarlarmış.

Bir gün kahve de toplanan köylüler bu adama çirkince bir oyun oynamaya karar verirler.köy halkı der ki; biz gece olunca bu adamın ahırına girelim ve bu adamın tek geçim kaynağı olan ineklerini bırakalım.bakalım o zaman da 'vardır bunda da bir hayır' diyebilecek mi?

gece olur ve köy halkı toplanıp adamın ahırına girerler ve adamın ineklerin salıverirler.inekler dağa doğru kaçar.geceleyin uyanan adam ahıra gittiğinde ineklerini ahırda bulamaz ' vardır bunda da bir hayır' der ve eşini çocuklarını alıp dağa ineklerini aramaya giderler.

Bu sırada köyde bir zelzele olur ve köyde taş taş üstünde kalmaz.o köyden zelzelede kurtulan tek aile dağa ineklerini aramaya giden aile olur.

sevgili ve çok değerli din kardeşlerim ; bu kıssadan hisse de hayırın da şerrinde Allah C.C tarafından geldiğini anlatmaya çalıştım.Şer sahibi insanlar Allah C.C tarafından cezalandırıldılar.hayır sahibi olan hikayemizin kahramanı da Allah C.C tarafından mükafatlandırıldı.işte bu tür hikayeleri hayat boyunca yaşarız.önemli olan yaşadığımız her şeyde bir hayır olduğunu düşünmektir, anlamaktır, bilmektir.HER ŞEYDE BİR HAYIR VARDIR.

bm-7884

Kayıtlı Kullanıcı
paylaşım için Allah razı olsun..çok güzel bir konuya değinmişsiniz..selametle..

G

gülderen özdemir

allah c.c. razı olsun kardeşim eline yüreğine sağlık sağlıcakla kalınız hayırlı günler selam ve dua ile

zeynommm

Kayıtlı Kullanıcı
Paylaşımın çok güzel gerçekten benim gibi yaşadıklarına dayanamayıp bazen isyan eden birine çok güzel bi ders oldu allahım beni affetsin inşallah

anamaya

Kayıtlı Kullanıcı
emeğine sağlık kardeşim çok güzeldi.ama malesef insanlar başlarına gelen kötü şeylerden hayır ummak yerine isyan ediyor.buda daha büyük felaketler yaşamalarına sebep oluyor .İnşallah ALLAH(C.C)'nün SEVDİĞİ KULLAR ARASINDA OLURUZ.

murat_efe

Kayıtlı Kullanıcı
bencede bu yazılanlardan ders almalıyız eline yüreğine sağlık kardeşim

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt