Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Herşey Sınırsız Yılbaşında,Hadi GELLL!!! (1 Kullanıcı)

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
"Aşûre günü oruç tutunuz ve o hususta Yahudilere muhalefet edin. Binaenaleyh aşûreden bir gün önce veya bir gün sonra da oruç tutun, buyurmuşlardır." (A.b. Hanbel, 1/241, Beyheki, Şuabu'l-iman, 3/365) Bu bakımdan sadece aşûre günü oruç tutmak: Mekruhtur. (12 Alemgir, el-Fetava'l-Hihdiyye. 1/202)

İbadette bile Yahudi ve hristiyanlara benzemekten şiddetle kaçınan Peygamber Efendimiz sanmam ki bugün hemen hemen tüm gayri müslimin mutlu yıllar diyeceği günde onlarla birlik olsun...
Niyetlerinizin temizliğinden şüphem yok,ama sadece aşure günü oruç tutanlarında niyetlerinde bir sorun yokken,Uyardı Rasulallah...
Onlar 1 gün tutuyorsa siz 2 gün tutun,Muhalefet edin BENZEMEYİN dedi.
İbadette bile benzemeyin diyen Kutlamada ister mi benzeyelim.
Lütfen düşünelim..
Hangi Gayrimüslim Hicri yılbaşını kutladı sizce kardeşlerim?

Bizim yılbaşımız geçti,bugün bizim muhalafet günümüz,bugün yaşanacak rezilliklere karşı tedbir alma günümüz,bugün olacak rezilliklere gelecek belalardan Rabbim'e sığınırım...

Tüm müslüman alemini özellikle bugün ibadet etmeye çağırıyorum.
Gel MÜSLÜMAN KARDEŞİM bugün ibadet et,Muhalefet et!
Herkesin rezilliklerle karşıladığı günde sen safını ALLAH c.c. den yana kullan!

İşte bu benim kulum desin RAHMAN!
“İçinizden biri bir kötülük gördüğü zaman onu eliyle değiştirsin. Buna gücü yetmezse diliyle söylesin. Buna da gücü yetmezse kalbiyle yapsın ki bu da imanın en zayıfıdır” buyurdu Muhammed MUSTAFA s.a.v. .

Kutlamayın kardeşim,bugünü kutlamayın!

Acizane tavsiyemdir Rabbim hepimizi hakla yaşatsın...
Anlaşılması ve Hayırlara vesile olması duasıyla...​

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun paylaşıma kutlamıyoruz arkadaşlarıma da söyledim ama kutluyorlar ve hediyeleşiyorlar ben söyledm günahları boyunlarına

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun paylaşıma kutlamıyoruz arkadaşlarıma da söyledim ama kutluyorlar ve hediyeleşiyorlar ben söyledm günahları boyunlarına

Cümlemizden güzel kardeşim...

Bugün milyonlar günahla sabahlarken cuma gecesi olması hasebiyle,bizler yatmadan DUHAN suresi okuyalım...
Peygamber Efendimiz perşembeyi cumaya bağlayan gec bu sureyi okuyana sabaha kadar 70 bin meleğin tevbe ettiğini ve sabah günahsız kalktığını bildirmiştir...

Size hediyem olsun bu hadis...
Hayırlı Geceler...​

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı

Cümlemizden güzel kardeşim...

Bugün milyonlar günahla sabahlarken cuma gecesi olması hasebiyle,bizler yatmadan DUHAN suresi okuyalım...
Peygamber Efendimiz perşembeyi cumaya bağlayan gec bu sureyi okuyana sabaha kadar 70 bin meleğin tevbe ettiğini ve sabah günahsız kalktığını bildirmiştir...

Size hediyem olsun bu hadis...
Hayırlı Geceler...​

Rabbim razı olsun..
Okuyacağım inşaallah..
Rabbim dualarımızı kabul eylesin..
Bizleri doğru yoldan ayırmasın..
Dualarda buluşmak duasıyla inşaallah..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt