Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Her yeni günün duası .SİZDE YAZIN (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Her yeni günün duası
YÜCE ALLAH ım her gün,her saat sana hamd edecek,şükredecek zamanı bulmama yardımcı ol.
Beni,düşünmeden su gibi akıp giden nereden geldiğini nereye gideceğini bilmeye,bakıp da görmeyen,işitip de anlamayan kullarının arasına koyma.
Bana etrafımdaki nimetleri,güzellikleri görüp şükredecek,kötülüklerle mücadele edecek şevki ve gücü ver,imanımı çoğalt,hak yolunda önümü aç,ufkumu aydınlat,YÜCE ALLAHIM
Allahım herkez beni terk ettiğinde hatta ben beni bıraktığında sen beni bırakma YARAB

sema1imps9cm5bq9.gif

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
aise_one_god.jpg

DuA sız üşümesin yürekler

DuA sız Kalmasın Gönüller

DuA ile Başlansın Her Güne

Ve Yaşatsın Rabbim DuaM ız ile

Rabbim Sizleri Sevsin Ve Korusun

Buyrun Her Güne DuA ile

Ya Rabbi, İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan ve doğru konuşanlardan eyle! Amin...

Kullarım Beni sana soracak olursa, muhakkak ki Ben (onlara) pek yakınım.
Bana dua ettiği zaman dua edenin duasına cevap veririm. Öyleyse, onlar da
Benim çağrıma cevap versinler ve Bana iman etsinler. Umulur ki irşad olurlar.
(Bakara Suresi, 186)

nevin2007

Kayıtlı Kullanıcı
sagol hafız kardeşim.çok güzel dualarda bulumuşsun.el açıp AMİN dedim.ALLAH kabul etsin.ALLAH DUALARIMIZI KABUL OLUNAN DUALARDAN EYLESİN.A.E.O.hayırlı akşamlar.

paradise_angel

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun
rabbim dillendirdiğimiz dillendiremediğimiz bütün dualarımızı kabul eylesin

paradise_angel

Kayıtlı Kullanıcı
Doğuşumuz DUA, yaşantımız DUA, ölümümüz başlı başına bir DUA….

Hamd bütün kullarına karşı çok merhametli olan, gönüllerini dinin nurları ve güzellikleri ile doldurup aydınlatan ’a mahsustur.O, merhametiyle kullarını duaya teşvik için, lütfü keremiyle yüce yaradan Celal sıfatıyla değil, Cemal sıfatıyla tecelli ederek, “Yok mu dua eden, ona icabet edeyim! Yok mu istiğfar eden,onu mağfiret edeyim” buyuruyor.

Bütün kapılarını açıp aradan perdeleri kaldırıp, nerde olursa olsun her ne hal üzere olursa olsun, duaya izin veren, hatta bu izin ile yetinmeyip bu hususa teşvik için kullarına lütufta bulunmuştur yaradan.

-ü Teala Bakara süresi, 186. Ayette, sayfa: 27’de, “Kullarım sana beni sorduğu vakit, (söyle onlara): Ben çok yakınım. Bana dua ettiği vakit dua edenin dileğine karşılık veririm. O halde kullarım da benim davetime uysunlar ve bana inansınlar ki doğru yolu bulabilsinler.”buyurulmuştur.

Ellerini açıp Yaradana yönelmedir dua. Bütün varlığımızla Yüce ’a teslim olmanın, istediklerimizi ’a ısmarlamanın adıdır dua. Sıkıntılı ânımızda da, rahatımızda da hep onunla beraber olmanın adıdır dua..

“Kim sıkıntılı hallerinde duasının kabul edilmesini istiyorsa, rahat haldeyken çok dua etsin.”buyurulmuştur.
“İnna lillahi ve inna ileyhi racıûn”(Muhakak biz senden geldik ve muhakkak ki sana döneceğiz)Başka gidecek yerimiz yok, başka sığınağımız yok sana sığındık.” diyerek boynumuzu bükmenin adıdır dua...

Gözyaşı dökerek her vakit ’a yalvarmaktır, her şeyi ’tan istemektir, istediğin vakitte ise sabırla beklemenin adıdır dua. Kendini yalnız hissettiğinde sığınacak bir limandır DUA….

Kişi kendi acizliğini anladığı vakitte O’Şemsi ezeliye sığınmanın adıdır dua.

Tek başına yapamayacağını muhtaç olduğunu itiraf edebilmektir dua..

Yalnız kaldığın vakitte yaptığı iyi amellerini hatırlayıp, gözyaşı dökerek ’a yalvarmanın adıdır DUA...

Bu durumda “dua” demek, özündekine yönelmek demektir…Sonuç olarak en büyük ve güzel ibadet özündekine yönelmektir!..

Özünüzdekine hem rahat hem de sıkıntılı anınızda yönelebilmeniz ve icabet edilenlerden olmanız temennisiyle..

Sevgiliye, En sevgiliye yakarışın adıdır DUA….

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
sagol hafız kardeşim.çok güzel dualarda bulumuşsun.el açıp AMİN dedim.ALLAH kabul etsin.ALLAH DUALARIMIZI KABUL OLUNAN DUALARDAN EYLESİN.A.E.O.hayırlı akşamlar.

SİZDE SAĞOLUN
Güle Kokusunu Veren, DUAların sahibine Emanet…
BAKİ SELAMLAR…

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun
rabbim dillendirdiğimiz dillendiremediğimiz bütün dualarımızı kabul eylesin

AMİN SİZDENDE İNŞ Hak Teâlâ Hazretleri buyuruyor:

Ey Resûl-i Ekremim! Benim kullarım "Rabbi-miz uzakta mıdır, yakında mıdır?" diyerek sana beni sordukları zaman sen onlara cevap ver ki: Ben onlara pek yakınımdır. Bana duâ eden kulumun duasını kabul ederim. Duâ ettiğinde benden duâlarının kabulünü istesinler. Ve bana îman etsinler. Umulur ki onlar îmanları ve duâları sebebiyle doğru yola vâsıl olurlar ve irşâd olunurlar. "(Bakara Sûresi, 186)Fahr-i Râzî, Kâzı Beyzâyi ve Hâzin'in beyânlarına göre ashâb-ı kiramdan bazı kimselerin: "Ya Re-sûl! Rabbimiz bize yakîn ise hafif sesle yahud gizlice duâ edelim. Eğer uzak ise yüksek sesle duâ edelim" demeleri üzerine bu âyet-i celîlenin nâzil olduğu mervîdir.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Doğuşumuz DUA, yaşantımız DUA, ölümümüz başlı başına bir DUA….

Hamd bütün kullarına karşı çok merhametli olan, gönüllerini dinin nurları ve güzellikleri ile doldurup aydınlatan ’a mahsustur.O, merhametiyle kullarını duaya teşvik için, lütfü keremiyle yüce yaradan Celal sıfatıyla değil, Cemal sıfatıyla tecelli ederek, “Yok mu dua eden, ona icabet edeyim! Yok mu istiğfar eden,onu mağfiret edeyim” buyuruyor.

Bütün kapılarını açıp aradan perdeleri kaldırıp, nerde olursa olsun her ne hal üzere olursa olsun, duaya izin veren, hatta bu izin ile yetinmeyip bu hususa teşvik için kullarına lütufta bulunmuştur yaradan.

-ü Teala Bakara süresi, 186. Ayette, sayfa: 27’de, “Kullarım sana beni sorduğu vakit, (söyle onlara): Ben çok yakınım. Bana dua ettiği vakit dua edenin dileğine karşılık veririm. O halde kullarım da benim davetime uysunlar ve bana inansınlar ki doğru yolu bulabilsinler.”buyurulmuştur.

Ellerini açıp Yaradana yönelmedir dua. Bütün varlığımızla Yüce ’a teslim olmanın, istediklerimizi ’a ısmarlamanın adıdır dua. Sıkıntılı ânımızda da, rahatımızda da hep onunla beraber olmanın adıdır dua..

“Kim sıkıntılı hallerinde duasının kabul edilmesini istiyorsa, rahat haldeyken çok dua etsin.”buyurulmuştur.
“İnna lillahi ve inna ileyhi racıûn”(Muhakak biz senden geldik ve muhakkak ki sana döneceğiz)Başka gidecek yerimiz yok, başka sığınağımız yok sana sığındık.” diyerek boynumuzu bükmenin adıdır dua...

Gözyaşı dökerek her vakit ’a yalvarmaktır, her şeyi ’tan istemektir, istediğin vakitte ise sabırla beklemenin adıdır dua. Kendini yalnız hissettiğinde sığınacak bir limandır DUA….

Kişi kendi acizliğini anladığı vakitte O’Şemsi ezeliye sığınmanın adıdır dua.

Tek başına yapamayacağını muhtaç olduğunu itiraf edebilmektir dua..

Yalnız kaldığın vakitte yaptığı iyi amellerini hatırlayıp, gözyaşı dökerek ’a yalvarmanın adıdır DUA...

Bu durumda “dua” demek, özündekine yönelmek demektir…Sonuç olarak en büyük ve güzel ibadet özündekine yönelmektir!..

Özünüzdekine hem rahat hem de sıkıntılı anınızda yönelebilmeniz ve icabet edilenlerden olmanız temennisiyle..

Sevgiliye, En sevgiliye yakarışın adıdır DUA….

Allahım şu anda burada olan ve hatta olamayan bütün kardeşlerimize,iman ve takvanın en güzelini nasip eyle,hasta olan kardeşlerimize.ŞAFİ İsminin hürmetiyle acil şifalar ihsan buyur ve cümlemize iki cihan saadeti nasip et..........
AMİN
AMİN
AMİN ,Diğer kardeşlerimin de AMİNlerini kabul et ALLAHIM

Allahım değiştirebileceğimiz şeyleri değiştirebilmemiz için güç, değiştiremeyeceklerimizi kabullenebilmemiz için sabır, ikisinin arasındaki farkı ayırt edebilmemiz için akıl ver
AMİN

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
65737788tg4.png

Ey beni en en çok sevenim..
Ey beni en en çok kollayıp-gözetenim..
Ey sesimi hep duyanım! Yaralarımı saranım..
Eyy hiç darılmayanım! Çağırınca koşarak gelenim!

Ey bana benden yakınım! Ey beni en çok bilenim!
Ey en çirkinimden sonra bile "gel" diyenim!
Eyy! Dünya terketse, hiç terketmeyenim!
Ey en en vefalım..Ey Sevgili, en sevgili! Meded!..

Ahh.. Ey kadrini hiç bilemediğim!
Ahh.. Ey nefsimin ilk şahlanışında bir kenara ittiğim..
Ahh.. Ey "Sendeyim" deyip, ülfetlerde kaybettiğim!
Ahh.. Ey "Yalnız Sana..." deyip, gayrısına kulluk ettiğim..

Ahh Sevgili! En en Sevgili..
Ahh ya Vedud! Ya Rahim! Ya Sabur...
Ahh ya Tevvab! Ya Afuvv..
Ahh ya Rabbi! Ahh ALLAH im ALLAH ım!
Tut sana müştak yüreğimi, affet beni....

alıntı...

MyKaBuS

Kayıtlı Kullanıcı
S.Aleyküm...
ALLAH Razı Olsun
Rabbim Yar ve Yardımcınız Olsun
Bizleri ve Sizleri Kendisine Kul Ümmeti Muhammedin Şefaatine Nail Eylesin
Allah Hepinizi Hepimizi Tüm Kötülüklerden, Şeytandan ve Yardımcıların Korusun....

gulefsan

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Rabbi yaşantımızı belasız sürdür,
Dinde boş şeylerle uğraştırma
İbadetlerimizi riyasız eyle
Azap etmeden affeyle
İkapsız (sitemsiz) mağfiret eyle
Hesapsız cennetini nasip eyle
Perdesiz cemalini göster
Ya Rabbi ölmeden tevbemi kabul eyle
ölürken rahmetini esirgeme
Öldükten sonra azap etme
Ölüm anımızı kolay eyle Ya Rabbi
Ey merhametlilerin en merhametlisi ALLAH'ım

Amin amin amin
Rabbim tüm müslümanların duasını kabul etsinn

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Ya rabbim !bu ne güzel dua okuyun ve amin deyin

Ya rabbim !bu ne güzel dua okuyun ve amin deyin

allahim ömrümün en hayirli anini sonum

amelimin en hayirlisini son amelim

ve günlerimin en hayirlisini ise

sana kavuşacağim gün kil

amin amin amin

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
s.aleyküm...
allah razı olsun
rabbim yar ve yardımcınız olsun
bizleri ve sizleri kendisine kul ümmeti muhammedin şefaatine nail eylesin
allah hepinizi hepimizi tüm kötülüklerden, şeytandan ve yardımcıların korusun....

Aleykümselam AMİN AMİN AMİN Rabbim sizdende razi olsun selametle

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
halidua.jpg

DUA

“Yâ Rabbî ve yâ Rabbe’s-Semâvâti ve’l-Aradîn, yâ Halıkî ve yâ Halık-ı Külli Şey,

Gökleri yıldızlarıyla, zemini müştemilâtıyla ve bütün mahlûkatı bütün keyfiyatıyla teshir eden kudretinin ve irâdetinin ve hikmetinin ve hâkimiyetinin ve rahmetinin hakkı için, nefsimi bana musahhar eyle

ve matlubumu bana musahhar kıl.

Kur’ân’a ve imana hizmet için,

insanların kalblerini iman hakikatlerine musahhar yap.

Ve bana ve ihvanıma iman-ı kâmil ve hüsn-ü hâtime ver.

Hazret-i Mûsa Aleyhisselâma denizi

ve Hazret-i İbrahim Aleyhisselâma ateşi

ve Hazret-i Dâvud Aleyhisselâma dağı, demiri

ve Hazret-i Süleyman Aleyhisselâma cinni ve insi

ve Hazret-i Muhammed Aleyhissalâtü Vesselâma şems ve kameri

teshir ettiğin gibi, iman hakikatlerine kalbleri ve akılları musahhar kıl.

Ve beni ve tüm iman, Kur’ân hizmetindeki kardeşlerimizi

nefis ve şeytanın şerrinden ve kabir azabından ve cehennem ateşinden muhafaza eyle ve Cennetü’l-Firdevste mes’ut kıl. Âmin, âmin, âmin…”.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
S.Aleyküm...
ALLAH Razı Olsun
Rabbim Yar ve Yardımcınız Olsun
Bizleri ve Sizleri Kendisine Kul Ümmeti Muhammedin Şefaatine Nail Eylesin
Allah Hepinizi Hepimizi Tüm Kötülüklerden, Şeytandan ve Yardımcıların Korusun....

AleYkümselam Allah C.C cümlemizden razı olsun inş dualarınada amin amin amin A.E.O

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt