Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Her güne bir nasihat...... (1 Kullanıcı)

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
EN İNSANİ DAVRANIŞ,BİR İNSANIN UTANILACAK DURUNA DÜŞMESİNİ ÖNLEMEKTİR.

ARKADAŞLAR HER GÜNE BİR NASİHAT YAZALIMMI.:a04:

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
Kız anadan öğrenir sofra düzmeyi,Oğlan babadan öğrenir sohbet gezmeyi.

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
İnsan, günahlarının üzerinden elli sene geçse de bir türlü unutamıyor ve onun hicabını üzerinden atamıyorsa o günah ona çok zarar veremez. Hakikî mü'min, işlediği bir günah için ömür boyu gözyaşı dökse bile "Keffaret adına gerekli mesafeyi katedemedim." diyen insandır. Çok iyi iman etse, çok iyi tevbe etse, pek çok hizmette bulunsa da bir insan için yaptığı günahları unutma kadar büyük bir tali'sizlik ve gaflet bilemiyorum. Mü'min, her zaman "Kulluk adına şunları şunları yaptım, acaba daha ne yapabilirim" diye düşünmeli, ölüm, kapısına geldiği zaman "Keşke şunu da yapsaydım" diyecek bir durumda olmamalıdır.

Fethullah Gülen

ruyet

Kayıtlı Kullanıcı
Aç açabildiğin kadar sineni, ummanlar gibi olsun! inançla geril ve insana saygı duy; kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın mahzun gönül...!

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
her insan 100 kapılı bir saraya benzer 99 kapısı kapalı olsada acık mutlaka bir kapısı vardır.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt