Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Her Koyun Kendi Bacagindan Asilmaz? (1 Kullanıcı)

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
HER KOYUN KENDİ BACAGINDAN ASILMAZ?

İnsanlar genelde toplumu etkileyen hata yaptıklarında olayın içiden kurtulmak için her koyun kendi bacağından asılır diyerek kurtulmaya çalışır. Doğru her koyun kendi bacağından asılır fakat asıldığı yerden de çevreyi kokutur ve zamanla çürüyerek çevreye mikrop yayar. İnsan sadece kendi ile yükümlü değildir sorumlulukları vardır hele mümin için bu sorumluluklar daha da önemlidir bir müslüman din kardeşini uyarmakla yükümlüdür. İnsanlar yaptığı hatalardan çabuçak Allah`a dönmeli ve tövbe etmelidir. Samimi olan insan için tövbe temizlenmek demektir. Derler ya hani bir delinin bin köye zararı vardır. Fesat insanın yaptığı kötülükten çevresindeki herkes etkilenir ve en çok da çocuklar etkilenir. zaten günümüzde din çocuklara ne kadar öğretiliyor ki Allah'ın emirleri ile alakası olmayan insanlar tarafından uydurulmus Jslam adı altında bir takım saçma şeylerle genç beyinler yıkanıyor bu da islamı hıristiyanlaştırmanın bir çabasıdır. İşe yarıyord a toplumları bu sayede sakatlaştıryorlar ve sonra sakat yeri kaldırmak için yalan vaatlerde bulunuyorlar bizde bu sakat toplumun bir parçasıyız. Mikroplar her tarafımızı kaplıyor ve biz bu bataklıkta batıyoruz. Tek kurtuluşumuz Allah`a dönmek.....
Allahım bize kurtuluş ihsan et sana gerceğe dönmemize yardım et
çünkü herşey senin yardımına muhtaçtır çünkü sen Samet'sin.....

Kaan Erdem

Yönetici
Selamünaleyküm kardeşim.Bu konuyu en son bir sohbette dinlemştim...Ver o zaman ne kadar yanlış bir söylev olduğunu anlamıştım.Tekrar hatırlamış oldum..Selam ve dua ile kal selametle kardeşim.

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşim.Bu konuyu en son bir sohbette dinlemştim...Ver o zaman ne kadar yanlış bir söylev olduğunu anlamıştım.Tekrar hatırlamış oldum..Selam ve dua ile kal selametle kardeşim.

Ve aleyna aleyküm Selam ve Rahmetullahi ve Berekatuhu ebeden daimen kesira inşaAllah.Doğrudur kardeşim.Bilgi paylaşıldıkça güzeldir.Biz iyiyi emretmekle,doğruyu bulmaya yardımcı olmakla mükellefiz.Duayla kalınız.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt