Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Her Abdest Bir Yemindir (1 Kullanıcı)

hüzünlüköprü

Kayıtlı Kullanıcı
unutmayin Kİ;

Her Abdest Bİr Yemİndİr Aslinda

Bu Eller Bİr Daha Harama GÜnaha Uzanmayacak!

Bu AĞiz Harama AÇilmayacak!

Bu Dİl Bİr Daha KÖtÜyÜ SÖylemeyecek,İftİra Etmeyecek, Yalan SÖylemeyecek,dedİkodu Yapmayacak!

Bu Burun Denİ Arzularin PeŞİnde KoŞmayacak!

Bu Kollar Harama Sarilmayacak!

Bu GÖzler Harama Bakmayacak!

Bu Beyİn KÖtÜyÜ Planlamayacak!

Bu Kulaklar Harami Duymayacak!

Bu Ayaklar Harama Adim Atmayacak!

SÖz Verİyorum Allahim!

Evet İtİraf Edİyorum Bunlari Yaptim,affet!

Temİzle, Arit Benİ, Sen Temİzlemezsen Ben Temİzlenemem!

Bana Yardim Et, Benİ Temİzle , Benİ Arit!

Her Abdest Bu Anlama Gelİr

Ya Da Gelmelİ

Farkindamiyiz?

Abdestmİ Aliyoruz?

Yoksa El YÜzmÜ Yikiyoruz?

Abdest Ruhumuzda Beynİmİzde BÖyle Algilaniyormu? Yankilaniyormu?

EĞer Abdest BÖyle AlinmiŞsa

Uzakta DeĞİl Hemen Evİnİzİn ÖnÜnde,

Çok Yakininizda,hatta Evİnİzİn İÇİnde

İstedİĞİnİzde Hemen BulabİleceĞİnİz

Aritici, Temİzleyİcİ, Durulayici Bİr Nehİr Bulursunuz

BÖyle Bİr Nehİrde GÜnde 5 Kez Yikananda

Kİrden, GÜnahtan Eser Kalirmi?

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun kardeşim nasılda güzel anlatmışsınız abdesti...İzninizle Efendimizden bir hadis eklemek istiyorum...ALLAHa emanet olunuz...

3552 - Ukbe İbnu Âmir radıyallahu anh anlatıyor: "Üzerimizde develeri gütme işi vardı, (bunu sırayla yapıyorduk.) (Bir gün) gütme nöbeti bana gelmişti. Günün sonunda develeri kıra ben çıkarıyordum. (Birgün, nöbetimden dönüşte) Resülullah aleyhissalâtu vesselâm'a geldim, ayakta halka hitabediyordu. Söylediklerinden şu sözlere yetiştim:
"Güzelce abdest alıp, sonra iki rek'at namaz kılan ve namaza bütün ruhu ve benliği ile yönelen hiç kimse yoktur ki kendisine cennet vâcib olmasın!"
(Bunları işitince kendimi tutamayıp:) "Bu ne güzel!'' dedim. (Bu sözüm üzerine) önümde duran birisi:
"Az önce söylediği daha da güzeldi!'' dedi. (Bu da kim? diye) baktım. Meğer Ömer İbnu'I-Hattâb'mış. O, sözüne devam etti:
"Seni gördüm, daha yeni geldin. Sen gelmezden önce şöyle demişti:
"Sizden kim abdestini alır ve bunu en güzel şekilde yapar, sonra da: "Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve Resûlühü. (Şehâdet ederim ki Allah'tan başka ilah yoktur ve yine şehadet ederim ki Muhammed Allah'ın kulu ve Resûlüdür)" derse, kendisine cennetin sekiz kapısı da açılır; hangisinden isterse oradan cennete girer."
Ebu Davud'un rivayetinde "...abdesti güzel yaparsa..." denmiştir.
Tirmizi'nin rivayetinde "....resûlühü (Allah'ın ...Resûlü)" kelimesinden sonra "Allah'ım, beni tevbe edenlerden kıl, temizlenenlerden kıl" duası da vardır.
Ebu Davud, Taharet 65, (169); Tirmizi, Taharet, 41, (55).

Kutubu Sitte...

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
_______selamün aleyküm
emeginize saglık çok güzeldi
In Müslim kardeşim sizin paylaşımında çok güzel etkili
rabbim razı olsun sizden
selam ve dua ile________

hüzünlüköprü

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun kardeşim nasılda güzel anlatmışsınız abdesti...İzninizle Efendimizden bir hadis eklemek istiyorum...ALLAHa emanet olunuz...

3552 - Ukbe İbnu Âmir radıyallahu anh anlatıyor: "Üzerimizde develeri gütme işi vardı, (bunu sırayla yapıyorduk.) (Bir gün) gütme nöbeti bana gelmişti. Günün sonunda develeri kıra ben çıkarıyordum. (Birgün, nöbetimden dönüşte) Resülullah aleyhissalâtu vesselâm'a geldim, ayakta halka hitabediyordu. Söylediklerinden şu sözlere yetiştim:
"Güzelce abdest alıp, sonra iki rek'at namaz kılan ve namaza bütün ruhu ve benliği ile yönelen hiç kimse yoktur ki kendisine cennet vâcib olmasın!"
(Bunları işitince kendimi tutamayıp:) "Bu ne güzel!'' dedim. (Bu sözüm üzerine) önümde duran birisi:
"Az önce söylediği daha da güzeldi!'' dedi. (Bu da kim? diye) baktım. Meğer Ömer İbnu'I-Hattâb'mış. O, sözüne devam etti:
"Seni gördüm, daha yeni geldin. Sen gelmezden önce şöyle demişti:
"Sizden kim abdestini alır ve bunu en güzel şekilde yapar, sonra da: "Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve Resûlühü. (Şehâdet ederim ki Allah'tan başka ilah yoktur ve yine şehadet ederim ki Muhammed Allah'ın kulu ve Resûlüdür)" derse, kendisine cennetin sekiz kapısı da açılır; hangisinden isterse oradan cennete girer."
Ebu Davud'un rivayetinde "...abdesti güzel yaparsa..." denmiştir.
Tirmizi'nin rivayetinde "....resûlühü (Allah'ın ...Resûlü)" kelimesinden sonra "Allah'ım, beni tevbe edenlerden kıl, temizlenenlerden kıl" duası da vardır.
Ebu Davud, Taharet 65, (169); Tirmizi, Taharet, 41, (55).

Kutubu Sitte...

ALLAH razı olsun okuduğun için kardeşim a.e.o. selam ve dua ile

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı

Bana Yardim Et, Benİ Temİzle , Benİ Arit

Selamün Aleyküm Kardeşim..

RAHMAN razı olsun sevabını yazsın inşaALLAH çok değerli bir paylaşım

Selam ve Baki DUA ile ALLAH a emanet ol

derya86

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum Kardeşlerim Her Iki Paylaşimda çok Etkileyici Faydali Olmuş Emeğinize Sağlik Rabbim Razi Olsun. Rabbimiz Her Abdestle Günahlari Akip Gidenlerden Eylesin Hepimizi Selam Ve Dua Ile Rabbimize Emanet Olun.

hüzünlüköprü

Kayıtlı Kullanıcı

Bana Yardim Et, Benİ Temİzle , Benİ Arit

Selamün Aleyküm Kardeşim..

RAHMAN razı olsun sevabını yazsın inşaALLAH çok değerli bir paylaşım

Selam ve Baki DUA ile ALLAH a emanet ol

ALEYKÜMSELAM KARDEŞİM OKUDUĞUN İÇİN ALLAH RAZI OLSUN A.E.O SELAM VE DUA İLE:H

hüzünlüköprü

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum Kardeşlerim Her Iki Paylaşimda çok Etkileyici Faydali Olmuş Emeğinize Sağlik Rabbim Razi Olsun. Rabbimiz Her Abdestle Günahlari Akip Gidenlerden Eylesin Hepimizi Selam Ve Dua Ile Rabbimize Emanet Olun.

ALEYKÜMSELAM KARDEŞİM DUAN İÇİN BİNLRCE KEZ AMİN KARDEŞİM A.E.O. SELAM VE DUA İLE :evet

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt